11$ 50/30/20 Jj.

• jikev
      jikev
      Бронз
      Бутона е печеливш с 4% 3бет до тая ръка.

Pacific No Limit Hold'em Tournament - t25.00/t50.00 Blinds - 5 players - View hand 2182901
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BB: t3283.00 65.66 BBs - VPIP: 42, PFR: 8, 3B: 0, AF: 1.1, Hands: 36
      UTG: t792.00 15.84 BBs - VPIP: 53, PFR: 9, 3B: 4, AF: 1.2, Hands: 196
      Hero (CO): t1045.00 20.90 BBs - VPIP: 23, PFR: 17, 3B: 5, AF: 2.6, Hands: 257838
      BTN: t2265.00 45.30 BBs - VPIP: 39, PFR: 21, 3B: 5, AF: 3.8, Hands: 286
      SB: t1615.00 32.30 BBs - VPIP: 53, PFR: 14, 3B: 14, AF: 2.0, Hands: 36

Pre Flop: (t75) Hero is CO with J :club: J :diamond:
      UTG calls t50, Hero raises to t225, BTN raises to t600,
      4 folds

Final Pot: t575
      BTN wins t200
      BTN wins t375.00
  • 8 отговора
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      много лесен пуш
      тоя 39/21 е абсурд са му фолднеш за 20бб.Ако беше нещо от сорта на 8/6 тогава бих го приел.
      Отделно си 4 стак с доста по малко чипове от първите 3
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейтe,

Първоначално публикувано от davidcana
      много лесен пуш
      тоя 39/21 е абсурд са му фолднеш за 20бб.Ако беше нещо от сорта на 8/6 тогава бих го приел.
      Отделно си 4 стак с доста по малко чипове от първите 3
      Определено не е лесен пуш. Играча не е толкова агресивен префлоп. Не е агресивен трибетор. Очаквам да сме назад от диапазона му тук. Като с чиповете в средата е ОК да се стакнем. Ще е печелившо, но определено не съм щастлив да го направя.
      ТТ ги фолдвам тук.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • davidcana
      davidcana
      Бронз

Играча не е толкова агресивен префлоп. Не е агресивен трибетор.
      Напротив,наи-агресивния е на масата с 3.8 АФ и единствения които 3бетва по малко от него е СБ но с малка извадка
    • tnotmotnotgwcrf
      tnotmotnotgwcrf
      Бронз

Играча не е толкова агресивен префлоп. Не е агресивен трибетор.
      Напротив,наи-агресивния е на масата с 3.8 АФ и единствения които 3бетва по малко от него е СБ но с малка извадка
      AF няма особенно отношение към тази ситуация и има други много по-релевантни статистики които ще дадът много по-добра представа за рейнджа на опонента, затова неможем да кажем че е най-агресивният на масата, а и дори да кажем с сигурност, че е най-агресивният на масата това не значи, че 3бет рейнджа на най-агресивният на масата тук е достатъчно широк да се стакваме профитъбъл. Има приблизително същият 3бет както хиро в случая и е по-агресивен най-вероятно само от към изолация на лимпърите (там е и разликата в АФ) което няма нищо общо с така изиграната ситуация.

Поради това, че играта му най-много прилича на играта на hero в ръката hero може да направи много добра съпоставка на неговия рейндж за изолация до 600 в тази ситуация с рейнджа на опонента.

Предвид статистиките на масата, това е най-добрият играч на масата след hero, => тук рейнджа му ще е най-тесен (и няма да включва ръце като 77 или АJ) защото знае, че няма фолд екуити и не е много добре срещу изолационният рейндж на hero.

Най-вероятните ръце на противника са КК,QQ,TT,AK като срещу този рейндж се стакваме ~на флип (изключвам АА защото 3бетва много голям сайз, но рейндж-а ще е г/д същия ако прибавим АА и още една рандом ръка като AQs която от вр на вр може да се включи, така че ръката си е кол, не защото сме напред от рейнджа му (с 95% сигурност не сме) просто имаме оддс-а да се стакнем назад. Ако сме ТТ сме снап фолд защото разликата в екуитито е 10тина процента, а по пот оддс ни трябват ~37%, а ние с ТТ имаме ~34%. Валетата ни дават хубава цена за кол (ако слагаме ТТ в рейнджа му, аз мисля че ще влиза), ако мислим че би фолднал ТТ в тази ситуация е фолд (JJ имат 36% само пък и като включим малкото ИСМ който има в тази ситуация ще си стане сигурен фолд, + това имаме бая едж над полето предполагаемо така че става още по-сигурен фолд).

С по-малки чифтове от ТТ немисля че лошият би играл така, 5% 3бет за 300 ръце си е добра статистика за да сме сигурни че 3бет-ва рядко, => не съм убеден че чифтове като 99 биха играли така. Ако лошият направо влезе аллин тогава вече е лесен кол.

Кофти е да си последен в турнира и да фолдваш JJ за 20ББ, но като знаеш че си кръшнат просто не е профитъбъл. В случая според мен и според сайзинга на опонента има достатъчно флип ситуации за да трябва да се стакнем иначе от рейнджа му сме назад с сигурност. Просто пот оддс-а ни е 37%, а ние с валета най-вероятно ги имаме почти срещу всеки опонент. ТТ е снап фолд.

Поздрави, tnotmotnotgwcrf.
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      Първоначално публикувано от tnotmotnotgwcrf

AF няма особенно отношение към тази ситуация и има други много по-релевантни статистики които ще дадът много по-добра представа за рейнджа на опонента, затова неможем да кажем че е най-агресивният на масата, а и дори да кажем с сигурност, че е най-агресивният на масата това не значи, че 3бет рейнджа на най-агресивният на масата тук е достатъчно широк да се стакваме профитъбъл. Има приблизително същият 3бет както хиро в случая и е по-агресивен най-вероятно само от към изолация на лимпърите (там е и разликата в АФ) което няма нищо общо с така изиграната ситуация.

Ама аз не съм казал че АФ на опонента е решаваща в случая :facepalm:
      Аз репликирах другия анализатор които каза че цитирам "Играча не е толкова агресивен префлоп. Не е агресивен трибетор." което очеизвадно не е така :D

Предвид статистиките на масата, това е най-добрият играч на масата след hero, => тук рейнджа му ще е най-тесен
      добър добър,колко да е добър сред 3 други донка и херо? :D
      относно реинджа е абсурд да кажем че играч с 39 впип може да има тесен реиндж
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      Най-вероятните ръце на противника са КК,QQ,TT,AK като срещу този рейндж се стакваме ~на флип
      няма значение дали флипваме а дали имаме одс да пушнем както и ти сам казваш.По най-груби сметки като му сложим 5% 3бет и че ни трябват 37% одс то тук даже и с 99 е кол с положително ЕВ ,вече 88 са фолд а валетата са супер лесен снап пуш КОЕТО БЕШЕ и МОЯТА първа реакция.

Според мен даже монстърите АА и КК можем да ги изключим от реинджа му понеже с тях би ни трапнал за да влезе и другия донк при което излиза че и 88 са кол.
      Но и по-тесен реинжд да му сложим даже и с ТТ е кол

Кофти е да си последен в турнира и да фолдваш JJ за 20ББ, но като знаеш че си кръшнат просто не е профитъбъл.
      ТТ е снап фолд
      няма как опонент 39/21 и 5 3бет да ни кръшва когато сме с валета,напротив по скоро можем да кажем че ние го кръшваме

Изобщо тук не споменавам и факта че сме доста назад от първите 3 места които са платени и едва ли не трябва да търсим по вариативна игра а и вече сме инвестирали
      20% от стака си и ако фолднем то оставаме с 16бб при 3-ти с 32бб то и ТТ си е кол/а и си имаме одс /
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

Аз дори не съм видял, че си писал след мен. Затова ползвай бутоните, когато пишеш след анализаторите и имаш желание да погледнат ръката отново. В противен случай може да пропуснем поста ти.
      .

Но както и да е. Виждам, че сте почнали дискусия а tnotmotnotgwcrf . Have a nice time you two :P .

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • tnotmotnotgwcrf
      tnotmotnotgwcrf
      Бронз
      Здравей,

Ама аз не съм казал че АФ на опонента е решаваща в случая :facepalm:
      Аз репликирах другия анализатор които каза че цитирам "Играча не е толкова агресивен префлоп. Не е агресивен трибетор." което очеизвадно не е така :D
      Както съм обяснил подробно по-нагоре TT е лесен фолд на рейнджа на който го слагам аз. Очевидно е че го слагаш на друг рейндж (с който аз не съм съгласен) и затова явно се получава разликата в екуитито за да можеш да го колваш с 99 и т.н.

АФ като не е решаващо (и реално даже няма никво отношение) незнам защо изобщо си го споменал тепърва. Незнам как 5% префлоп ги виждаш като очеизваден агресивен 3бетор, но и нямам намерение да питам защото едва ли ще ме убедиш в противното (при условие, че е очеизвадно както ти би казал, грешно).

относно реинджа е абсурд да кажем че играч с 39 впип може да има тесен реиндж
      Единственното абсурдно нещо е да си мислим, че ВПИП има някакво отношение по рейнджа на противника в тази ситуация. Той може да е с 100 ВПИП и да 3бетва само асаци (0.5%) рейндж. Тогава за 500-те ръце който имаш за противника и те 3бетне и ти го видиш с 0.5% 3бет пак ли ще кажеш ооо тоя е с 100 ВПИП абсурд да е с тесен рейндж? Моля те използвай само релевантни статистики за да си докажеш тезата, а не някакви хванати от въздуха. Все едно аз да тръгна да ти обяснявам как тоя скуиизва много префлоп щото търн сибет-а му е много голям. Горе долу в това се опитваш да ни обедиш тук.

Ти даваш много твърд рейндж на този 5% 3бет което много те бърка. Виж позиициите, виж стак сайзовете. Нито едно от тези неща не играе добре за 3бетора (който даже преди ръката е с 4% 3бет рейндж както казва човека отворил темата - той реално е работел с 3бет 4% по време на ръката).

Според мен както казах и преди 3бет рейнджа до 600 в тази ситуация са му АК и ТТ+. Срещу този рейндж ТТ е лесен фолд. Ако го слагаш на друг рейндж заради 39 ВПИП-то му (което както казах не е от никакво значение, но ти явно виждаш някаква логика в това че е с голямо ВПИП да му е по-голям рейджа) това вече е друго и с право можеш да си колваш ТТ и 99 че и 55 ако искаш, защото ти ако колваш с 88 в тази ситуация срещу 5% 3бетор то тогава колваи и с 22. Екуитито ще ти е същото.

Надявам се да си разбрал къде грешиш и както каза parodiq, ако искаш да продължим дискусиите по ръката ползвай бутона

в противен случай най-вероятно нито, аз нито той ще видим повече тази ръка и -> няма да отговорим.

Поздрави, tnotmotnotgwcrf.