$22, 6max, 50/30/20, 88

• Anto11
      Anto11
      Бронз
      888 Poker - $20+$2|25/50 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

SB: 2,204
      Hero (BB): 1,106
      UTG: 1,710
      MP: 2,254
      CO: 1,125
      BTN: 601

SB posts SB 25, Hero posts BB 50

Pre Flop: (pot: 75) Hero has 8:spade: 8:club:

UTG raises to 100, fold, fold, fold, fold, Hero calls 50

Flop: (225, 2 players) T:diamond: T:heart: 2:heart:
      Hero checks, UTG bets 112, Hero calls 112

Turn: (449, 2 players) T:spade:
      Hero bets 224, fold

Лошия е 10/10 за 20 ръце.

888 Poker - $20+$2|25/50 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

SB: 2,204
      Hero (BB): 1,106
      UTG: 1,710
      MP: 2,254
      CO: 1,125
      BTN: 601

SB posts SB 25, Hero posts BB 50

Pre Flop: (pot: 75) Hero has 8:spade: 8:club:

UTG raises to 100, fold, fold, fold, fold, Hero calls 50

Flop: (225, 2 players) T:diamond: T:heart: 2:heart:
      Hero checks, UTG bets 112, Hero calls 112

Turn: (449, 2 players) T:spade:
      Hero bets 224, fold

Как би я изиграл ?

Идеята ми е да бет/фолдна търн. Не очаквам да пушне с друго освен овърка. Като не чеквам за да не му дам възможност да ченкне и да си удари някой от аутовете (А, K, Q, J etc.)
  • 1 отговор
    • tnotmotnotgwcrf
      tnotmotnotgwcrf
      Бронз
      Здравей parodiq,

Аз бих пушнал префлоп. 20 блинда сме само, а рандом ще ни колва с всеки чифт и мн флипчета. Долу има 200 чипа което е ~1/5 от стака ни, а средно ще влизаме с 52-53% екуити - като добавим е фолд екуитито е доста +ЕВ. Така с кол префлоп не ми харесва особенно защото извън позиция ще ни е мн трудно да я изиграем по-печелившо отколкото префлоп. Много често ще фолдваме по-добрата ръка на флопа, много често ще се стакваме назад на различни флопове или просто ще колваме по един бет с по-слабата ръка и ще трябва да фолдваме на търна, дори и да колваме на хубав за нас флоп като J52 на търн К примерно той като бетне трябва да фолдваме а той може и да е АТ там. Това че за 20 ръце рейзва само 10% не е нищо а и ние както ти казах срещу тези 10% изобщо не сме зле. Бих сетмайннал вече ако е known nit (500-600+ ръце) и утг рейза му е примерно 6-7% опън от 100 ръце. На този бих сетмайннал с 22-55 примерно - всичко друго влиза и от там нататък GL. :)

По този начин изиграно на флопа бих чек/пушнал вече с 100% сигурност сме много напред от рейнджа му, долу има 340 чипа, 1/3 от стака ни, изобщо не репваме Т с този пуш, а по-скоро ФД или нисък чифт. По този начин ни колват всички оувърпеъри и всички ъндърпеъри а и тук там Ах. Извън позиция трудно бихме могли да вземем още валю с тази ръка. И ако ще чек/колваме флопа и донкваме търна на хубави (за нас) карти то по-добре да шъвваме флопа (колва ни даже малко по-голям рейндж на флопа и изглежда мн по-блъфарско там, на търна вече ФД нямаме в рейнджа останаха само малките чифтове). А това бет/фолд ако ни пушне главата ми не го побира как трябва да се случи на търна при условие, че сме много напред дори и от пуш рейнджа му. Всеки ламер му е ясно, че няма смисъл да пушва с QQ или нагоре на този търн. Най-много да се нашиеш на JJ или 99, но това си важи и с пълна сила за 33-88 така че как ще фолдваш при пуш нз :) той може и Ах купи да държи и да ти го изиграе така за да те фолдне от малък чифт като знае че от вр на вр ще има фолд екуити + 2 оувъркарти. Ясно ми е че е тъпо ама те го правят на няква психологическа основа... имат НЪТ ФЛЪШ ДРОУ ТВА Е ГО АЛЛИН няма значение къв е излязал борда. Пък и те постоянно им е в главата че имаш някво ейс хай и ти и искаш да стигнеш до шоудаун. Бих се изплашил само ако ме колне на търна тогава само можем да чек/фолднем ривъра.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона

Поздрави, tnotmotnotgwcrf.