Easter Freeroll 20$ -> 10k $

• Golemanov88
      Golemanov88
      Бронз
      Здравейте. казвам се Георги. Играя покер може би от около 5 години. В началото играех в iPoker. От там изтеглих към 400-500$. И след това се занулих и не съм се занимавал повече. Миналата година по това време или малко по-рано започнах в Everest freeroll-ите. Направих около 20-30$ и след като го затвориха се преместих в "най-големия сайт за играчи в света". От тогава насам ... имам малко над 500$ изтеглени пари. Като искам да спомена, че никога не съм депозирал пари, а съм си изградил банката от фрийроли. И така най-накрая се реших и аз да си направя блог, защото май имам нужда да споделям къде успехи, къде неуспехи. Играя основно фифти-та. До скоро играх на 3,5$, но се наложи кешаут и банката ми драстично намаля след това и вчера се оказах едва със 11$ преди да играя този Великденски Фрийрол, от който взех 20$. Оставаха ми тогава малко точки за изчистване на един бонус и снощи поиграх малко и получих 10$ от бонуса. Та след снощи банката ми днес сутринта беше 48$. Сега поиграх 10х1,5$ фифти-та и стана 52$. За днес смятам да изиграя още една или две сесии от по 10 маси (на толкова се чувствам най-комфортно). Смятам да спазвам доста стриктен банкрол мениджмънт. Та имам няколко въпроса към вас на първо време.
      1. С колко бай-ина да се кача на 3,5$? - аз смятам като направя над 100$ да се кача и ако падна под 70$ да се върна пак на 1,5$.
      2. Каква цел да си поставя, как мислите - седмична или месечна?
      Благодаря за вниманието и дано бъда полезен на някой, както много от вас са ми били полезни тук.
  • 7 отговора
    • ShellShok
      ShellShok
      Бронз
      1. 100$+ е ок, нивото на играчите е същото, но ако зареждаш по 10 маси на веднъж може да качваш на 35-40БИ.
      2. По-добре е голямата цел да се раздроби на по-малки, седмична е по-добре според мен.

Успех с блога, ще го следя с интерес :)
    • Ralz123
      Ralz123
      Бронз
      Успех с блога!
      А иначе вие, като с по-голям опит на тоя формат, дайте някакви насоки?
    • jaarJaar
      jaarJaar
      Платина
      Няма логика да качиш на 100$ и като паднеш на 70 да свалиш лимита.
      Мин. година доста време ги играх, трябват ти поне 50 БИ, за да качиш. 30 $ разлика са твърде малко. По-добре се почувствай по-сигурен и като направиш 150$ , дигни лимита.
      Аз , когато ги играех, бях успял да "разбия" 1,5 , но когато се опитвах да кача и винаги не вървеше.
      Можеш да пробваш тази схема, която изпозлвах по едно време, когато направиш 100$.
      Записваш 8 х 1.5 и 2 х 3.5 = 19$:10 = 1.9 вход

Успех!
    • Golemanov88
      Golemanov88
      Бронз
      Благодаря ви.
      @jaarJaar доста добра идея е това за миксирането.
      За сега до края на тази седмица си поставям за цел 60$, защото няма да играя много по празниците. А някакви насоки дали да играя нормални или турбо? По принцип сега си играя турбо. Обаче усещам вариацията. Мисля да поекспериментирам и да мина на нормалните до края на седмицата.
      Поздрави. Започвам една сесиика :)

04.05.13 г. - След около 25 маси тези дни, нормални, а не турбо, равносметката ми е + 6$ = 58$. Можеха и повече да са, но празници са и явно съм разсеян. До скоро и весело празнуване :)
    • alxndr1
      alxndr1
      Бронз
      Аз ти препоръчвам да играеш нормална скорост докато не стигнеш поне 100$. Ще свикнеш с динамиката на турнирите. При първа възможност започни да играеш турбо турнири. Можеш да подходиш малко по агресивно с 75бб и примерно под 50бб смъкваш лимита или както повечето хора препоръчват 100бб. Просто след 1.5 нормална скорост е загуба на време, защото стака в тези турнири се гради на балона при 6-7 човека. За 1 час при турбо турнирите изиграваш 2х сравнение с нормалната скорост. Разлика между 1.5$ и 3.5$ няма, нивото е едно и също. Важна е психическата настройка. Надявам се да съм помогнал или потвърдил информация, която вече имаш :) Успех!

Поздрави,
      Александър
    • Golemanov88
      Golemanov88
      Бронз
      Мерси, Саше. И аз така долу-горе се насочих. За сега съм твърдо на нормалните. Вчера и днес играх малко (около 20 маси), но добре се правих и банката ми е вече 69$. Мисля на 150$ да премина на 3,5$ като за сега няма да си поставям дата, до която това да се случи и дано да е скоро. А колкото за турбо и нормални ... преди играех само турбо и мога да кажа (то не че съм изиграл тонове маси, че да е обективно, но ... ), че са доста по-доходоносни нормалните от турботата ;)
      ПП: Поздрави на всички и най-вече на адашчета и не забравяйте, че покера и алкохола никога не трябва да се смесват! Наздраве :)
      07.05.2013 г. - Изиграни около 30 маси - банка 82$, като стигна 100$ ще включа 2х3.5$ и 8х1,5$. За сега е това. До довечера, защото се очертава покер вечер :)
      08.05.2013 г. - След около 40 маси резултата е повече от плачевен ... напред съм само 18 цента ... поне се успокоявам, че можеше да съм вътре доста, а не съм. Bad luck, waiting better times :(
    • Golemanov88
      Golemanov88
      Бронз
      Здравейте отново. След още 30 изиграни маси банката е вече 89$. Бавно, но расте - това е важното. Искам да ви попитам кога играете вие? Аз сутрин съм най-съсредоточен - точно след като се събудя, чувствам се по-отпочинал ли не знам и аз. И по колко минути почивка правите между сесиите си?