Интернет + ТВ в Варна

• MiroPetrov
      MiroPetrov
      Бронз
      Здравейте,
      искам да попитам съфорумниците от Варна на кой интернет доставчик са и дали са доволни. Аз лично съм на Интербилд, но не съм особено доволен от тях и мисля да ги сменя.
      тук обаче идва проблема:
      1. Булсатком нямат техническата възможност да пуснат интернет до вкъщи (живея в чайка над пазарчето)
      2 Виваком могат но скороста им е 30мбита даун и 15мбита ъп, което лично,на мен ми се струва малко особено за 30 кинта на месец за нет+тв
      3. Близу вече 5ти ден проверяват дали имат техническата възможност да стигнат до вкъщи
      4. Мегалан така и не ме отразиха
      5. МСАТ за тях не ми се говори. нета е много зле както и телевизията
      И в крайна сметка май пак остава гадния Интербилд...
      Имате ли някакви впечатления от Близу и Мегалан ии евентуални други предложения за доставчик?
  • 20 отговора
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Мегалан до колкото знам е бившия Спектърнет,който докато ползвах услугите им бяха доста стабилни.Е случваше се да спре интернета,но ако не веднага,на следващия ден чакаха пред вратата,така че би трябвало да са стабилни,освен ако Мтел не са осрали работата след като ги купиха.

Близу си е близу.......малко калпава работа,но бих ги предпочел пред Интербилд.

Иначе от тея дето си избройл най-добре са Булсатком,ама щом нямат покритие.....
    • gonecrazy
      gonecrazy
      Бронз
      Аз съм на близу от 2 години във Варна преди това и в друг град и съм доста доволен като цяло. Интернета им е доста добър почти никога не спира, а ако има нещо на другия ден са у вас.За мегалан само съм чувал отзиви и то все добри така че ако не са ти препоръчва близу. И цените им са що годе добри за това което предлагат.

Поздрави,
      Константин
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Първоначално публикувано от MiroPetrov

5. МСАТ за тях не ми се говори. нета е много зле както и телевизията
      И
      Не че нещо, ама МСАТ предлагат може би най-добрата телевизия във Варна :) За интернета им и аз не съм особено впечатлен.

Интербилд пък са най-смотаните за интернет и телевизия. Един, който да е доволен оттях не съм чул.

Аз ползвам интернет на Vivacom и съм доволен. Скоростта не е кой знае какво, но си тегля от тракерите с по 1.4 MB/s, което си ми е напълно достатъчно. По-важното за мен е, че няма прекъсвания на 30мин както при Interbild или МСАТ преди (може вече и да са го оправили, откакто пуснаха оптиките).

За телевизията съм към МСАТ. Всъщност не виждам нито един минус и причина да се махна оттях - супер много канали, които други доставчици не предлагат, качеството си е доста добро. Единственото тъпо е, че не дават безплатни ХД приемници. Но плюсовете са впъти повече от другите. Най-малкото не се налага да плащаш за допълнителни телевизори :D
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей MiroPetrov,

И аз чувам добри отзиви за Мегалан (Спектър нет), но засега се придържам към Виваком. Наистина скоростта не е толкова висока, но за сметка на това Интернет-а ми не спира, а за мен това е далеч по-важно от скоростта.

За Булсатком от друга страна мога да кажа само лоши неща.. Приятелката ми чака веднъж ДВЕ седмици и накрая и казаха "Ами ще ви пуснем Интернета септември" (действието се развива през май).

Поздрави,
      achko
    • MiroPetrov
      MiroPetrov
      Бронз
      Значи до тук близу, мегалан и виваком. хммм...
      До колкото знам виваком в чайка имат доста стабилна връзка и съм чувал доста добри отзиви за тях.
      Близу незнам как са.
      Мегалан явно не искат да им стана клиент щом и телефона не вдигат.
      Към този момент виваком ми се струва добър вариант тъй като те бяха единствените, които ми казаха "само трябва да направим заявка и до 2 работни дни ще бъде прекаран нета"
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Първоначално публикувано от achko
      За Булсатком от друга страна мога да кажа само лоши неща.. Приятелката ми чака веднъж ДВЕ седмици и накрая и казаха "Ами ще ви пуснем Интернета септември" (действието се развива през май).

Поздрави,
      achko
      E то тва беше в "Началото".....иначе да при мен нета дойде Септември,като го бях заявил през Май, а HD приемника го чаках за Европейското,после за Олимпиадата,накрая дойде 2 седмици след нета :coolface: :coolface: :coolface: :coolface:

Но мисля че тея неща са ги оправили вече,а като цена качество мисля че няма база за сравнение...25лв за 44Мб интернет и почти всички програми без HBО и т.н.
    • JohnGotty
      JohnGotty
      Бронз
      За интернет мога да ти предложа Homelan,офиса им беше из уличките срещу колхозния,мисля,че адреса беше Поп Харитон #2.Дълго време ползвах услугите им и нямаха грешка,но не предлагат ТВ услуги.аа и май вече се казват Възход НЕТ :)
    • MiroPetrov
      MiroPetrov
      Бронз
      Първоначално публикувано от JohnGotty
      За интернет мога да ти предложа Homelan,офиса им беше из уличките срещу колхозния,мисля,че адреса беше Поп Харитон #2.Дълго време ползвах услугите им и нямаха грешка,но не предлагат ТВ услуги.аа и май вече се казват Възход НЕТ :)
      Прегледах ги и да няма ТВ към тях + незнам дали има покритие в жк чайка
    • legomanth
      legomanth
      Бронз
      От vivacom съм адски недоволен. То не беше спиране то не беше чудо. През няма и 5 минути прекъсваше и само чаках да свърши гнусния им договор и да се преместя. Отделно, че скороста не беше обявената. Преместих се на визио. В началото бях много доволен. Бърз, не прекъсваше, после почна да прекъсва и така и не успяха да го оправят то не бяха проблеми по трасето местене на кутии и други простотии. Сега съм на Мегалан(мтел :facepalm: , дано не го усерат). Стабилен интернет оптика е кабела е защитен с няколко защити и бронировки, то всъщност кабела е едно влакно по-тънко от косъм. Много съм доволен, вече 4 месеца нямам никакви проблеми, скоростта е 50 мегабита. Връзването беше доста бързо отидох на 23 декември и на 27 звъннаха да прекарват :D чак се учуидх. Определено препоръчвам мегалана.

П.П става въпрос за Пловдив, но не мисля, че е от голямо значение. Ако можеш да се вържеш на мегалана, мисля че ще останеш доволен. За телевизията.. един приятел е и с нет и тв на мегалан изглежда прилична има и тук там някой хд канал. Разгледай им тарифите и виж дали имат покритие в района ти.
    • MiroPetrov
      MiroPetrov
      Бронз
      Колега тук за Варна. Без да се шегувам буквално има значение от моя блок до отсрещния.
      Булсатком имат интернет 3 блока по-нагоре, но до тук нямат :) )
      Всички на които звънях първо проверяват дали има покритие и чак тогава дават конкретен отговор.
    • legomanth
      legomanth
      Бронз
      Като бях на виваком моя интернет ужасен постоянно прекъсва, а на съседчето 2 етажа над мен никакви проблеми.
    • MiroPetrov
      MiroPetrov
      Бронз
      Първоначално публикувано от legomanth
      Като бях на виваком моя интернет ужасен постоянно прекъсва, а на съседчето 2 етажа над мен никакви проблеми.
      Всички съседи около мен са доволни от виваком, дано не стане като при теб само аз да псувам :D
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей

Аз не живея във Варна, а до Варна, и съм на виваком, защото нямам друг избор, но мога да кажа, че интернетът им никак не е лош - за 5-6 години е спирал средно веднъж годишно, като само 3 пъти е спирал за по 24 часа и то когато се е налагало да се сменя модема. Иначе проблемите обикновено се решават от разстояние. Скоростта не е кой знае каква, но според мен е по-важно да е надежден, отколкото да е супер бърз.

Поздрави
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Първоначално публикувано от YeeJr
      Аз не живея във Варна, а до Варна
      Игнатиево? :coolface:
    • MiroPetrov
      MiroPetrov
      Бронз
      Колеги вижте все пак и темата за събирането в варна...в петък да се съберем да се видим пък и да се запознаем :)
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      Не съм от Варна, но и аз ще дам +1 за Виваком. От доста време съм на техния нет и прекъсвания има изключително рядко и за кратко, което е много важно ако играеш покер. Тъй като гледам 2-3 програми по ТВ не мога да коментирам и не знам какъв е критерия там, но са доста канали и картината е добра според мен.
    • Disembowel
      Disembowel
      Бронз
      И аз съм на виваком обаче имам проблеми и ми прекъсва интернета доста често за по 1-2 сек, но като играеш покер е доста кофти и слагам тука няква флашка. Чакам само да изтече договра и се махам от тях. Пък да не говорим, че 30мб вече са смешна скорост за 25лв. А за телевизия съм на Мсат и определено са на много добро ниво, без да пробиват стените най много канали и се вижда много добре.
    • favour1te
      favour1te
      Бронз
      Аз съм 5 година на интербилд и мога да кажа, че съм повече от доволен.Незнам при вас кaкъв е проблема:)
    • bah22
      bah22
      Треньор
      Треньор
      Здравей,

Аз съм във Варна от декември и за нета съм към Интербилд, а ТВ към МСАТ.

Лично съм доволен и от двете, а живея на Бриз.

Учуден съм, че толкова хора са недоволни от Интербилд...

А иначе към Мегалан съм бил в София и там бяха най-добрите! Сега не знам как е след като Мтел ги купиха.

За Близу(КейбълТел) имах наблюдения, когато работех като мрежов админ и като цяло не ги препоръчвам. Все пак може да са си подобрили услугите. Много зависи дали локално са си изградили добре мрежата.

За виваком нашите ползват в по-малък град и като цяло там е зле, но предполагам във Варна ще е на някакво прилично ниво.

Поздрави,
      Бах
    • 1
    • 2