АКс

• eXeRv
      eXeRv
      Бронз
      Poker Stars, $5 Buy-in (150/300 blinds, 25 ante) No Limit Hold'em Tournament, 8 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: 43,276 (144.3 bb)
      SB: 16,321 (54.4 bb)
      BB: 4,443 (14.8 bb)
      UTG+2: 4,347 (14.5 bb)
      MP1: 18,760 (62.5 bb)
      MP2: 21,977 (73.3 bb)
      Hero (MP3): 16,494 (55 bb)
      CO: 7,315 (24.4 bb)

Preflop: Hero is MP3 with A K
      3 folds, Hero raises to 645, 2 folds, SB calls 495, BB folds

Flop: (1,790) A 9 Q (2 players)
      SB checks, Hero bets 895, SB calls 895

Turn: (3,580) 9 (2 players)
      SB checks, Hero bets 1,897, SB calls 1,897

River: (7,374) Q (2 players)
      SB checks, Hero bets 2,450, SB calls 2,450

Ок ли е размера на ривъра ,за да вземем стойност от Ах без Q,9 ? Може би 3к-3.2к ?
  • 5 отговора
    • independentBG
      independentBG
      Бронз
      Не си казал какъв е играча на Сб, но аз този ривер не бих се чудил каква е максималната стойност която мога да взема. Мисля че на ривера освен Ах ще има пропуснати стрейтове или гътшоти, но част от тях може да са били с паир на флопа и на ривера вече валюбетваме себе си. А от напълно проспуснат дроу не би ти платил, много тънко ми се вижда лично на мен.
    • eXeRv
      eXeRv
      Бронз
      Да и всички дроуве фолдват и ми колват само Ах ,които бия ,а всичко което ме бие ме рейзва и имам лесен фолд ,но ако ми колен Ах имам тънък стойностен залог :)
    • independentBG
      independentBG
      Бронз
      Пак не си споменал какъв е играча,което е най-важното, ако изобщо имаш някакви наблюдения.
      Съгласен съм с това което написа, но въпросът е трябва ли да бетваш на ривера, защото ако те рейзне е лесен фолд, но залогът ти е загубен.
      Първо мисля че си съгласен че в турнирният покер загубените чипове са по-ценни от спечелените. Т.е. по-добре пропусни да спечелиш малко от колкото да загубиш малко.
      Второ комбинациите за Ах и Qx ili 9x са горе долу равни. Ах => 2х9х4=72комб, точно колкото и за Q8+ i 97+ като разбира се пропускаме 2 паира и сет още на флопа.
      Сега въпросът е какъв е противникът. Ако е риба мисля че би могъл да те колне на флопа и търна с Qх или 9х и не мисля че би те рейзнал на търна, тъй като доста от рибите обичат да слоуплейват.
      Ако е добър противник знае че чек рейз на търна или донкбет изглежда силно и би могъл да те слоуне. От друга страна той на ривера за какво плаща - кое точно бие от твоят диапазон ?( (Ти може да имаш сет, два паира още на флопа) Т.е. може да си фолдне ниските аса дори и да е риба. За мен чек>бет на ривера. Интересно ми е Нуубер какво ще каже :s_confused:
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравейте,

Префлоп:

Ок.

Флоп:

Мисля, че е стандартен бет за стойност.

Търн:

Тая карта мисля, че е ок за нас, защото по-рядко ще ни е колнал на флопа 9х, от колкото с Qx/Ax/JT, тип ръце.

Мисля, че бет/фолд е оптимално, защото той ще си покаже, ако има 9х.

Ривър:

Интересна ситуация.

Тук вече много зависи от играча срещу нас.

Ако е добър, то тук не виждам от какво по-слабо можем да вземем стойност, но ако е риба, нямам нищо против да си заложа за стойност, защото слабите играчи доста често лийдват сами ривъра с Qx, a и по-рядко слоуплейват 9х на търна.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Noob3R
    • eXeRv
      eXeRv
      Бронз
      26/17 за40 ръце ,непознат
      предполагам колва с Ах и на ривъра ,защото ми изглежда като слаб играч