qq от първа позиция

• Velik4o
      Velik4o
      Бронз
      Здравейте! Играх 11 Съндей сторм и ми раздадоха QQ от първа позиция, блиндове 60/120 с анте, моят стак 2 400.
      Как би трябвало да играя в този случай да рейзна 1,5-2 ББ или да вляза директно олин? В тая фаза на турнира има обикновено доста игра и често повече от 1 играч колват префлоп.

Друга ръка на турнир 11 долара, аз имам около 3500 стак, чиповете са 30/60 без анте, в средна позиция ми раздадена ръка АА. Преди мен един играч рейзва на 150, друг му плаща и какво правя аз играя ол ин или правя ререйз на около 550-600, стаковете са около 4,5к.
  • 5 отговора
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      Първата ситуация според мен си е стандартен рейз до 480-600 зависи дали лесно доплащат по-ниския рейз.

Втората рейз до 750-900 чипа не по-малко.При пуш ще изгубиш стойност от ръката. Ако последва рейз след теб е ясно, всичко в средата на масата :)
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей,

Префлоп:

С QQ и 20-тина ББ бих мин-рейзнал за да се стакна. Не бих ги пушва директно, защото според мен губим доста стойност така.

На втората с асата бих ри-рейзнал до 475-500. Не бих пушвал, защото ще изгубим стойност.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Noob3R
    • Velik4o
      Velik4o
      Бронз
      Здравей Noob3R! Тъй като ги изиграх, ама точно както казваш с дамите рейзнах блайнд и половина, а с асата 500 или 550 за да не ми колнат много играчи, дойде време и да ти кажа какъв беше резултата:
      С двете дами на минималния рейз от моя страна ми платиха 5 човека на флопа даде J105, с флъш дрой, аз влязох ол ин и един от играчите ми плати с К10 сеитет и му даде флъша;
      С асата на моя 3 бет, платиха 4 ма играчи, на флопа влязох ол ин и единия от играчите плати със вече готов сет 555.
      Затова и постнах двете ръце във форума, от една страна дали ги изиграх правилно и от друга страна за да стане дискусия - по добрия вариант не е ли да се влезе директно ол ин префлоп и да се надяваме на кол от по лууз играч, за да сме двама в играта, защото при моето отиграване с минрейзове и последващото плащане на повече от 2ма играчи, превръща силната ми ръка префлоп в шума постфлоп и риска от отпадане от турнира е наистина над 80%, защото няма кой да фолдне моите карти на флопа, а вероятността някой да е ударил сет или два чифта или як флъш дрой, както беше в случая е много голяма?
    • spliw
      spliw
      Бронз
      Ами те ще си ги удрят и да вкараш чиповете префлоп това не може да се избегне , а едва ли някои ще ти плати алл ина там със сиутед карти префлоп .Именно за това Noob3r ти каза ,че извличаш стоиност с тези карти щтото пича ти е колнал с флъш дроу и е имал късмет просто, ти си бил голям напред така че точно така трябва да се изиграят.
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

Velik4o ще те помоля за в бъдеще да публикуваш и самата ръка в темата, а не само разясненията по нея. Много по-лесна е за анализ и дискусия така.

Ако имаш нужда от помощ, не се колебай да ни питаш в тази тема или си създай нова.

Поздрави,
      Антоан :pokerface: