1$ QJ 6-max Hand's up

• TedyTo
      TedyTo
      Бронз
      Boss Media (IPN) No-Limit Hold'em Tournament, 100/200 Blinds (3 handed) - BossMedia Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

BB (t4,378)
      Hero (SB) (t3,122)

Hero's M: 10.41

Preflop: Hero is SB with Q:heart: , J:club:
      Hero bets t400, BB calls t200

Flop: (t800) Q:diamond: , 6:club: , 2:diamond: (2 players)
      Hero bets t400, SB raises t1,000, Hero calls t600

Turn: (t2,800) A:club: (2 players)
      SB bets t1,400, Hero folds

Total pot: t2,800

Здравейте!

1. Префлоп реших да опитам кражба. Не съм сигурна дали трябваше да влезна all in или по този начин с minR. Надявам се да ми дадете препоръки за игра Hand's UP, когато стаковете са > 13ББ.:)
      2. На флопа мисля, че тотално оплесках нещата. Може би залогът трябваше да е около t600 (защита на топ пеар), и след това да прецена какво да правя.
      3. При така развилата се ръка, грешно ли е да bet/call на флопа или трябваше да bet/fold-на.
      4. Turn картата допълнително влоши положението и реших да се откажа.
      Като цяло се вкарах в доста неприятна ситуация.

Според вас, кое е правилното отиграване?

Поздрави!:)
  • 5 отговора
    • danki4a
      danki4a
      Бронз
      Здравей,

1. Може и директно да ги пушнеш. Иначе с под 13гб може да пушваш страшно много ръце- всеки чифт, всяко Асо, всеки Поп, суитед дами, всякакви картинки и повечето суитед конектори.
      2. На флопа бетваш 550-600 чипа и се стакваш без да се замисляш. С топ пеър ХУ няма как да фолднем, няма смисъл да играем бет/кол, на търна може да дойдат доста кофти карти, както в случая.
      3. Грешно е и бет/кол и бет/фолд.

Най-правилното решение според мен, както казах по-горе си е бетваме флопа и се стакваме с нашия ТП.

Успех
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

Първоначално публикувано от danki4a
      Здравей,

1. Може и директно да ги пушнеш. Иначе с под 13гб може да пушваш страшно много ръце- всеки чифт, всяко Асо, всеки Поп, суитед дами, всякакви картинки и повечето суитед конектори.
      2. На флопа бетваш 550-600 чипа и се стакваш без да се замисляш. С топ пеър ХУ няма как да фолднем, няма смисъл да играем бет/кол, на търна може да дойдат доста кофти карти, както в случая.
      3. Грешно е и бет/кол и бет/фолд.

Най-правилното решение според мен, както казах по-горе си е бетваме флопа и се стакваме с нашия ТП.

Успех
      +1. Лесно стакване на флопа.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • TedyTo
      TedyTo
      Бронз
      Благодаря за анализа!

Имам още един въпрос.
      Как да играя hand's up, когато стаковете (моя и на опонета) са > 13BB. В този пример аз съм с 16ББ, а опонента е с 21ББ? Има ли смисъл с подходящи карти да опитвам кражба или направо да влизам All in?

Поздрави!:)
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

Като цяло това е добър начин. Рейз/колваме силните си ръце и рейз/фолваме с боклъците. Като ако опонента ни е агресивен можем да пушваме директно със средно силни ръце, които не можем да рейз/колнем, а са прекалено силно за да рейз/фолднем.
      Не е много балансирано, но с подобен стак можем да рейз/колваме с около топ 15% от ръцете. Да пушваме със следващите около 20% от ръцете, да рейз/фолдваме с още около 30% от оставащите боклуци и да фолдваме най-слабите си ръце, които са последните около 25-35% от ръцете.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • TedyTo
      TedyTo
      Бронз
      Благодаря за анализа!:)