1$ Hyper T 6max - BB AQs

• dondonich
      dondonich
      Бронз
      ?(

Party, $0.90 Buy-in (15/30 blinds, 3 ante) No Limit Hold'em Tournament, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: 1,215 (40.5 bb) 60/30/0 10
      Hero (BB): 455 (15.2 bb)
      CO: 1,055 (35.2 bb)
      SB: 275 (9.2 bb) 38/0/0 8

Preflop: Hero is BB with A Q
      CO folds, BTN raises to 1,212 and is all-in, SB calls 257 and is all-in, Hero folds

Flop: (586) Q K 2 (2 players, 2 are all-in)
      Turn: (586) 3 (2 players, 2 are all-in)
      River: (586) 4 (2 players, 2 are all-in)

Results:
      586 pot
      Final Board: Q K 2 3 4
      BTN showed 9 9 and won 586 (311 net)
      SB showed T A and lost (-275 net)
  • 6 отговора
    • unknown667
      unknown667
      Глобален
      С оувъркол с AQ, AK доста често няма да си напред и като цяло срещу рейнджа им ще си назад...Дори ТТ е по-добре от АКs.
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

Наш казва QQ+. По време на игра най-вероятно няма да имам сили да хвърля JJ и АКs, но все пак и според Наш малкия блинд тряб ва да е много тайт и да колва пуша на бутона само с 4.2%, 99+ AQs+ AKo. Като очаквам да е много по-лууз от това. Като цяло кол тук с JJ+ ми изглежда добре като AK трябва да ги хвърлим.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • unknown667
      unknown667
      Глобален
      ...но все пак и според Наш малкия блинд тряб ва да е много тайт и да колва пуша на бутона само с 4.2%, 99+ AQs+ AKo
      Това е невъзможно. Ще объркаш някое човече и ще започне да колва много тайт...
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

Ами такава е шантавата структура на изплащане - 60/40. Може да се каже, че е супер близка до ДОН структурата на изплащане. Затова са толкова тайт диапазоните като цяло. Както на 65/35 ще са по-лууз, така на 70/30 ще са пу-лууз. Но тук въпреки, че е 6макс и хипер, определено трябва да сме по-тайт от стандартните хиперки, с които сме свикнали.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
    • unknown667
      unknown667
      Глобален
      Логиката ти е интересна, но мен ме вълнува, дали си направил симулацията. "Наш" дава 42 % за бутона, като не мисля, че ще пушне по-тайт. С тези статистики и в тази ситуация, като чиплидер. Оувъркола на големия блинд също е напълно реален. Така че няма нужда да се променя нещо. Не, че ако се бутне тук-там, ще се получи 4 %. Ето и ситуацията :

http://www.holdemresources.net/h/web-calculators/nashicm/results.html?action=calculate&bb=30&sb=15&ante=3&structure=0.6%2C0.4&s1=1055&s2=1215&s3=275&s4=455&s5=&s6=&s7=&s8=&s9=&s10=

Така че съм длъжен да попитам, след като тръгваш да се оправдаваш. От къде точно го изкара този "диапазон на Наш"? Предполагах, че ще кажеш "аз мислих, че са на балон". Това не го очаквах. Честно..Четири процента...Къде е четири, къде е 19?!
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

Така че съм длъжен да попитам, след като тръгваш да се оправдаваш.

Никой не се оправдава. Нали дискутираме. Не се нападаме, че да се оправдавам.

Стаковете са така наредени, че когато съм пресмятал съм въвел данните погрешно и съм създал съвсем различна ситуация, от тази на масата и съответно калкулацията е грешна, за което се извинявам :facepalm: .

"Наш" дава 42 % за бутона, като не мисля, че ще пушне по-тайт. С тези статистики и в тази ситуация, като чиплидер. Оувъркола на големия блинд също е напълно реален

Определено смятам, че бутона ще пушне по-тайт и че малкия блинд ще колне по-тайт(не очаквам да колва с ръце като QTs, KTo и тн.). Съответно и диапазона за овъркол на големия блинд не ми харесва. Нещо подобно на 88+, АJs+, AQo(като 88 ми е на границата и може би даже предпочитам да ги фолднем) според мен е по-добрия вариант. Като разбира се няма нищо общо с QQ+ .

Мерси! Радвам се че си видял грешката ми иначе нямаше да я поправя :s_thumbsup: .

Поздрави,