Блогът на pokerboby ( МТТ & СнГ )

• pokerboby
      pokerboby
      Сребро
      Здравейте и от мен.

Казвам се Борислав, от София на 19г ( без 2 дни :) ). Тази година завърших Национално финансово-стопанска фимнация и сега ми предстои да уча в университет.
      Покер играя от около 2 години с приятели, от началото на 2010г. играя сериозно. Нямах много време до сега за игра заради у-ще и кандидатстване , но вече ми мина това от главата и мисля да се наблегна на този занаят.
      Почнах да играя СнГ и от време на време МТТ, но наскоро разбрах, че освен, че ми е по-приятно, на МТТ имам и повече успехи и се насочих към СнГ с повече маси и МТТ.

Плановете ми са прости:
      В краткосрочен план да увладея нещата колкото се може по-бързо, да ги усъвършенствам по своему и да изграда банка.
      В по дълаг план искам да си изкарвам пари от това нещо и искам да играя на живо с хора, които преди това съм гледал по телевизията.

И така .....
      Надявам се да Ви е интересно моето развитие и да допринесете с нещо за усъвършенстването ми.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Започнах с банка 40$, теглил съм 240, сега имам банка 300$.
  • 15 отговора
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Пожелавам ти успех както с покера, така и със следването. Вярвам, че ако си постоянен ще се справяш и с двете.

Поздрави, Пламен.
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Поздрави за блога!

Аз мога да те посъветвам да прочетеш книгите на Dan Harrington - Harrington on Holdem, и двете части. Научи теорията и я прилагай на практика и с постоянство, не може да не успееш.

:f_cool: :f_cool:
    • bah22
      bah22
      Диамант
      Успех и от мене! Дано да успееш да се усъвършенстваш и постигнеш целите си по-бързо!
    • pokerboby
      pokerboby
      Сребро
      Последните десетина дни въобще не са добри за мен.

Не намерих много време за покер, и в следствие на това банката ми намаля. В момента съм в даунсуинг.
      Пробвах се на първия MSOP за съжаление без успех, много кретени на едно място се бяха събрали.

По съвет на някой от стратезите изтеглих си Hold'em Manager trail и имам 15 дни да поразцъкам и с нея. Ще видим как ще седят нещата като успеваемост с спомагателен софтуер.
      Може ли да ми дадете съвет, аз си сложих VPIP/ preflop raise/ Steal/ 3bet
      а на нова линия отдолу- Аgg factor/ Flop CB/ Fold to CB/ Hands, това добър избор на информация ли е, как да я използвам най-пълноценно. Не съм много на ясно как се изчислява този агресив фактор, и като цяло долната линия не ми е много ясна :D ;)

Днес е деня, който съм отделил повечко време за покер и избих малко, но малко...
      засега разполагам с банкрол 272$
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Първоначално публикувано от pokerboby
      В момента съм в даунсуинг.
      Не си. Това нещо е само в главата ти. Поредица от ръце, където губиш, въпреки правилна игра не е даунсвуинг, а вариация. Няма даунсуингове, няма ъпсуинове. Има EV и това е.

на нова линия отдолу- Аgg factor/ Flop CB/ Fold to CB/ Hands
      AF ти показва колко са агресивни опонентите постфлоп. Стойност 1 е колинг стейшън, много внимавай, когато някой такъв вземе да рейзва след флопа. Стойност 1.5-3 бих казал, че е ТАГ и над 3 е маниак постфлоп, който рейзва супер много и със слаби ръце и дроу.

това добър избор на информация ли е, как да я използвам най-пълноценно.
      Това, че питаш, е лошо. Само ще те объркат тези неща, щом не знаеш как да ги използваш.
      Аз сега съм си сложил само vpip/pfr/fold to 3 bet/hands и пак се обърквам и имам чувството, че без статистики играя много по-добре и концентрирано.
      Моят съвет е да го купиш ХЕМ-а и да почнеш само с vpip/pfr и после да си добавяш разни цифрички.

Поздрави и успех!

Георги
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      Ще допълня малко Жоро за AF.
      AF = (брой бетове + брой рейзове)/(брой колове) . Тоест играч с АФ=1 рейзва и залага еднакво често, колкото и колва => не е типичен колинг стейшън. Ако АФ<1 и клони към 0 то играчът е колинг стейшън. Още нещо, което е написано, но да го повторя, че е важно - става дума само за постфлоп в тази сметка. :P
    • pokerboby
      pokerboby
      Сребро
      Мерси много за уточненията. Аз не знаех нищо относно статистиките и в трейл клипа на програмата показаха тези статистики, затова си ги сложих по същия начин. ( ще се радвам ако ми оточните как се борави с цветовете- на имената и на vpip-тo)
      Въпреки, че имам много чисълца аз гледам само vpip, pfr, hands, af засега.

По темата за слуинговете- може би си прав.
      Вчера играх доста и избих много загуби, днес играх почти цял ден. В началото паднах много, но после се успокоих и взех няколко турнира.

В крайна сметка бакролът ми в момента е 346$. :s_cool:
    • klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Ценни статистики ще ти бъдат и тези свързани с кражбите обобщено или по позиции както ти е по удобно. Aз съм извадил VP,PFR,fold to 3bet/hands // St from CO/BU/SB FTS_SB/BB, Но пък много често гледам и другите статсове като 3бет, постфлоп инфо...
    • pokerboby
      pokerboby
      Сребро
      Здравейте, имам голям проблем. От около 10-тина дни нещо нещата не вървят. Направих спад в банката ми с около 100 долара.
      Всичко стана за няколко дни. Играех много, и изведнъж един ден като седнах( играеше ми се) ми се отигра. Така ставаше някоилко дни подред. Освен тва направих няколко огромни тъпотии. Като заначало пробвах да играя на много маси, нещо от сорта на 10-12, След това като почнах да губя още повече пробвах и супер турбо турнири. Знаех, че съм в як тилт.
      Опитах се да не играя няколко дни, но пак като почнех и ми се отиграваше...
      ...нз кво да правя.
      Днес успях да играя нормално, но много ми тежи това,че по такъв тъп начин ми се стопи банката. Много ми е трудно като сега си гледам толкова по малко пари в сметката.
      Какво ще ми препоръчате да играя по по-малко и само когато ми се играе и примерно това да е по рядко ( не всеки ден) и да продължа да играя СнГ и ММТ или има като вариант да пробвам кеш.
      П.П. Сигурен съм че ако стигна пак до 350+ ще почна пак да играя сериозно
      Банкрол: 220$ :f_cry:
    • bah22
      bah22
      Диамант
      Според мен най-голямата ти грешка е, че все още си мислиш колко си имал преди 10 дена. Просто ги забрави тези пари! Иначе ще искаш да играеш по такъв начин, за да избиваш. :f_mad: Не мисли, затова с колко си паднал ами по какъв начин трябва да играеш, за да вземаш правилни решения в дългосрочен план.
      Относно какъв тип игри да играеш...според мен в това състояние е най-добре да играеш формат с възможно по-малка вариация. СНГ(1 маса), ДОН, по този дори и да влезеш в даунсуинг няма да боли много и няма да е толкова дълъг като продължителност!
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Аз като имам загуба мисля така:
      - Изгубих ги тия ххх пари. Както и да е, вече не са мои, няма какво да мрънкам за неща, които вече не са мои. Важното е да видя защо съм ги изгубил, да не го допускам пак и всичко ще се оправи.

Разбрал си защо си ги изгубил - супер! Вече не го прави пак и толкова.

Но не мога да ти препоръчам да правиш нещо или да не го правиш, защото нямам идея как ще ти действа на теб.

Аз примерно, играя и когато не ми се играе, защото имам цел да играя поне по 5000-6000 ръце на седмица и си я спазвам. Иначе ми се правят други неща, но просто трябва да играя и това е положението.

Просто трябва да пробваш различни неща и сам да откриеш кое работи за теб.
    • pokerboby
      pokerboby
      Сребро
      Преместих малка сума в старса зада мога да играя ДОН.
      В Тилта си продължих с СнГ с 27 човека за 2$. Мисля, че почвам да си оправям играта. Вече вървръщам помалко част от загубените пари....
      bankroll:
      Fulltilt- 240 $
      Pokerstars- 45$
    • pokerboby
      pokerboby
      Сребро
      Здравейте ,
      след многобройните лоши сесии, които направих в последният месец и малко най - после се стегнах. Започнах да чета и да играя както си трябва възвърнах си загубите. Постепенно с турнирите за 2и 5 $ си възвърхан банката около 300$. Така поседя около седмица, две.
      Днес направих малко по успешна игра и стигнах до 399,37$.

Искам да попитам за някакви книги. Идеята ми е, че искам да наблегна на МТТ и СнГ 45. Бихте ли ми препоръчали някаква книжка ( ако може на БГ).
      Аз гледах в сердика мол в ориндж има няколко книги за покер, но нз дали са за турнирна или кеш игра. Има и една която е за онлайн като цяло там има и кеш и снг и мтт ама е мн обща.
      Моля Ви посъветвайте ме към какво да се насоча ;)

Мерси предварително.
    • pokerboby
      pokerboby
      Сребро
      Здравейте,
      да се похваля с личния ми успех- вече съм студент :) .
      Вече мога да се отдам на покер. Играя всеки ден и се опитвам да играя по много. За сега мисля да наблегна на усъвуршенстването ми, да чета повече статии и книги. Искам колкото може по-бързо да си подобра играта.
      Имам проблем с вариацията, много ми варира банкрола. За месец успях 2-3 пъти да стигна от 230 до 400 и обратно, мисля,че това не е много добре и не искам да варира толкова много. Мисля че това се получава, защото на СнГ за 2 долава печеля доста и в момента в които ида на такива за 5 нямам толкова високо ROI. Засега банката ми е 298$.
      Ето и една диаграма на развитието ми в периода 12.06-01.08 :

Това е от мен за сега пожелавам ви успехи . . .
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей pokerboby,

По погрешка редактирах предната ти публикация. Вместо да натисна ЦИТИРАЙ натиснах РЕДАКТИРАЙ и позатрих част от горната ти публикация. Моля те да я публикуваш отново.

Станислав