11$, KQo

• Ogiiiii
      Ogiiiii
      Бронз
      No Limit Holdem Tournament
      PokerStars
      9 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com
      $10+$1

Stacks:
      UTG (6,374) 11bb
      UTG+1 (6,000) 10bb
      MP1 (24,179) 40bb
      Hero (MP2) (23,750) 40bb
      MP3 (35,194) 59bb
      CO (13,406) 22bb
      BTN (14,431) 24bb
      SB (23,109) 39bb
      BB (20,180) 34bb

Blinds: 300/600 Ante 50

Pre-Flop: (1,350, 9 players) Hero is MP2 Q:diamond: K:heart:
      3 folds, Hero raises to 1,200, 1 fold, CO calls 1,200, 2 folds, BB calls 600

Flop: J:diamond: Q:spade: 2:diamond: (4,350, 3 players)
      BB checks, Hero bets 2,134, CO calls 2,134, BB calls 2,134

Turn: 2:heart: (10,752, 3 players)
      BB checks, Hero bets 4,366, CO folds, BB calls 4,366

River: 3:diamond: (19,484, 2 players)
      BB goes all-in 12,430,
      Hero calls 12,430 Final Pot: 44,344 Hero shows two pair, Queens and Deuces Q:diamond: K:heart: BB shows a flush, Jack high 9:diamond: 6:diamond: BB wins 44,344 (net +24,164) Hero lost 20,180 CO lost 3,384

Играча е 37/11 с 18% 3бет за 40 ръце, vs. сбет е 50% кол и 50% фолд, макар че е твърде малък семпъла за някакви генерални изводи според мен. Според инфото от тракинг сайтовете играча няма мн турнири, така че не е рег определено, няма инфо дали е печеливш играч. По-голям бет на флопа сякаш е по-добре сега като гледам и на търна също. Като цяло линията му много прилича на флъш така изиграно 2 улици чек/кол и пуш ривър, имам ли фолд според вас? По принцип той е пот комитед и предполагам би го направил и с по-слаба дама с цел евнтуално да ме фолдне от ръка тип KQ, AQ.

PS: обърках раздела извинявам се за което, не намирам обаче опция да я преместя в правилната тема, така че ще трябва модераторите да се намесят явно.
  • 13 отговора
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Направо префлоп си фолд .., там е грешката.
    • S0BiEsKl
      S0BiEsKl
      Бронз
      Защо да е фолд префлоп? Ако вместо QK държеше AK или AQ и опонентът му отново си удари флъша на ривъра, отново ли трябва да бъдем фолд префлоп? Незнам, но по тази логика не ни остава голям избор на ръце който да играем. Не мислиш ли ? Или предлагаш да си играем само монстърите, който няма да ни бъдат изплатени докрай а понякога и изобщо. Според мен грешката му е на флопа . Имаш грешки на флопа, но на ривъра вече мисля, че става ясно, че си е ударил флъша . Ако ли не флъш има опция за AQ . Ръка която също ни бие в тази ситуация . Ако си уверен в ръката си може би беше по-добре да правиш по-големи бетове и на търна да влезеш алл ин . По този начин ако има флъш или стреет дроуве, има по-голяма вероятност да ги фолдне, макар и да има висок процент за кол, но при оставаща една овър карта би трябвало да фолдне. Не се заяждам просто изказвам моето мнение за ръката.
    • Ogiiiii
      Ogiiiii
      Бронз
      Да няма проблем, не го приемам като заяждане, благодаря за мнението, фолд префлоп според мен въобще не трябва да се коментира в такава фаза с големи блиндове, анте и без никой да е отворил до нас. Има логика в расъжденията ти и съм съгласен че трябваше по-голям залог на флопа сега като се замисля поне 70-80% за да направим неправилно преследването на дроу.
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Не знам , но според мен в тази фаза от турнира не е правилно изиграна от към позиция .. , но да приемем ,че QKo те кефи от позицията , в която си , префлоп правиш мин рейз и даваш лесен кол ББ и от там започва манджата ... :)
    • Ogiiiii
      Ogiiiii
      Бронз
      значи без да се заяждам не знам какъв опит имаш в мтт, но в днешно време всички регюлари отварят между 2-2,2 до 2,3х в средна и късна позиция на подобни турнири, така че прегледай малко клипчета, виж някоя статия първо преди да правиш заключения ;)
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      И аз без да се заяждам но с 2 нищо не правиш :Д особенно след като половината маса е след теб :D :facepalm:
    • Ogiiiii
      Ogiiiii
      Бронз
      кога за последно гледа клипче от мтт средна до късна фаза, айде прегледай на някой приличен играч и ще си говорим пак ;)
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Ами всеки ден играя и гледам клипчета на различни играчи и почти всеки път съм на финална или от 10-20 .. :)
    • Ogiiiii
      Ogiiiii
      Бронз
      браво невероятен си евала :) на какви турнири играеш финални всеки ден
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей,

Префлоп:

Интересен спор, но аз лично не виждам нищо нередно в това да рейзнем тук, дори ми се вижда супер стандартно.

Флоп:

Определено по-голям бет тук за стойност и защита! Поне 2600-2800.

Търн:

Тук също бих бетнал повече за стойност. Картата е доста добра и не мисля, че подобрява ренджа му.

Ривър:

Доста кофти ситуация.

Винаги, когато съм хиро колвал в подобни спотове, са ми обръщали по-силна ръка и според мен това тук е фолд.

Ако ривъра беше ниска карта, която не е каро няма да се замислям и ще го колна, но в тая ситуация не виждам просто какво бием, освен някаква тъпа ръка като KT, която ние блокваме.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Noob3R
    • brofkin1900
      brofkin1900
      Бронз
      склонен съм да подкрепя апостолов .

моята гледна точка е следната:
      Преди да играеш ръка с определени карти , би следвало да знаеш какво искаш да постигнеш с тези карти в ръката.

Да приемем че една от идеите ти е била лесно да откраднеш. тук залог от 1800-2400 е добро решение. Ако този залог ти бъде платен то значи срещу теб стои чифт , или карти със сила около твоята или по силна ръка, като при пропуск на флопа , трябва да си готов да предадеш ръката.

минрейза за мен е лесно платим с доста широк рейндж. пък и позицията ти е малко ранна и 5 човека след теб са 5 потенциални пуша.

постфлоп си дал добри шансове със слабия залог
    • Ogiiiii
      Ogiiiii
      Бронз
      2400 омг момчеtа ходете попрочетете малко и погледайте преди да пишете по форуми и да си вярвате много ви се моля има достатъчно материали не се излагайте... мога да се съглася че 2х може да е леко по-малко, но 2,3-2,4х най-много е ОК, но да ми бетваш 3-4бб в тази фаза от турнира srsly??! бтв кажите си никовете момчета, ако може дано се засечем някой път ;) :D
    • brofkin1900
      brofkin1900
      Бронз
      ако очакваш всяка една ръка да ти се разиграва като по учебник , твърде много значи разчиташ на прочетеното и изгледаното. решенията на момента са важни.

1. обясни ми мин-рейз от средна позиция, с 4-5 човека след теб, как би си оценил изиграването префлоп

2. какво би направил с този мин-рейз при алл-ин или 3бет на някой от късна позиция.

3. да приемем че си изиграл правилно ръката си префлоп. защо си дал добри пот одс с слабия си залог постфлоп при още 2ма в ръката.

4. защо дори на търна не си пушнал

5. защо на ривера изплащаш алл ин , а не си играл далеч по агресивно с добрата си ръка на флопа например.