99SB - 525$ WSOP Qualifier(Сателит за 4пакета за WSOP)

• niki6a87
      niki6a87
      Сребро
      $500 + $25 No Limit Hold'em Tournament - t150/t300 Blinds - 9 players
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BB: t8844 29.48 BBs
      UTG: t5896 19.65 BBs
      UTG+1: t11742 39.14 BBs
      UTG+2: t1780 5.93 BBs
      MP1: t6038 20.13 BBs
      MP2: t6584 21.95 BBs
      CO: t5887 19.62 BBs
      BTN: t6197 20.66 BBs
      Hero (SB): t11786 39.29 BBs

Pre Flop: (t450) Hero is SB with 9:club: 9:spade:
      UTG raises to t600, 6 folds, Hero calls t450, BB calls t300

Flop: (t1800) 7:spade: 8:club: 6:spade: (3 players)
      Hero checks, BB checks, UTG bets t1200, Hero calls t1200, BB folds

Turn: (t4200) 4:heart: (2 players)
      Hero checks, UTG bets t4066, Hero
      calls t4066

River: (t12332) A:heart: (2 players)

AndrzejusPL shows [ As, Ks ] niki6a shows [ 9c, 9s ] AndrzejusPL collected [ $12,602 ]

ПРЕФЛОП:
      От около 3 орбити е на масата префлоп агресора от УТГ и си стоеше и си чакаше.Веднъж открадна блиндовете и тази е втората му ръка от както е на моята маса.Познат маркиран ''акула'' редовен е по високите нива виждал сам го да печели и неделния челъндж и почти нямам друго инфо за него.Играча на големия блинд го проверих и ми даден някакъв респект с това, че е взел пакет миналата година от същия тур, а и показа добра агресивна игра.Имах и динамика с него. 3бетваше си миноупъни, защитаваше си и блинда играеше солидно от късни позиции,с-бетваше си.Веднъж и скуизна с/у 3ма колнали от СБ.
      След като всички до мен се хвърлиха реших да колна само извън позиция и да се надиграваме на флопа точно срещу тия двамата.Ако последваше скуиз и кол/фолд от УТГ , пак си колва, ако УТГ се бутне си я предавах понеже вече ще му повярвам, че има топрейндж и вероятно ме доминира префлоп.Не ми се играе и флип префлоп с 99 за 1/2 стака ми при положение, че си контролирах масата.Така смятах да направя, ако последва такъв сценарий.ББ обаче и той само колна и така играех за добър по възможност нисък борд и си чаках сет :) .

ФЛОП:Тук реших на този борд да не донквам тъй като, ако бетна гоня доста техни по-слаби ръце като бродоей карти например, а ако последва с-бет от УТГ той се комитва и на търн или ривер се бута едвали ще фолдне.Като вероятно и на бет от ББ и пуш УТГ бутам пешката смело.Единствено ме притесняваше флъш дроу, но и до някъде се надявах някой от тях да бетне и с флъшдроу и за това и чек/кол,чек/рейз по ми харесва отколкото бет/кол или пък бет/фолд.С-бета по ми заприлича ,че защитава може би някоя топ ръка затова и малко се притесних и само колнах.

ТЪРН:След като ББ фолдна вече бях и спокоен, че и дори и да загубя ръката пак ще съм с добър стак в турнира.Търн картата не ме притесни особено.Дори и не се слагах почти мъртав ,ако е с Т9 или пък 55,ТТ (където губя и няколко аоута) или сетове.Просто невярвах да има доста слаб рейдж УТГ и да краде от агресорите на масата.След като изплющя целия си стак, доста се замислих и използвах цялата си тайм банка.Фолда си беше ОК,но не исках да му давам фандък на тоя,а и ми светна ,че може да не защитава ръката си(сетове,2 чифта или монстери или пък А8) и да често пред мен, а в същност да е на флъшдроу, където на търна вече не съм на флип или назад ,а да ми прави някакви семиблъф магарии.На тоя търн, с тоя ход ще ме накара да фолдна голям диапазон от ръцете ,с които съм колнал СБ, може би така си е рекъл и си колнах кат пич 5сек преди да ми изтече времето,не вярвах и с топеар да е толкова брутален ,но и това го сложих.

Искам да разбера кое е най-оптималното решение при игра с 99 и ако слагаме само единствено на АК,АQ опонентите си префлоп ОК ли е да се стакнем още пре с подобни стакове.В крайна сметка 21ви от 121, тоя пич 17ти отпадна поне това малко ме утеше, че не взе пакета, защото обикновено като загубя такав пот и опонента, който ми вземе ръката стига топ 5 пак аз го духам.Върнах си го после наполовна му изплющях един нудс флъш дроу на флопа още но уви Вегас още е далеч.Борим се пак от ниското към високо още има шанс по сателитите към заветния WSOP main event.Пак там ако стигнем вече ще е битка.
      Много изписах, но играя без ХУД и гледам да дам оптимално инфо за ръката и да разбера оптималната игра на тази ръка.

Поздрави,
      Николай
  • 3 отговора
    • bah22
      bah22
      Платина
      Здравей Никиша,

Наистина доста си изписал...

Префлоп:
      Лошия има <20ББ и казваш, че е добър, а ти си извън позиция с ръка, която много често ще гадае...
      Аз лично бих предпочел да играя 3бет/кол в тази ситуация, защото лошия ще фолдне доста ръце, с които флипваме(JT/KQ) и дори когато продължава с АJs+/88+, ние играем ок, а и той ще е фолднал доста, за да бъде 3бет/кола +ЕВ. Така и играем ръката най-лесно.

Флоп:
      Аз лично сигурно бих играл ч/р на един от най-добрите флопове за нас. С ч/к даваме шанс да ББ да колне с доста дроуве, което ще намали шанса да вземем ръката в последствие. Ние така или иначе няма как да фолднем с/у УТГ вече, а така може да стане, че ако е имал 2 оувърки, то може да се подобри на търна и да загубим ръката. Това, че лошия залага доста на флопа може да е знак, че си защитава ръката, но не виждам как може да не се стакнем тук с толкова дроуве...

Търн:
      55 се подобриха, но като цяло не виждам как може да фолднем с толкова добри пот оддс и все още не подобрен ФД.

Като цяло си мисля, че е куулър, ако лошия е имал ТТ+. Първо си решил да го играеш по-бавно префлоп. На флопа удряш добре, така че няма какво да направим!

Поздрави,
      Бах
    • niki6a87
      niki6a87
      Сребро
      Здравей,Бах.

Малко се олях наистина с инфото.Може да видиш и спойлерите кой е играча и с каква ръка е.Ти вероятно имаш повече инфо за него и сте се засичали 100%.Като цяло обаче не разбрах кое е оптималното ни отиграване с 99 и нужно ли да играем флип пре или да рискуваме срещу топ рейндж при положение, че си диктуваме темпото на масата.Най ми е лесно да го превъртя,че даже и да ги бутна, ако е друг тур и срещу други опоненти обаче.

Искам да те питам и ти как би играл 1К$ бай ин live финална маса.HJ сме с 99(17бб) всички до нас фолдват, ние отваряме и СО(пасивен с 11бб) ги бутурясва директно инста без да му мисли.А ако си на ББ с 88/77 (9бб) какво би направил в тая ситуация.Чиплидера е 37бб, ние среден стак,а другите са си по шорти като най-малкия е 5бб.

Поздрави,
      Николай
    • bah22
      bah22
      Платина
      Първоначално публикувано от niki6a87
      Здравей,Бах.

Малко се олях наистина с инфото.Може да видиш и спойлерите кой е играча и с каква ръка е.Ти вероятно имаш повече инфо за него и сте се засичали 100%.Като цяло обаче не разбрах кое е оптималното ни отиграване с 99 и нужно ли да играем флип пре или да рискуваме срещу топ рейндж при положение, че си диктуваме темпото на масата.Най ми е лесно да го превъртя,че даже и да ги бутна, ако е друг тур и срещу други опоненти обаче.

Искам да те питам и ти как би играл 1К$ бай ин live финална маса.HJ сме с 99(17бб) всички до нас фолдват, ние отваряме и СО(пасивен с 11бб) ги бутурясва директно инста без да му мисли.А ако си на ББ с 88/77 (9бб) какво би направил в тая ситуация.Чиплидера е 37бб, ние среден стак,а другите са си по шорти като най-малкия е 5бб.

Поздрави,
      Николай
      За 99 в ръката: Мисля, че както си го изиграл може да е ОК. Аз лично може би бих 3бет/колнал. Другия вариант е по-скоро да играя ч/р на флопа, но както казах и както си го изиграл е добре. Всичко, което изключва фолд в даден етап от ръката е ОК.

За другата ръка: Мисля, че рейз/кол с 99 е стандартно! А иначе питаш с целия екшън ако сме с 77-88 или ако СО е 1-ви в ръката? Ако има рейз/пуш преди нас на тази ФТ, тогава сме фолд 77-88. А ако има само пуш преди нас сме кол с тези ръце!

Поздрави,
      Бах