€11, 6max, 65/35, 99

• Anto11
      Anto11
      Бронз
      Microgaming - 10/20 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: 1,470
      Hero (SB): 1,430
      BB: 1,500
      UTG: 1,580
      MP: 1,440
      CO: 1,580

Hero posts SB 10, BB posts BB 20

Pre Flop: (pot: 30) Hero has 9:diamond: 9:heart:

UTG calls 20, MP calls 20, CO raises to 100, fold, Hero calls 90, fold, UTG calls 80, MP calls 80

Flop: (420, 4 players) 2:diamond: 4:heart: 3:heart:
      Hero bets 210, UTG calls 210, fold, fold

Turn: (840, 2 players) 9:club:
      Hero bets 420, UTG calls 420

River: (1,680, 2 players) 8:spade:
      Hero bets 700 and is all-in, fold

УТГ е 67/22 за 18 ръце.
      УТГ2 непознат
      CO - 38/26 за 44 ръце.
  • 5 отговора
    • tnotmotnotgwcrf
      tnotmotnotgwcrf
      Бронз
      Здравей parodiq,

Ако донкваш да се стакваш. То логика никва, стаквай се префлоп, ако донкваш да фолдваш, тогава не донквай.

За кво колваш префлоп? За да сетмайннеш нали? Като не си оцелил сет закво са мъчиш да я взимаш тази ръка? ТТ+ ли мислиш че ще ти фолдне ориджинал рейзъра? Сетове и стрейтове ли мислиш, че ще ти фолднат другите двама в ръката? Рейзне ли те някой трябва да фолдваш. CO може и да ти шъвне АК/АQ спокойно, два оувъра и гътшот + МНООООГО фолд екуити. Просто профитъбъл лайн-а е ясен на тази ръка сетмайнваш като не уцелиш чек/фолд. Изобщо не е хубава ситуация за донкбет.

Вече като сме стигнали така до търна е ясно че сме с по-добрата ръка повечето пъти (дори и да не ни идва сета нали, просто по-голямата част от рейнджа на тоя го бием, 4х, 5х, Ах) така че бет търн и лесен чек/кол ривъра (да дори и с сета ни). Щото като шъвнеш валю от 4х,5х и Ах няма да вземеш, а два чифта и сетове така или иначе ти шъвват сами ривъра (не че има и много такива комбинации, много по-вероятно е да е бил някъв гътшот с пеър или оупънендедка с пеър). Така (като чекнеш ривъра) поне може да обърне нещо на блъф.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона

Поздрави, tnotmotnotgwcrf.
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

CO е агресивен. Съответно не колвам само за сет, а на благоприятни бордове мога да продължа и след флопа. Ако беше само за сет фолдвам тъй като нямам одса да платя, а съм и извън позиция.

На флопа донквам за стойност и защита. Аз не виждам по-слаба ръка да ме рейзне тук. Според мен с всяко А, както и не много силни оувър пеъри до 77 само ще ме колнат. Единствената ръка, която виждам да бия и да ме пушне е 88. Срещу флъш дроу съм горе-долу на флип тъй като има много често миниум една оувър карта. Съответно има лесен бет/фолд тук. Взимам екуитуто на оувърките им и не им давам възможност да ченат и да ме оутдроунат. Освен това се защитавам от дроус и като цяло взимам стойност от всички по-слаби ръце. Не си ли съгласен ?

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • tnotmotnotgwcrf
      tnotmotnotgwcrf
      Бронз
      Здравей,

Еми не щом префлоп CO е толкова агресивен, го 3бетвай пре тя позицията вече няма да има такова значение защото СПР-то ще е малко. А тук ще ти се стакне супер спокойно 55, може би 66 и всяко ФД а имаме толкова много екуити срещу тези ръце. Ако ще бет фолдваш по-добре чек/колвай. Ама това с 66-77 едва ли щеше да го изиграеш така, а те са реално същата ръка, 66 даже е по-добре в случая че има два блокъра на 5цата + гътър до нътс а асак трудно ще ппусне ако го уцелите. 99 единственно е по-добра срещу 77 и 88 а това е изключително малка част от рейнджовете на 3мата играчи които биха колнали/рейзнали флопа. Сега се замисли как играеш 55-77 и ако е по същият начин ще продължаваме да коментираме, ако не е по същият начин мисля че това е края на дебата :D

Поздрави, tnotmotnotgwcrf.
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

55-66 ги чек/колвам или чек/фолдвам в зависимост от екшъна зад нас и големината бетовете. 77 са ми на границата и за тях не съм сигурен. 88 ги играя като деветките :coolface: .

Поздрави,
    • tnotmotnotgwcrf
      tnotmotnotgwcrf
      Бронз
      Първоначално публикувано от parodiq
      Здравей,

55-66 ги чек/колвам или чек/фолдвам в зависимост от екшъна зад нас и големината бетовете. 77 са ми на границата и за тях не съм сигурен. 88 ги играя като деветките :coolface: .

Поздрави,
      Да а 55 и 66 са мн по-хубави ръце от 99 срещу рейнджовете с/у които ще играеш. А тях ги чек/кол или чек/фолд. Ми донкваи и JTo на тоя флоп и то е по-слаба ръка от 55-66 :)