big $8.80, A7o, 4bet

• BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $1,600(BB) Replayer
      SB ($124,725)
      BB ($83,625)
      UTG ($60,124)
      Hero ($76,147)
      UTG+2 ($16,239)
      MP1 ($31,186)
      CO ($56,040)
      BTN ($44,655)

Dealt to Hero 7:heart: A:spade:

fold, Hero raises to $3,200, fold, fold, CO calls $3,200, fold, SB raises to $11,750, fold, Hero raises to $22,000, fold, fold

Hero shows 7:heart: A:spade:

Hero wins $29,900

Изиграл съм 2-3 ръце на нова маса. Играчът от КО беше 100/0, СБ беше проверен веднага - много печеливш регулар.
      Реших да 4бет/фолдна срещу СБ, защото напоследък виждам тенденция непознати печеливши регулари да ме 3бетват в първите ръце помежду ни със супер широк диапазон. Не знам дали е някаква нова +ЕВ тенденция, но няколко пъти видях А6, J10 и т.н. А все пак имам и блокър срещу част от топ диапазона му.
  • 1 отговор
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей,

Префлоп:

Като цяло не бих отворил тук без информация за масата, но това си е до стил. Има играчи, които предпочитат да са по-тайт първите няколко ръце на новата маса докато не съберат достатъчно информация, а други започват да отварят супер широки ренджове със същата идея.

Интересен спот. Аз като цяло фолдвам тези спотове, защото ние сме нови на масата и отваряме от УТГ и играча скуиизва извън позиция, което показва сила.

Според мен ренджа му няма да е супер широк, ако CO e риба. Вероятно ще е просто по-широк за стойност, от колкото да го прави с ръце като А2, или подобни. Може да има ръце от сорта на TT/AQ/AJ/KQ/KJs etc, с които знае, че е напред от ренджа на рибата като цяло и ръцете играят добре постфлоп, защото той вероятно ще колва доста често.

Вярно е, че вероятно ще фолдва всички от тези ръце срещу 4бет от наша страна.

Да кажем, че той 3бетва за стойност топ 10% от ренджа си и от тези ръце фолдва всичко, освен JJ+/AK, което са 6%.

В случая ние рискуваме 18800 за да спечелим около 21К, което значи, че движението ни трябва да работи в около 47-8% от случаите (?).

Математически, ако това му е ренджа, то излиза, че отиграването ни ще е ОК в дългосрочен план, но не знам колко широк рендж скуиизва в този конкретен спот.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Noob3R