4,40$ 2R1A. А8с, опен/ пуш/ фолд

• Ogiiiii
      Ogiiiii
      Бронз
      No Limit Holdem Tournament
      PokerStars
      7 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com
      $4.00+$0.40

Stacks:
      UTG (183k) 13bb
      Hero (UTG+1) (272k) 19bb
      MP (440k) 31bb
      CO (285k) 20bb
      BTN (216k) 15bb
      SB (716k) 51bb
      BB (629k) 45bb

Blinds: 7k/14k Ante 1.8k

Pre-Flop: (33k, 7 players) Hero is UTG+1 A:heart: 8:heart:
      BB says "boommm", 1 fold, Hero raises to 28k, 3 folds, BB says "a dos hueqcos mosca", SB calls 21k, 1 fold

Flop: K:club: Q:spade: 5:heart: (82k, 2 players)
      SB checks, Hero checks

Turn: 3:heart: (82k, 2 players)
      SB bets 28k, Hero calls 28k

River: 4:spade: (138k, 2 players)
      SB bets 70k, Hero folds, BB says "impresionante"

Final Pot: 138k

SB wins 208k (net +81k)

Hero lost 58k

Ръката е на балона на финалната маса, като наградите са изкл топ хеви, което предполага по-агресивна игра. Тук с подобен стак мислч че може и пуш директно осбено вс. агресивни играчи на блиндовете, които може лесно да ме exploitvat. Сб е Dhilton12/ онлайн про с над 4млн$ в печалби/ беше доста агресивен 43/32 с 12,5% 3бет за 120 ръце. ББ е 20/15 с 7% 3бет за 100 ръце. Така изиграно на флопа не исках да сбетвам, защото си мисля че има не малко К и Q в рейнджа си, които никога няма да фолдне. Риръра подобен сайзинг и 2ри барел винаги е за стойност според мен и няма какво да се направи.
  • 5 отговора
    • Stamen90
      Stamen90
      Бронз
      А може и фолд - с 19ББ - нито да ги пишнем от УТГ нито да отворим. А блиндовете са с големи стакове които често ще се заиграват.
    • Velik4o
      Velik4o
      Бронз
      Лично аз на балона и с такъв стак и от тази позиция, тая ръка бих я хлърлил префлоп. Постфлоп си решил да играеш чек фолд и си се предал много лесно, което предвид, че играеш на балона и се страхуваш да не отпаднеш е разбираемо и е използвано от опитния играч на малкия блинд.
      Лично аз бих бетнал флопа, след като вече си отворил префлоп, стандартен размер на бета и после бих бетнал на търна, около половината пот, ако и там не фолдне се предавам на ривъра.
    • Ogiiiii
      Ogiiiii
      Бронз
      ами от една страна в тая фаза и структурата блайндовете доста бързо те изяждат и нямаш мн възможности за чакане на ръце и бях кард деад дълъг период, но сега като се замисля май наистина фолд е най-добре най-вече заради ранната позиция.
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравейте,

Префлоп:

Определено мисля, че фолда тук е стандартен, но, ако имиджа ни е бил тайт, ми харесва рейза.

Флоп:

Когато такъв играч ни флатне за 19ББ определено бих се притеснил доста и бих му дал доста кредит.

Все пак е добър играч, колва извън позиция срещу 19ББ стак -> доста често си мисля, че ще има някакъв монстър тук от сорта на QQ+. Просто не виждам с какво колва тук и фолдва на тоя флоп. Не мога да си представя такава ръка.

Като цяло ми харесва чека с идеята да се предадем, или, ако хванем някакъв флъш дроу да колнем веднъж.

Търн:

Стандартно. Общо взето бих си се придържал към това, че ренджа му е супер силен и не бих го рейзнал никога.

Ривър:

Няма какво да направим.Общо взето бих продължил само на купа в тоя спот. Дори и на асо ще фолдна.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Noob3R
    • Velik4o
      Velik4o
      Бронз
      Анализа на Noob3R е хубав, само има една според мен съществена според мен разлика в мисленето на добрия играч, с голям стак преди бутона и то от малкия блинд. Винаги може да колне с всеки две карти и да разчита на страха на малкия стак от отпадане и да изиграе ръката точно по този начин за да вземе целия пот. Та аз съм го правил много пъти. Рейнджа на рейзъра от ранна позиция е почти ясен. Затова колвам със 79 примерно суитет от малкия блинд, при такава игра от първоначалния рейзър, който не прави нищо за да вземе ръката постфлоп, просто го натискам и той бяга независимо от моите карти. Най добрата игра в случая според мен беше фолд префлоп и да се покаже сила минимум на флопа и евентуално на ривъра за да изгоним ръце от сорта на 79 суитет