Edge - Какво е това

• 3 отговора
    • ICETOO
      ICETOO
      Бронз
      До колкото аз знам, това е предимството ти над другите играчи. Според настройването му ще нагласяш дали си по-добър от тях, равни или дори по-лош. За повече трябва да изчакаш отговор от някой по-компетентен, каква точно е целта и как точно да го настройваш.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      ЗДравей, tacinho,

Целта на този показател е съвсем различна, според екипа, който е разработил продукта.

При изчислението на Edge се взимат две неща: ефективния стак в ББ и позицията спрямо ББ. Целта на този показател е да намали вариацията, когато си с голям стак и да ти помогне да правиш по-правилни решения, когато си с малък стак.

Примерно - в началото на турнира например имаш леко +EV ситуация, която може да пропуснеш, за да намалиш вариацията. В този случай стойността на Edge се увеличава и ако е над DIFF - правилното решение е фолд. В крайната фаза на турнира обаче, ако си в -EV ситуация, предвид това, че блайндовете могат да те ударят, софтуера прави edge дори отрицателен с цел вземането на по-добро решение.

Надавам се да съм обяснила добре, но тук може да получиш повече информация.

Успех
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      Благодаря ти за обяснението!