6 max 3,5$ 66

• hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      PokerStars No-Limit Hold'em, 3.5 Tournament, 25/50 Blinds (5 handed) - PokerStars Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

UTG (t1,595)
      MP (t1,465)
      Button (t1,505)
      Hero (SB) (t1,485)
      BB (t2,950)

Hero's M: 19.80

Preflop: Hero is SB with 6, 6
      UTG bets t125, 2 folds, Hero calls t100, BB calls t75

Flop: (t375) 6, Q, 2 (3 players)
      Hero checks, BB checks, UTG bets t140, Hero calls t140, 1 fold

Turn: (t655) Q (2 players)
      Hero bets t250, 1 fold

Total pot: t655

Results below:

Hero didn't show 6, 6.

пре флоп и флоп мисля че ок. На търна идеята ми е ,ако има Q да го стакна и се чуда дали е правилно или да му дам да види и ривер
  • 5 отговора
    • pArCh0n
      pArCh0n
      Платина
      Здравей hrstoilkov,

Префлоп:

Лесен и задължителен фолд. Нямаме шансове да колнем за сет и постфлоп ще играем извън позиция.

Флоп:

Най-добре е да чекнем и да оставим агресора да заложи. След като той залага 140, очевидно, че не е много силен и най-вероятно няма дама. Чек/ кол в този случай ми харесва.

Търн:

Удряме абсолютния нътс и най-добре отново да чекнем и да го оставим да заложи. Ако той чекне ще имаме лесен бет на ривъра.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона

Поздрави,
      pArCh0n
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      Лесен фолд префлоп ,защото не е изпълнено правилото за 20хЗалога който трябва да платим ли ? Това е 6 мах като противниковия стак ни покрива и можем да се удвоим от ръката. С 14-15 ББ не мисля ,че е снап фолд, би ли се убосновал защо ?
    • pArCh0n
      pArCh0n
      Платина
      Здравей hrstoilkov,

Първо, нямаме шансовете да колнем според правилото call20, както сам си казал. Второ, ако колнем, на флопа често ще излизат 2 дори и 3 оувър карти на нашите 66 и няма да знаем какво да правим. Дори и на борд като А45, пак няма да знаем къде се намираме, след като играем чек/кол. На търна ще излизат още плашещи карти и няма да можем да колнем втори залог. Трето, дори и да си ударим сет-а, ще играем извън позиция и няма да можем да контролираме размера на пота и няма да можем да вземем макс стойност. Четвърто, което ще се случва рядко, но все пак ще става, е че дори и да си ударим сета, той ще има по-добра ръка от нас и ще си губим стака. Всички тези причини, водят до това, че в дългосрочен план ще губим, ако колваме с 66 в тази ситуация.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона

Поздрави,
      pArCh0n
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      Има ги всички тези ситуации, прав си. Но ми се вижда прекалено песимистично. Ако не хитна на флопа се отказвам от ръката дори и при една оувър карта.
      Мерси за анализа.
    • dondonich
      dondonich
      Бронз
      Аз бих колнал в тази ситуация ,само ако и другите 2-ма опоненти също са влезни в ръката.