6 max 15$ A5 push ?

• Thuler
      Thuler
      Бронз
      Това е ситуация която не знам как да изиграм най-правилно. Ако рейзна 2 блинда, често ще получа RS от нещо от сорта J10 или в случая ще ми бъде платен с по-високо асо. А дириктен пуш за 20 блинда не ми се струва много правилно по принцип

Poker Stars, $13.92 Buy-in (100/200 blinds) No Limit Hold'em Tournament, 2 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: 3,660 (18.3 bb)
      Hero (SB): 5,340 (26.7 bb)

Preflop: Hero is SB with 5 A
      Hero raises to 5,340 and is all-in, BB calls 3,460 and is all-in

Flop: (7,320) 8 K T (2 players, 2 are all-in)
      Turn: (7,320) 5 (2 players, 2 are all-in)
      River: (7,320) Q (2 players, 2 are all-in)

Results:
      7,320 pot
      Final Board: 8 K T 5 Q
      BB showed 9 A and won 7,320 (3,660 net)
      Hero showed 5 A and lost (-3,660 net)
  • 3 отговора
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей Thuler ,

Щом смяташ, че опонента ни ще рестийлне с JTо, то той е по-агресивен играч и ще рестийлва с широк диапазон. Срещу подобни опоненти рейз/кол за стойност с нашето асо е най-добрия вариант.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Аз имам въпрос...
      С какъв рейндж очакваме да рестил-пушва, за да може да рейз/колваме за "стойност"? Вале и Десет е напълно нормална ръка. Не е "по-агресивно" от нормалното, за рег да речем. Рискуваме да ни колне и да играем постфлоп с това мършаво Асо. А, и ако 3-бетне някакъв 2х, 2,5х, пуш ли сме?
      Виждал съм доста регове да го правят това и ми е интересно каква е логиката. С А5о с 18 ВВ никога няма да сме назад с директен пуш. Освен това е добре за имиджа ни. Хората се стъписват...
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей insomnia666,

Щом опонента ни рестийлва с тази ръка ще бута и почти всеки поп, много дами, валета, сютед и оф сют кънектор. Нещо подобно на 40-50% от ръцете. Срещу подобен широк диапазон рейз/кол за стойност с всяко асо е супер. Пуша е стандартен и лесен като решение, но в рейз/кол има повече стойност. И двете са +ЕВ, но рейз/кол е с по-голямо ЕВ. Съответно повече парички за нас :P .
      Дали ще 3-бетне или пушне е без значение. Ако нямаме някакви бележки приемаме 3-бета като пуш.

Дори да ни колва и да играем пост флоп пак стаковете са добри за това. Можем лесно да рейз/фолднем ако играча е пасивен и често кола и рядко пушва. Все пак сме в позиция и не рядко ще прибираме с продължаващ залог пота. Все пак това не е такъв играч и очакваме почти всеки път да фолдва или да пушва и много рядко да колва.
      Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface: