1$ Hyper T 6max - JJ

• dondonich
      dondonich
      Бронз
      Ако пушнех префлоп , най-много да прибера пота.
      Но пък чифт валета не играят мн добре постфлоп с овър карти.

Имам един страничен въпрос , откъм блиндовете.
      Тези хиперки са с анте и кои блиндове да гледам, когато тръгна да пушвам
      нрмален блинд
      или
      ефективния блинд

Не знам дали точно го обясних.

Party, $0.90 Buy-in (20/40 blinds, 4 ante) No Limit Hold'em Tournament, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

UTG: 406 (10.2 bb)
      BB: 387 (9.7 bb)
      CO: 648 (16.2 bb)
      BTN: 589 (14.7 bb) 30/13/0/ 30
      Hero (MP): 589 (14.7 bb)
      SB: 381 (9.5 bb)

Preflop: Hero is MP with J J
      UTG folds, Hero raises to 120, CO folds, BTN calls 120, 2 folds

Flop: (324) 3 6 2 (2 players)
      Hero bets 162, BTN raises to 465 and is all-in, Hero calls 303 and is all-in

Turn: (1,254) T (2 players, 2 are all-in)
      River: (1,254) 7 (2 players, 2 are all-in)

Results:
      1,254 pot
      Final Board: 3 6 2 T 7
      BTN showed K A and lost (-589 net)
      Hero showed J J and won 1,254 (665 net)
  • 2 отговора
    • unknown667
      unknown667
      Глобален
      Аз бих рейзнал по-малко, за да си оставя възможност за фолд постфлоп. Трябва да пушваш спрямо блинда и антето. Но при "стандартните" пушове се пушва много лууз, а ще те колват по-лууз. Също и оувърколват доста лууз, а според теорията са някакви QQ +...В смисъл по-полека. Вече на бутона и малкия блинд ФЕ-то така или иначе ще е голямо.
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

Ръката е изиграна добре.

Ако играчите зад нас са мислещи ще пушна директно стандартно или ако стандартно мин рейзваме с този стак ще мин рейзна. Срещу слаби играчи 3х е супер.

Имам един страничен въпрос , откъм блиндовете. Тези хиперки са с анте и кои блиндове да гледам, когато тръгна да пушвам нрмален блинд или ефективния блинд

Ефективния стак, позицията на играчите на масата, големината на блинда, антето и тн. Всичко съвкупно е важно. Като само твоя стак като цяло няма как да е толкова важен, предвид, че все пак играеш срещу опоненти и можеш да спечелиш или загубиш, колкото е ефективния стак.
      По същия начин трябва да гледаш броя на блиндовете и антето. Все пак антето ма масата е не рядко е около 1/2 голям блинд. Разбира се че е важно и не можем да гледаме само блинда и да пренебрегваме антето. Това влияе не малко на диапазоните ни за пуш и кол.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface: