Относно правописа ;)

• klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Здравейте,
      Прави ми впечатление, че доста често се допускат правописни грешки.
      Предложението ми е да направите една анкетка дали потребителите имат нещо против да се показват правописните им грешки или не.
      Идеята е, че много хора го приемат като лична нападка и заяждане, а не това е целта ми.
      Важно е да познаваме добре езика си и да го ползваме правилно, макар и да не сме в училище. Смятам на всички ни ще е полезно някой да коригира грешките ни.
  • 2 отговора
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Аз съм ЗА! Както някой написа наскоро - Удобрявам! :D

П.с. Никой не е безгрешен и както усъвършенстваме играта си, така ще подобряваме и правописа си.
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Първоначално публикувано от klavistratche
      Въпроса не е във възмущението, а в това да не се излагаме публично. Дали в този или друг форум или недай си боже на интервю за работа или нещо от този сорт ;)
      Моля да забележиш, че ние сме покер училище, а не езиково училище. Ако за 18 години някой не се е научил да пише перфектно на роден език, много трудно ще стане след това, но надежда има. Ние обаче не можем да изискваме от нашите членове да пишат перфектно или винаги правилно, но можем да ги научим да играят покер добре и след време от това да живеят. Не смятам, че коригирането на грешки ще доведе до по-доброто развитие на покер уменията на потребителите ни, а напротив, ще е изнервящо и обидно за тях. Нямам намерение да толерирам постоянни забележки срещу членовете ни, които допускат грешки, но пък наистина искат да се научат да играят или да споделят своето мнение, а в замяна да получават куп граматически коментари.

Моля да даваш линк към темата, която създадох тук. Моля да го правиш, когато наистина смяташ, че има нужда.

Нека всички свободно да се възползват от форума без да им се налага да си купуват граматика за правопис или да не пишат въобще, защото ги е страх от реакцията на някои потребители.

Поздрави,
      Деси