Проблем с клавиатурата

• lelemalee
      lelemalee
      Бронз
      Здравейте,
      Вече 2 часа търся някакво решение в интрнет.Искам да си преинсталирам уиндолса, но клавиатурата ми не работи при рестарта на компютъра и не мога да буутна диска...Клавиатурата ми е с USB.Някакво решение?
  • 6 отговора
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей lelemalee,

Какво ти е дъното и сигурен ли си, че използваш правилната комбинация за влизане в BIOS? При различни марки и модели може да има разлики.

Опитай следното - изключи компютъра от захранването, след което натисни и задръж бутона за стартиране 3 пъти за по около 30 секунди (без да си го свързвал със захранването).

Това е при положение, че по подразбиране дъното ти може да поддържа USB устройства в BIOS (то дъна, които не могат са вече изключителна рядкост).

Надявам се това да помогне.

Поздрави,
      Александър
    • lelemalee
      lelemalee
      Бронз
      Не знам какво ми е дъното.Не знам каква е комбинацията за влизане в БИОС.Със старата ми клавиатура при рестарт на компютъра и натискане на някой бутон при съобщението "Press any key to boot CD" започвах да си инсталирам уиндолса.Сега не мога да натисна никакъв бутон...Ще опитам идеята ти след малко.Ако имаш нещо да допълниш пиши :) Благодаря ти предварително.
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      А това съобщение излиза ли ти сега?

Поздрави,
      Александър
    • lelemalee
      lelemalee
      Бронз
      При всеки един рестарт ми излиза.Аз няколко пъти взимах от приятел клавиатура на заем само зада буутна диска.Четох,че има някакви настройки да се оправят в БИОСА ама не са ми ясни.МАй ще си купувам друга клавиатура тези дни...
    • 87BBG
      87BBG
      Бронз
      В BIOS-a има раздел Integrated Peripherals от там задаваш Enable на "USB Keyboard Support". Може би ти е Disable и за това да не ти я разпознава. Пробвай да влезеш в BIOS-a с обикновена клавиатура PS/2 и го смени това. Дано да ти помогне.
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      87BBG :f_thumbsup: