Здравейте!

• Shellman
      Shellman
      Бронз
      Здравейте! Казвам се Явор, живея и уча в Бургас. Покер съм играл преди години, но съвсем погрешно и глупаво. Преди няколко месеца се захванах да цъкам с акъл и желание. Началото беше в бет365, където загубих доста по разни глупави мачове. Поиграх по турнирите спечелих няколко, загубих повече. Започнах да играя още по често( имал съм сесии по над 7-8 часа). След няколко много дълги сесии и в края им изпити няколко бири, гръмнах навсякъде( фул тилт, пкерстарс и бет365). Забравих да спомена, че си бях направил банка(след първото зануляване) от 10тина долара в фул тилта от офертата им за 10$ билети за нови играчи. За сега толкова.

Поздрави!
  • 158 отговора
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей, Явор

Аз се казвам Иван и съм модератор тук.

Ще се радвам да споделиш с нас ти кой покер вариант си избрал да играеш: стратегия на големия стак, стратегия на средния и малък стак, турнири на много маси (МТТ), Sit & Go турнири, Fixed Limit?
      Така ще можем да те насочим към подходящи за теб стратегически материали, които можеш да откриеш на сайта ни.

Поздрави
    • Shellman
      Shellman
      Бронз
      Разцъквам SNG, във фултилта играх на кеш маси и от там направих безплатните си пари де. Иначе турнири играя в покерстарс 25 центовите SNG 45 човека. Много гадно се занулих с флъшове срещу 4 еднакви. :facepalm:

Поздрави!
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, Shl311manRNMD,

Моята препоръка е да избереш само един формат - така няма да бъркаш стратегиите и ще се развиваш по-бързо. Като решиш в кой формат искаш да се развиваш, ние ще те насочим.

Поздрави

Елена
    • Shellman
      Shellman
      Бронз
      Аз съм си избрал SNG, но при регистрацията в фуллтилт получаваш разни игрални долари, ринг игри се наричаха май. Та за това играх. Иначе SNG е моята игра, не мога да губя всичко при 1 ол ин :) Харесват и медс ъпите, като бърза печалба( и бърза загуба, те бяха последните който играх преди зануляването).
      Между другото някой да има информация за офертата в skrill дали става с влагане на 2$ примерно ?

Поздрави!
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей,

В такъв случай ще ти препоръчам следното:
      :spade: - стратегически статии (статиите ги има и във видео формат, така че просто избери кой метод на учене предпочиташ)
      :heart: - тренировки на живо (а ето и как да посетиш тренировка на живо: цък)
      :diamond: - видеоматериали (в момента са избрани само тези, които са за начинаещи или такива с бай-ини до $5.50)
      :club: - анализ на ръце за SNG (а ето и как да публикуваш ръце: цък)

Също погледни и раздела с блогове - можеш да си направиш блог, за да следиш развитието си.

Разглердай също и предложенията ни за покер зали - ако се регистрираш през покерстратеджи ще можеш да повишиш статуса си и да отключиш нови материали.

Успех на масите :)

Елена
    • Shellman
      Shellman
      Бронз
      Как е възможно това ?
      http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/4643374_A31D6314D3
    • Ribcho
      Ribcho
      Бронз
      Ами възможно е като играеш против банкрола си и плащаш с 88 на спот в който имаш лесен фолд ;)
    • Shellman
      Shellman
      Бронз
      Е не е от най-лесните фолдове. Хубавото е че си върнах паричките и съм горница даже :)
    • Maestrobg
      Maestrobg
      Начален
      Раздаване, което както и да го отиграеш, резултата щеше да си е същия. И не само ти - повечето от играчите, дали след флоп, дали след търн ще са ол ин.
      Освен ако фолднеш на реза пре-флп, но не мисля, че е лесен фолд - чип лидера резйва от бутона. Какво по-нормално - това му е работата в момента. Как да го спреш? Ами като колваш, когато имаш тираж и като рейзваш, когато имаш по-добър тираж. Ако беше друг играч, от друга позиция можеше и да се позамислиш ...

Със сет се печели в 87% от случаите, когато го има. Сет губи от сет в 4.8% от случаите, фул губи от каре в 0.3%. Е, попаднал си в тези 0.3% за да потвърдиш статистиката. И аз съм попадал, предполагам, че и повечето участници във форума.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Първоначално публикувано от Maestrobg
      Раздаване, което както и да го отиграеш, резултата щеше да си е същия. И не само ти - повечето от играчите, дали след флоп, дали след търн ще са ол ин.
      Освен ако фолднеш на реза пре-флп, но не мисля, че е лесен фолд - чип лидера резйва от бутона. Какво по-нормално - това му е работата в момента. Как да го спреш? Ами като колваш, когато имаш тираж и като рейзваш, когато имаш по-добър тираж. Ако беше друг играч, от друга позиция можеше и да се позамислиш ...

Със сет се печели в 87% от случаите, когато го има. Сет губи от сет в 4.8% от случаите, фул губи от каре в 0.3%. Е, попаднал си в тези 0.3% за да потвърдиш статистиката. И аз съм попадал, предполагам, че и повечето участници във форума.
      Какъв чиплидер, о, велики учителю? Това е кеш маса. И колът префлоп е ужасен. Ти на начинаещите не можеш да помогнеш, камо ли на напредналите.
      Съжалявам, ако съм разгневил някой мод, но този няма ли кой да го озапти?
    • Maestrobg
      Maestrobg
      Начален
      Shl311manRNMD играе вече повече от 4 години - едва ли е начинаещ .... Виждаш ли според стратегията, която представляваш, колът може да е ужасен, а според други - съвсем нормален ... няма да ти обяснявам защо - просто няма да ме разбереш ... стериотипните системи предполагат едноходови решения и ограбват въображението ...
    • Shellman
      Shellman
      Бронз
      Не играя от 4 години и току що си похарчих 70те долара от нерви на кеш маса. Бесен съм, станах дарител в тоя покерстарс........Чудя се изобщо има ли смисъл да вкарвам още.
      Май няма смисъл да продължавам да влагам кинти в нещо, което в моменти на ярост ми изяжда всииииичко, всичко. За ся 120 долара вътре :@ Дайте някакъв съвет. Да взема да си купя някоя книжка и да седна да почета ли ?( :f_cry:
    • Ribcho
      Ribcho
      Бронз
      Вместо да си купуваш книжки, по-добре прочети от статиите тук в стратеджи :) не само за стратегиите, ами за управлението на банката, за тилта, за психологията :) много ще ти помогнат :)
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Първоначално публикувано от Shl311manRNMD
      Не играя от 4 години и току що си похарчих 70те долара от нерви на кеш маса. Бесен съм, станах дарител в тоя покерстарс........Чудя се изобщо има ли смисъл да вкарвам още.
      Май няма смисъл да продължавам да влагам кинти в нещо, което в моменти на ярост ми изяжда всииииичко, всичко. За ся 120 долара вътре :@ Дайте някакъв съвет. Да взема да си купя някоя книжка и да седна да почета ли ?( :f_cry:
      Играй на микро лимити и така няма да губиш много пари. Четеш, развиваш се...Никой не се е родил научен. И аз съм губил пари от грешки, всички сме губили...
    • ICETOO
      ICETOO
      Бронз
      Най-очевидните съвети:
      Чети статии, мисли като играеш.Аз не играя кеш, но скуизът не виждам как го прави с по-слаба ръка от твоята, което означава, че може да си супер назад префлоп и да се надяваш на късмет за сет.

Друг съвет: ами като нямаш пари защо :fuuu: играеш НЛ25. Това е самоубииство с 2-3БИ за лимит да се играе. Играй на НЛ2 научи добре стратегията и тогава като си на печалба качавай. Не случайно са казани 25 БИ за НЛ ХЕ. А даже на НЛ25 трябва да има 30-40БИ. Не си мисли, че сядаш и си някое про и от 15$ на НЛ25 ще направиш 200$ за една сесия.

Като видиш, че се тилтваш затваряй масите и ставай. Разходи се, не мисли за покер. Защото когато се тилтнеш и кажеш ще избия парите на горния лимит гарантирам, че ще се занулиш.
      Успех за напред.
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      Първоначално публикувано от Maestrobg

Тоя няма ли кой да го изгони? С тия щуротии къде пише? Пълни глупости пише, пък шампион на Aussi Milionsили 5-ти ли беше, кой там. Редактирано
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Моля без обиди,към когото и да е..

Относно ръката префлоп имаме много лесен фолд.

Има едно много лесно правило в стратегиите за начинаещи "Кол 20", което прави играта ни с нисък чифт печеливша и покрива всички тези случаи сет върху сет и т.н.

Към Shl311manRNMD опитай да изградиш банката си от фрироли,колкто и пари да наливаш с такава игра ,без банкрол мениджмънт и с такова отношение(тилт) винаги ще губиш.

Прочети статиите за начален и просто ги спазвай,толкова е лесно.

Поздрави,

Боби.
    • Shellman
      Shellman
      Бронз
      Статиите са прекалено оптимални. Чел съм ги и съм гледал как играят по-добрите. За това мисля, че горе-долу разбирам туй онуй. Сега вкарах още 50 лева, колкото и да нямам пари в момента, не мога да се откажа така. Колкото до статиите, по-добре си е една книжка, защотото тия пари дет се искат за следващите нива са си колкото една стабилна книга, а книгата си стои :)
      Не мога да чакам постоянно АА и АК за да плащам или чифтове, трудно ми е да не играя изобщо. Сега започвам с тези 50 лева и бих приел съвети. Мисля да въртя 1.5$ турнири с 45 човека и 0.50$ 360 човека. Какво ще кажете вие? Да спазвам ли тия ръце за префлоп от началните и темподобните или да си поигравам както аз си знам(неуспешно за сега)
      Благодаря и успех на масите.

П.П. без КЕШ и ХЕДС-ЪП маси вече! :) :f_cool:
      Дано скоро изглеждам така- :s_cool:
    • S0BiEsKl
      S0BiEsKl
      Бронз
      Първоначално публикувано от Shl311manRNMD
      Статиите са прекалено оптимални. Чел съм ги и съм гледал как играят по-добрите. За това мисля, че горе-долу разбирам туй онуй. Сега вкарах още 50 лева, колкото и да нямам пари в момента, не мога да се откажа така. Колкото до статиите, по-добре си е една книжка, защотото тия пари дет се искат за следващите нива са си колкото една стабилна книга, а книгата си стои :)
      Не мога да чакам постоянно АА и АК за да плащам или чифтове, трудно ми е да не играя изобщо. Сега започвам с тези 50 лева и бих приел съвети. Мисля да въртя 1.5$ турнири с 45 човека и 0.50$ 360 човека. Какво ще кажете вие? Да спазвам ли тия ръце за префлоп от началните и темподобните или да си поигравам както аз си знам(неуспешно за сега)
      Благодаря и успех на масите.

П.П. без КЕШ и ХЕДС-ЪП маси вече! :) :f_cool:
      Дано скоро изглеждам така- :s_cool:
      Може да започнеш с тези по 1.50$ и ако паднеш на 30 да свалиш на 0.50$. Също така може да ги комбинираш, но е по-добре да играеш само едните. Защото когато ги комбинираш ще ти е по-трудно да се концентрираш върху темпото на турнирите. Не е казано да играеш само АА и АК от време на време е добре да играеш и по-маргинални ръце, защото когато сте на 1 маса ще ти крадат много лесно блиндовете, а също така няма да ти изплащат ръцете . Тъй като ще им е ясно с какви карти се вкарваш.
      Късмет ;)