Step by step climbing the limits ^_^

• MrDifferent
      MrDifferent
      Диамант
      Hi guys! :]

Казвам се Иван и съм на 21 години. Студент съм 3-та година в Пловдив. Играя покер от около 3 години, като през първите две от тях не беше постоянно. През последната година обаче се амбицирах да стана poker pro, както много от вас предполагам :P , но нещата не са толкова лесни, колкото си мислех, че ще са.

Депозирал съм повече от половин дузина пъти, правел съм трицифрени суми от 0-та многократно за изключително кратък период, но пустото ми управление на банката ме съсипваше. Също така съм теглил 4-5 пъти суми вариращи около 150$. Като цяло съм break even от онлайн покера, но плановете ми са да променя това статукво! :fuckyeah Не обичам да чета много статии и да гледам видеоматериали. Предпочитам чрез игра да уча нови неща за покера. От скоро време съм почнал да пускам ръце във форума за анализ, което е +ЕВ. :nh Не ползвам никакви помощни софтуери. След време, предполагам, ще се наложи да прибегна и до тях.

Със сигурност бия микро лимитите (не защото съм новия Виктор Блом, а защото има доста идиоти на тези лимити и аз все пак имам добри познания за покера), но се надявам този блог да ми помогне да спазвам целите, които съм си поставил и да вдигам нивото си постоянно.

А ето ги и целите ми:

------------------------------------------------------------------------------

1. СПАЗВАНЕ НА БАНКРОЛ МЕНИДЖМЪНТ!
      2. ДА НЕ СЕ ТИЛТВАМ И ДА ПОРАБОТЯ НАД ПСИХОЛОГИЯТА!
      3. След всяка сесия преглед на ключови ръце!
      4. Да бъда сериозен и отговорен!
      5. Постоянно усъвършенстване на играта ми.
      6. Пускане на ръце за анализ.
      7. Четене на статии и гледане на видеа.
      8. В края на всеки ден ще правя бърз обзор, който ще включва какво мисля за играта ми през съответния ден, профита и план за следващия ден.

-------------------------------------------------------------------------------

Почнах вчера, като за има - няма час вдигнах от 0$ до 14 Т$ посредством ФПП, които имам в старса. След това направих една сесия от около 15 Sit&Go-чета миксирани между 0.10$ 360 човека и 0.50$ 360 човека и завърших сесията с 27,68$ и 7,06 Т$ , което прави общо 34,74$.
      Не е лошо за 4 часа, нали? :)

Плановете ми за лимитите са следните:

- до 10$ ще играя само 0.10$ (360 мен);
      - над 10$ до 75$ ще играя 0.50$ (360 мен + сателити до 0.55$ за турнири + сателити с ФПП);
      - над 75$ до 100$ ще миксирам 0.50$ (360 мен) с 1$ (90 мен);
      - над 100$ до 175$ ще играя 1$ (90 мен) и 1.50$ (45 мен), ако мога да ги съчетавам;
      - над 175$ до 250$ ще миксирам 1$ (90 мен) с 2.50$ (180 мен), като съотношението ще е 2 към 1 в полза на 1$-доларовите;
      - над 250$ до 500$ ще играя 2.50$ (180 мен) + турнири до 2.50$;
      - над 500$ ще играя 2.50$ (180 мен), 3.50$ (180 мен) и турнири до 5$;

Отворен съм към всякакви критики и въпроси. Надявам се да не водя монолог. :facepalm:

Нека вариацията бъде с мен! :D
  • 42 отговора
    • MrDifferent
      MrDifferent
      Диамант
      Първата сесия в чисто новия ми блог е плачевна. :facepalm:

14 х 0.50$ 360човекови: нито едно кешване, много изгубени флипове и ситуации, в които доминирам. Също така допуснах две сериозни грешки точно на балона, които ще коригирам.

Поствам две ръце и ще съм радостен ако някой каже какво мисли за тях:

1) No Limit Holdem Tournament
      PokerStars
      9 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com
      $0.45+$0.05

Stacks:
      UTG IronRama (3,030) 38bb
      UTG+1 kaeme123 (2,116) 26bb
      MP1 Je$uS<<<888 (1,400) 18bb
      MP2 5ifty2wo (7,110) 89bb
      MP3 MrDifferent (1,280) 16bb
      CO cabbalistic7 (1,325) 17bb
      BTN Stalion7728 (1,060) 13bb
      SB TomásAAKK (1,865) 23bb
      BB koxa3535 (6,480) 81bb

Blinds: 40/80

Pre-Flop: (120, 9 players) MrDifferent is MP3 Q:diamond: A:spade:
      3 folds, 5ifty2wo calls 80, MrDifferent raises to 240, 3 folds, koxa3535 calls 160, 5ifty2wo calls 160

Flop: 7:diamond: 4:club: 7:club: (760, 3 players)
      koxa3535 checks, 5ifty2wo checks, MrDifferent bets 420, koxa3535 calls 420, 5ifty2wo folds

Turn: 3:heart: (1,600, 2 players)
      koxa3535 checks, MrDifferent goes all-in 620, koxa3535 calls 620

River: 2:heart: (2,840, 2 players, 1 all-in)

Final Pot: 2,840
      MrDifferent shows a pair of Sevens - Ace kicker
      Q:diamond: A:spade:
      koxa3535 shows a pair of Sevens
      8:club: K:club:

MrDifferent wins 2,840 (net +1,560)

5ifty2wo lost 240
      koxa3535 lost 1,280

Тук изключвам някой да е ударил чифт на флопа и за това правя стандартен с-бет с цел да изгоня опонентите. С този кол от играча на ББ го слагам единствено на флъш дроу и точно поради тази причина залагам и търна.

2) No Limit Holdem Tournament
      PokerStars
      9 Players
      $0.45+$0.05

Stacks:
      UTG godder48 (1,460) 49bb
      UTG+1 pinocho1 (1,545) 52bb
      MP1 SaliA4 (1,460) 49bb
      MP2 zwax (1,150) 38bb
      MP3 MrDifferent (1,490) 50bb
      CO VOIN NSK (3,690) 123bb
      BTN senis_luksys (1,985) 66bb
      SB O0olOco (1,120) 37bb
      BB tijean4_6 (1,100) 37bb

Blinds: 15/30

Pre-Flop: (45, 9 players) MrDifferent is MP3 4:heart: 4:spade:
      1 fold, pinocho1 calls 30, 1 fold, zwax calls 30, MrDifferent calls 30, VOIN NSK calls 30, 2 folds, tijean4_6 checks

Flop: 3:heart: 4:club: J:heart: (165, 5 players)
      tijean4_6 checks, pinocho1 bets 30, zwax calls 30, MrDifferent raises to 150, VOIN NSK calls 150, tijean4_6 folds, pinocho1 folds, zwax calls 120

Turn: 10:diamond: (645, 3 players)
      zwax checks, MrDifferent bets 350, VOIN NSK calls 350, zwax calls 350

River: 10:heart: (1,695, 3 players)
      zwax checks, MrDifferent goes all-in 960, VOIN NSK folds, zwax goes all-in 620

Final Pot: 2,935
      zwax shows two pair, Jacks and Tens
      A:club: J:club:
      MrDifferent shows a full house, Fours full of Tens
      4:heart: 4:spade:

MrDifferent wins 3,275 (net +1,785)

zwax lost 1,150
      VOIN NSK lost 530
      tijean4_6 lost 30
      pinocho1 lost 60

-----------------------------------------------------------------------------------
    • MrDifferent
      MrDifferent
      Диамант
      Здравейте, маняци ! ^_-

Вчера направих една вечерна сесия на 0.50$ 360-човековите турболенции + няколко сателитчета за турнири. Банката вървеше стремглаво надолу, до последните 5-6 турнирчета, където освен, че покрих загубите, ами и направих лека горница. (: Така завърших деня с 33$.

Днес едно френдче ме събуди да пием по някое и друго кафе и докато още се разсънвах направих 20-минутна хипермегагигаултрабърза игра на зоом 0.01/0.02, където естествено бях погромен и върнах банката с 5$ :s_cry:

След като се прибрах от кафето се върнах по масите амбицирам. Пуснах 3 на НЛ2 и една с къс стак на НЛ5, където ги погромих. Принципно като играя кеш съм адски агресивен и когато рънвам добре, резултатите са налице. Напред съм с 8$ от минисесията и закрепих банката на цели 36$. :fuckyeah

Довечера ще се позабавляваме с едни другари, че един приятел къде е покер про ще заминава за морето и ще го изпратим подобавщо! :nh А и доста ми се пие водка тези дни, тъй че време за покер няма да има.

Желая ви успех по масите на тези, които ще грайндят довечера, а приятно прекарване на купонясващите като мен! :sdrink
    • MrDifferent
      MrDifferent
      Диамант
      А ето и две ръце от днес:

1)

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BU:
      $2.00
      SB:
      $2.20
      BB (Hero):
      $1.74
      UTG1:
      $2.51
      UTG2:
      $2.80
      MP1:
      $3.09
      MP2:
      $5.64
      MP3:
      $4.48
      CO:
      $5.57

Preflop: Hero is BB with 3, 3.
      UTG1 folds, UTG2 calls $0.02, MP1 folds, MP2 raises to $0.06, 4 folds, Hero calls $0.04, UTG2 calls $0.04.

Flop: ($0.19) 2, 3, 4 (3 players)
      Hero checks, UTG2 bets $0.06, MP2 raises to $0.12, Hero raises to $0.30, UTG2 folds, MP2 calls $0.18.

Turn: ($0.85) T (2 players)
      Hero bets $0.54, MP2 calls $0.54.

River: ($1.93) A (2 players)
      Hero checks, MP2 checks.

Final Pot: $1.93.
      Results follow:

MP2 shows a pair of kings(K K).
      Hero shows three of a kind, threes(3 3).

Hero wins with three of a kind, threes(3 3).

Интересно ми е мнението ви за играта на ривъра? Въобще възможно ли е да заложим?

2)

Преиграй ръка

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BU:
      $5.18
      SB:
      $5.82
      BB:
      $5.00
      UTG1 (Hero):
      $3.20
      UTG2:
      $9.23
      MP1:
      $5.83
      MP2:
      $5.00
      MP3:
      $3.59
      CO:
      $2.12

Preflop: Hero is UTG1 with 5, 7.
      Hero raises to $0.15, UTG2 calls $0.15, MP1 folds, MP2 calls $0.15, 2 folds, BU calls $0.15, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.67) 2, 9, 8 (4 players)
      Hero bets $0.45, UTG2 folds, MP2 folds, BU raises to $1.05, Hero raises to $3.05, BU calls $2.00.

Turn: ($6.77) 3 (2 players)

River: ($6.77) 5 (2 players)

Final Pot: $6.77.
      Results follow:

BU shows two pairs, nines and eights(9 8).
      Hero shows a flush, nine high(5 7).

Hero wins with a flush, nine high(5 7).
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей MrDifferent,

Според мен на ръката с 33 опонента ни е доста малко вероятно да има 5-ца в рейнджа, така че спокойно залог за стойност от всякакви Аx е ОК. Все пак може да пуснеш ръката за анализ..

п.п. Честит блог и успех в постигането на целите. :f_thumbsup:

Поздрави,
      achko
    • Tsuts
      Tsuts
      Бронз
      Аз съм на същото ниво като тебе и аз съм 3-ти курс само че в СФ и цъкам СНГ 1.50$ за 9 човека във покерстарс и мога да ти кажа 4е изгубих 100 $ само от бад бийтове точно преди платените места . Смених на фул тилт и печеля секи втори СНГ турнир за начинаещи на 1$. По добре смени залата с тази банка .
    • MrDifferent
      MrDifferent
      Диамант
      Благодаря за анализа и за пожеланията, achko! :) Съгласен съм за стойностен залог на ривъра, въпреки че чеквайки давам шанс на опонента да блъфира с миснатия флъш дроу. Благодаря ти и за това, че си първият човек писал в блога ми. :tongue:

Tsuts, братленка, не че искам да се съревновам :D , но съм убеден на 90%, че не си имал толкова бед биити и даунсуингове, колкото аз. :facepalm: Понякога имам чувството, че съм най - големият карък на Земята.. буквално! Много голям % от загубените ми банки са в следствие на това, че има дни, в които не мога да спечеля ръка и вместо да спра да играя, аз продължавам и фалирам. Всичките тези ситуации са естествено в Покерстарс :D и има нещо вярно, че вариацията в другите сайтове не е толкова голяма, но предполагам това е поради факта, че в другите зали няма толкова много играчи, колкото в старса. А и поради тази причина съм на мнение, че ако съм успешен играч в Покерстарс, ще бъда успешен и на всякъде другаде.
    • MrDifferent
      MrDifferent
      Диамант
      Привет, братленки!

Снощи както се предполагаше си направих главата квадратна до такава степен, че днес не мога да си я намеря откак си вдигнах задника от леглото. Бая голяма доза айрянче ми трябваше, че да свежна малко. Днес трябва да се учи, защото имам изпит във Вторник, но прецених, че мога да отделя 40-50 минутки за покер и направих малко профит. Е тука една интересна ръка ми се случи и се надявам да попрочета едно-две мнения за sick fold-a ми. Пича или има air, или е от фул нагоре! :coolface: Аз залагам на второто.

Преиграй ръка

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BU (Hero):
      $4.64
      SB:
      $1.02
      BB:
      $11.77
      UTG1:
      $6.06
      UTG2:
      $2.08
      MP1:
      $1.96
      MP2:
      $3.00
      MP3:
      $2.48
      CO:
      $1.65

Preflop: Hero is BU with J, 9.
      UTG1 raises to $0.15, 5 folds, Hero calls $0.15, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.37) 8, J, 4 (2 players)
      UTG1 checks, Hero bets $0.20, UTG1 calls $0.20.

Turn: ($0.77) J (2 players)
      UTG1 checks, Hero bets $0.55, UTG1 calls $0.55.

River: ($1.87) 6 (2 players)
      UTG1 bets $2.85, Hero folds, UTG1 gets uncalled bet back.

Final Pot: $1.87.
    • DannyJQ
      DannyJQ
      Бронз
      fold preflop.
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей,

Префлоп имаш доста лесен фолд с тази ръка и рейз от УТГ.
      На ривъра и аз бих фолднал без информация, въпреки че отиграването му няма никаква логика ?( Тук няма много фулове, освен 88 ама незнаем дали би чекнал флопа с тях, но не би ме учудило и по-силно вале.Възможно е и да му е излязъл някой флъш ако е играл ч/к с овъркарти, но и това няма как да го знаем :D
      Попринцип ако беше по малък залога бих колнал и си написал бележка, но така ще ни излезне скъпо....Защото не бих изключил и да слоуплейва някой овърпеър и да се почувства много слилен когато вече всичко го бие.
      Доста от слабите играчи чакат да излензне ривъра и тогава търсят стойност от силните си ръце:facepalm:

Поздрави
    • DannyJQ
      DannyJQ
      Бронз
      Първоначално публикувано от Vankata112
      Здравей,

Префлоп имаш доста лесен фолд с тази ръка и рейз от УТГ.
      На ривъра и аз бих фолднал без информация, въпреки че отиграването му няма никаква логика verwirrt Тук няма много фулове, освен 88 ама незнаем дали би чекнал флопа с тях, но не би ме учудило и по-силно вале.Възможно е и да му е излязъл някой флъш ако е играл ч/к с овъркарти, но и това няма как да го знаем
      Попринцип ако беше по малък залога бих колнал и си написал бележка, но така ще ни излезне скъпо....Защото не бих изключил и да слоуплейва някой овърпеър и да се почувства много слилен когато вече всичко го бие.
      Доста от слабите играчи чакат да излензне ривъра и тогава търсят стойност от силните си ръцеFacepalm

Поздрави
      :facepalm: :facepalm: :facepalm:
    • MrDifferent
      MrDifferent
      Диамант
      Играя доста лууз агресивно що се отнася до кеша. Когато съм в позиция рядко фолдвам суитед кънектори и чифтове. Поради тази причина не фолднах пре. Иначе знам, че тази игра е по - подходяща за диип стакове.

Vankata112, наистина отиграването на лошия няма никакъв смисъл, но от опита, които имам на ниските лимити съм забелязал, че фишките изключително рядко блъфират при overbet. От друга страна срещу Дуан, Айви и Блом никога не бих фолднал на ривъра. :D
    • DannyJQ
      DannyJQ
      Бронз
      Ти тук и suited connector нямаш.
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Първоначално публикувано от DannyJQ
      Засегнах се :D
      Аз наистина го мисля това, дай нещо по конкретно за да науча и аз нещо.
      Задай му някакъв диапазон, защото аз немога?
    • DannyJQ
      DannyJQ
      Бронз
      Първоначално публикувано от Vankata112
      Първоначално публикувано от DannyJQ
      Засегнах се :D
      Аз наистина го мисля това, дай нещо по конкретно за да науча и аз нещо.
      Голям анализ направи :coolface:

По-конкретно от фолд префлоп не се сещам, не виждам смисъл да се пише по подобни ръце, където сме с ръка, която изобщо не трябва да играем и е нормално след това да нямаме идея къде се намираме в ръката и какво се случва.

Поздрави :)
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей, DannyJQ

То това си е анализа попринцип.
      Другото са някакви мои разсъждения, но не бих си заложил главата на тях :D
      Все пак човека искаше мнение по ръката, та изказах своето.
      Проблема е, че след грешката постфоп ръката продължава.
      Аз не мога да му дам никакъв диапазон тук и нямам идея как бих изиграл ръката, но по принцип не бих изпаднал в това полужение.

Поздрави
    • MrDifferent
      MrDifferent
      Диамант
      Както и казах в предишния си пост, не играя само АА, КК и QQ. Когато съм в позиция играя голям набор от карти. Затова и не виждам защо е такъв проблем call oт бутона с J9s. Интересуваше ме повече мнението за фолд-а на ривъра срещу непознат опонент, но ви благодаря за анализите.
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Първоначално публикувано от MrDifferent
      Както и казах в предишния си пост, не играя само АА, КК и QQ. Когато съм в позиция играя голям набор от карти.
      Здравей,

Попринцип ръката е добра за игра от БУ, но когато сме първи в пота.Като цяло трябва да гледаме да се стремим, ние да" водим хорото"...Много по-лесно се играе дадена ръка когато ние имаме инициативата.

Поздрави
    • MrDifferent
      MrDifferent
      Диамант
      Здравейте!

Току що приключих кратката сесия за днес. Добрата новина е, че преминах границата от 50$. Лошата е, че в ключовите моменти ръцете ми не издържаха. Пробвах 2х 1.00$ 90 човекови като на единия стигнах финална маса и отпадах втората ръка с AQ vs AK.. на другия отпаднах малко преди парите с AJ < A5. Поцъках и няколко фифтита турболенциики на най - ниския формат заради златните сит енд гоу-чета, но уви не ми се оцвети в златисто масата. Хубавото е, че там бях на +.

Днес няма да се цъка повече защото утре имам много шибан изпит, но смятам през следващите дни да вкарам ОГРООООМЕН обем и да взема $-четата на фишките! :coolface:
    • MrDifferent
      MrDifferent
      Диамант
      Hi!

Лек ъпдейт за последните дни:

Фейлнах на изпита.. :facepalm: Но за сметка на това от гледна точка на покера съм добре. Вдигнах банката на 77.50$. Играя доволно количество 0.50$ 360 човекови и ги съчетавам с 1$ 90мен, както беше плана. Днес отпаднах на хедс-ъпа по много кофти начин.. Спечелих 14 ръце подред, нямаше толкова пасивен играч колкото този, но му върза много гадно и ме събра за 3 ръце. Успокоителното е, че като бяхме 5 човека ми даде и на мен доволно. Иначе играя добре, допускам леки грешки на моменти, които ще поправя. Малко си ме гаври старса от време на време, запълва им няк'ви дупчатки като имам Аса, дава им бек доор флъшове срещу моя топ пеър, но съм им свикнал и гледам тези неща да не се отразяват на играта ми. Сега ще излезна да пия някакво кафе, а довечера ще изгледам клипчета преди да седна да грайндя! :coolface:

Ето и как отпаднах на ХЪ:

1)No Limit Holdem Tournament
      PokerStars
      2 Players
      $0.45+$0.05

Stacks:
      SB klounTT (80k) 7bb
      BB MrDifferent (460k) 38bb

Blinds: 6k/12k Ante 1.2k

Pre-Flop: (20k, 2 players) MrDifferent is BB K:club: J:club:
      klounTT goes all-in 79k, MrDifferent calls 67k

Flop: 7:diamond: 10:club: J:heart: (160k, 2 players, 1 all-in)

Turn: 7:club: (160k, 2 players, 1 all-in)

River: K:heart: (160k, 2 players, 1 all-in)

Final Pot: 160k
      klounTT shows two pair, Aces and Sevens
      A:club: A:spade:
      MrDifferent shows two pair, Kings and Jacks
      K:club: J:club:

klounTT wins 160k (net +80k)

MrDifferent lost 80k

2) No Limit Holdem Tournament
      PokerStars
      2 Players
      $0.45+$0.05

Stacks:
      SB klounTT (147k) 12bb
      BB MrDifferent (393k) 33bb

Pre-Flop: (20k, 2 players) MrDifferent is BB 10:club: A:spade:
      klounTT goes all-in 146k, MrDifferent calls 134k

Flop: Q:club: K:diamond: 3:club: (294k, 2 players, 1 all-in)

Turn: K:heart: (294k, 2 players, 1 all-in)

River: 4:club: (294k, 2 players, 1 all-in)

Final Pot: 294k
      klounTT shows two pair, Kings and Fours
      9:club: 4:heart:
      MrDifferent shows a pair of Kings
      10:club: A:spade:

klounTT wins 294k (net +147k)

MrDifferent lost 147k

И третият пирон в ковчега:

No Limit Holdem Tournament
      PokerStars
      2 Players
      $0.45+$0.05

Stacks:
      SB klounTT (343k) 29bb
      BB MrDifferent (197k) 16bb

Pre-Flop: (20k, 2 players) MrDifferent is BB 9:diamond: A:spade:
      klounTT raises to 24k, MrDifferent goes all-in 196k, klounTT calls 172k

Flop: K:heart: 6:spade: 6:diamond: (394k, 2 players, 1 all-in)

Turn: 5:spade: (394k, 2 players, 1 all-in)

River: J:heart: (394k, 2 players, 1 all-in)

Final Pot: 394k
      klounTT shows two pair, Kings and Sixes
      2:spade: K:club:
      MrDifferent shows a pair of Sixes
      9:diamond: A:spade:

klounTT wins 394k (net +197k)

MrDifferent lost 197k

Това общо за 4 ръце.

No Limit Holdem Tournament
      PokerStars
      6 Players
      $0.45+$0.05

Stacks:
      UTG Mattlero (61k) 8bb
      UTG+1 pokerklojo27 (191k) 24bb
      CO gorguna (57k) 7bb
      BTN nick30ro (32k) 4bb
      SB klounTT (106k) 13bb
      BB MrDifferent (94k) 12bb

Blinds: 4k/8k Ante 800

Pre-Flop: (17k, 6 players) MrDifferent is BB 10:heart: 10:club:
      Mattlero goes all-in 60k, pokerklojo27 calls 60k, 3 folds, MrDifferent goes all-in 93k, pokerklojo27 calls 33k

Flop: 8:diamond: Q:diamond: K:heart: (255k, 3 players, 2 all-in)

Turn: 10:spade: (255k, 3 players, 2 all-in)

River: 3:heart: (255k, 3 players, 2 all-in)

Final Pot: 255k
      pokerklojo27 shows a pair of Aces
      A:diamond: A:spade:
      MrDifferent shows three of a kind, Tens
      10:heart: 10:club:
      Mattlero shows a pair of Fives
      5:diamond: 5:club:

MrDifferent wins 255k (net +161k)

pokerklojo27 lost 94k
      Mattlero lost 61k

Иначе ей тука ми върза като бяхме 6 човека, обмислях фолд, но в тази касапница на 3 минути не можах да падна.