$1 AK 6-Max

• TedyTo
      TedyTo
      Бронз
      Boss Media (IPN) No-Limit Hold'em Tournament, 15/30 Blinds (5 handed) - BossMedia Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

Hero (BB) (t1,500)
      UTG (t1,500)
      MP (t1,500)
      Button (t1,500)
      SB (t1,500)

Hero's M: 33.33

Preflop: Hero is BB with K:diamond: , A:club:
      1 fold, MP calls t30, 1 fold, SB calls t15, Hero bets t150, MP calls t150, 1 fold

Flop: (t390) Q:diamond: , 6:spade: , J:diamond: (2 players)
      Hero checks, MP bets t165, Hero calls t165

Turn: (t720) 2:spade: (2 players)
      Hero checks, MP go all in t1185, Hero fold

Total pot: t720

Здравейте!

Мисля, че префлоп съм играла стандартно.
      Флопа не съм сигурна дали правилно го изиграх. Стори ми се неподходящо да бетвам. Има доста дроус.
      1. Трябваше ли да call-на флопа? Залога на опонента е < 1/2пот и не знаех какво да мисля. Може би Q не би залагал така. Но след това на търна излезна неутрална карта и той влезна all in. Може да е имал AJ-пика или кари или пики като цяло.
      2. Ако бях бетнала на флопа 2/3пот като защита на ръката си и ме call-нат какво да правя на turn-а? Търн картата единствено започва още един флъш дроус, но по скоро не променя ситуацията.

Поздрави!
  • 2 отговора
    • danki4a
      danki4a
      Бронз
      Здравей,

префлоп е ОК. Лично на мен по ми харесва да направя с-бет, кофти е борда, но предпочитам да имам инициативата и аз да заложа пръв и да получа някаква информация, отколкото да чек/колна и да нямам представа къде съм. Все пак имаме стрейт дроу, бекдор флъш дроу и две овър карти. На търна се предавам. Няма смисъл да залагаш 2/3 от пота, 190-200 чипа е достатъчно, няма какво да защитаваме, тъй като сме само с висока карта Асо. Както казах на търна чек/фолд, няма смисъл от нов бет, тази карта не променя нищо, колнал ни е на флопа, ще ни колне и на търна.
    • jikev
      jikev
      Бронз
      Здравей TedyTo,

На флопа може и да цбетнем. Ако сме решили да чекнем, то тогава кола е грешен. Ако ще сбетваме, няма смисъл от голям бет ~50% ще бъде също толкова ефективен и в случаят не защитаваме ръката си защото нямаме никаква готова ръка. Ако бетнем флопа, и на търна не се подобрим доста често ще играем чек/фолд, като от време на време можем да правим втори барел(бетваме търна отново, когато сме бетнали флопа) на плашещи карти за противника като :diamond: , Т,К,А дори и да не сме ударили.Важно е да намалим блъфовете си до минимум тъй като на тези лимити играчите колват с ниски пеари по 3 улици и можем да намерим по-добри спотове.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      jikev