Откриване на банкова сметка

• gambler032
      gambler032
      Бронз
      Здравейте , бихте ли ми препоръчали към коя банка да се насоча за изкарването на дебитна карта виза електрон? Смятам да си е регистрирам в мънибукърс и от там в залите.
  • 7 отговора
    • bonev70
      bonev70
      Бронз
      ЦКБ
    • jikev
      jikev
      Бронз
      В момента ЦКБ е с най-изгодни условия за нас!
    • gambler032
      gambler032
      Бронз
      Благодаря ви за информацията!
    • pc1000
      pc1000
      Бронз
      Аз препоръчвам Райфайзен понеже сметките на Moneybookers за България са в тази банка и при преводи се извършва вътрешно банков трансфер който и е по-евтин . Не съм на 100 % сигурен но някой ако му е важно мога да проверя в банкирането какви са таксите . И онлайн банкирането им вече е доста бързо .
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      ЦКБ,карта в долари.Няма такси,няма превалутирания.Сумата дръпната от МБ е същата която се получава по картата.Може да си активираш и услуга да получаваш смс при движение по сметката.При теглене от картата спокойно можеш да си теглиш от всеки клон на ЦКБ левчета по курса за деня на ЦКБ. :nh
    • jikev
      jikev
      Бронз
      Не съм на 100 % сигурен но някой ако му е важно мога да проверя в банкирането какви са таксите .

Да, за нас са най-важни таксите!!!

А направи си труда, поне на банката която препоръчваш да провериш таксите, та тогава я препоръчвай!

В момента ЦКБ е без конкуренция в бранша ни.

Няма такси обслужване(почти всички банки), такси за получаване на пари от чужбина(почти всички), такси откриване и закриване на сметка(КТБ), такса плащане с карта(ОбщБ), такса проверка салдото на банкомат(ПИБ), такса неуспешно плащане(ПИБ)... и кви ли не други измишльотини, дето срещам по другите ни банки.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Всъщност ЦКБ смениха условията - вече има такса теглене 1 левче на каса, има 30 ст месечна такса за карта, и минималната такса за постъпване на сума във валута от 2Е вече е 4Е до 500 Евро, таксата над тази сума остава същата, за сметка на това махнаха таксите за изпращане на суми по банков път към сметка в ЦКБ, както и намалиха таксите за плащания към бюджета, които в момента май са най-ниски - явно работят здраво за бизнес клиенти, като за сметка на това се слагат минимални такси на частни клиенти.

Моят съвет е, като решиш да си откриваш сметка, да отделиш 1 час да прегледаш таксите на банките и да избереш тази, която ти предлага най-изгодни условия. Разбира се, това не е гаранция, че няма да променят таксите след месец-два. Затова моят критерий за банка включва и местоположение - т.е. ако се наложи да ходя до банката, да е на удобно за мен място.

П.П. Искам само да добавя, че таксата за теглене от МБ е една и съща, независимо в коя банка ти е сметката. А това, че имаш сметка в долари, не значи, че няма да плащаш такса за входящ валутен превод - тази такса пак се дължи без значение валутата на сметката, а ако искаш да теглиш пари, пак превалутираш, защото в долари не можеш да купуваш и реално сметката във валута се обезсмисля.

Успех