4,40$ 2R1A, K9s final table

• Ogiiiii
      Ogiiiii
      Бронз
      No Limit Holdem Tournament
      PokerStars
      4 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com
      $4.00+$0.40

Stacks:
      CO (2,281k) 76bb
      Hero (BTN) (538k) 18bb
      SB (815k) 27bb
      BB (876k) 29bb

Blinds: 15k/30k Ante 3.8k

Pre-Flop: (60k, 4 players) Hero is BTN 9:club: K:club:
      1 fold, Hero raises to 60k, SB raises to 123k, 1 fold, Hero calls 63k

Flop: J:club: 2:diamond: Q:heart: (290k, 2 players)
      SB bets 72k, Hero goes all-in 412k,
      SB calls 339k Turn: J:heart: (1,113k, 2 players, 1 all-in) River: A:heart: (1,113k, 2 players, 1 all-in) Final Pot: 1,113k Hero shows a pair of Jacks 9:club: K:club: SB shows two pair, Queens and Jacks K:heart: Q:club: SB wins 1,113k (net +575k) Hero lost 538k

Тук след турнира като си направих анализ ми се струва пуш най-оптимално, все пак съм и най-къс стак. Сб е 25/21 с 10% 3бет за 170 ръце, 3бет от сб 27%, 3бет от бб 11%; с него имахме заигравка на бъбала на финалната маса, от късна отворих с ~20bb той пак така 3бет от сб и аз алл-ин с К10о той инста фолдна. Големия блайнд 20/15 с 7% 3бет за 100 ръце. Така че колкото повече го мисля е или алл-ин префлоп директен или след 3 бета директен пуш. Плащането определено не ми харесва с тоя стак дори и в позиция. Така изиграно на флопа реших да пушна, донякъде защото този бет ми изглежда слаб на подобен борд трябва да бетне повече според мен за защита?
  • 1 отговор
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей,

Префлоп:

Аз тук ще рейз/фолдна с този стак. Ако играчите зад нас са супер агресивни, можем дори да се замислим за лимп от бутона. Странно е, а и в същото време объркващо и въпреки, че е трудно да се балансира подобно нещо, то много по-често СБ ще си доплаща, а няма да ни изолира и ще играем в по-малък пот с ОК ръка.

След 3бета и нашия стак не ме кефи особено идеята за кол дори и с тези пот оддс.

С тази заиграва креди това, където е 3бет/фолднал срещу 20ББ, може дори и да играе срещу нас, защото в тоя спот според мен ще има супер малко блъфове, и доста по-широк рендж за 3бет/кол според мен.

Флоп:

Кофти ситуация в която не съм сигурен дали не е ок само да колнем тук. Проблема е, че на търна пота ще е супер голям спрямо стака ни и няма да е яко, което май изключва това като опция.

Като, ако мислим, че играча почти няма блъфове префлоп в тоя спот, то тоя борд не е супер як да се заиграваме, защото удря доста и неговия рендж. Вероятно ще накараме АК/АТ/А9(?) тип ръце да фолднат, но нищо повече. Отделно ние и блокваме не малко комбота за тези ръце.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Noob3R