QQ MP срещу 3-бет

• insomnia666
      insomnia666
      Злато
      PokerStars - $13.89+$1.11|15/30 NL - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 4

UTG: 47 BB (VPIP: 16.67, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 6)
      UTG+1: 48.67 BB (VPIP: 22.86, PFR: 2.94, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 35)
      UTG+2: 49 BB (VPIP: 16.89, PFR: 14.34, 3Bet Preflop: 3.68, Hands: 818)
      Hero (MP): 49 BB
      MP+1: 102.33 BB (VPIP: 17.26, PFR: 15.78, 3Bet Preflop: 7.25, Hands: 570)
      CO: 50 BB (VPIP: 21.21, PFR: 17.56, 3Bet Preflop: 6.74, Hands: 767)
      BTN: 47.5 BB (VPIP: 6.25, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 16)
      SB: 49 BB (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 10)
      BB: 7.5 BB (VPIP: 66.67, PFR: 66.67, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 6)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has Q:club: Q:spade:

fold, fold, fold, Hero raises to 3 BB, fold, CO raises to 7.53 BB, fold, fold, fold, Hero calls 4.53 BB

Flop: (16.57 BB, 2 players) 8:heart: 6:heart: 2:heart:
      Hero checks, CO bets 6.6 BB, Hero calls 6.6 BB

Turn: (29.77 BB, 2 players) T:spade:
      Hero checks, CO bets 11.9 BB, Hero calls 11.9 BB

River: (53.57 BB, 2 players) 9:diamond:
      Hero checks, CO bets 23.97 BB and is all-in, Hero calls 22.97 BB and is all-in

Значи този пич има 2 % 3 бет на тези блиндове, не знам Покер-трактора защо вади такива цифри. Срещу мен се поотпускат и мисля, че има в рейнджа си чифтове, КQ, KJ , AT, AJ и някви едноцветни конектори. Няма как да я 4-бетна тази ръка срещу този, както и АК. По-скоро бих 4-бетнал АJ, AQ, KQ тук. Както и да е, колнах, като една послушна риба. Борда не е приятен, но не е и от най-ужасните. Чекнах и чаках подаръците. На търна същия филм. Не се страхувах особено от купа, защото знам , че непременно ще блъфира (или ще има :D ). По-скоро е плашеща оувъркарта. Но вече на ривъра бях решил да колна всичко, обаче като дойде тази карта и ме стегна гърлото. Защото подобрява 77 и 99 и някви конектори. Като вкара последните чипове, много се замислих. Направо не ми се вярваше, че може да залага за стойност JJ. Можеше да обърне на блъф АК или нисък чифт...
      Рейзваш ли флоп, търн? Или може би фолдваш, знам ли?!
      На ривъра може ли да фолднем с тези остатъци от стака?
  • 5 отговора
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей insomnia666 ,

Префлоп:

Стандартно срещу такъв 3-бет даапазон, лесен фолд префлоп.
      С инфото за играта му срещу теб предпочитам да 4-бетнем до около 15 блинда и да фолднем на пуш. Ако нямате някаква динамика играча не очаквам да се стакне с друго освен QQ+, а срещу този диапазон сме много зле. В позиция можеше и да колнем само, но изнън позиция предпочитам да приключим ръката префлоп.

Флоп:

Срещу широкия диапазон на опонента ни чек/рейзвам до около 20 блинда и да се стакнем. Ако има КК+ няма какво да направим. В диапазона му ще има и много дроус, както и покети до валета.

Търн:

Така изиграно, чек/ пуш за стойност и защита.

Ривър:

Не виждам по-слаба ръка да играе така. Освен може би АТ и JJ. Без наблюдения, че опонента ни барелва 3 улици ще се предам. Вярно е че по-начина, по който сме играли ръката ни е супер маскирана, но на този борд бием само АТ, JJ и ако опонента ни е правил 3 барела. Ако смяташ, че този опонент ще показва в един от 4 случая или по често такива ръце, тогава кол, ако не - фолд.

ПС: не си създавай динамика с реговете. Не им играй сечено и тн. Пада рой, рибата печели и се увеличават суинговете. Добри взимоотношения с другите регове=парички.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Стандартно срещу такъв 3-бет даапазон, лесен фолд префлоп.
      С инфото за играта му срещу теб предпочитам да 4-бетнем до около 15 блинда и да фолднем на пуш. Ако нямате някаква динамика играча не очаквам да се стакне с друго освен QQ+, а срещу този диапазон сме много зле. В позиция можеше и да колнем само, но изнън позиция предпочитам да приключим ръката префлоп.
      Това, ако го направя примерно с KQ, ще е даже малко по-добре, отколкото с QQ. Какъв е смисъла? Според мен не можеш да правиш пари, като играеш префлоп за стакове с такива ръце, на тези блиндове, срещу рег. С АК и QQ...Освен, ако не сте на блиндовете или късна позиция. В смисъл, ти не казваш нещо по-различно, но ти искаш да 4-бет/фолднеш Дами. Дори да мисля, че е мега зашит, то аз ще колна за сет срещу този размер.
      Не знам, честно не мога да проумея...Аз тва, което казваш, мога и с А2о да го направя с абсолютно същия успех. Даже по-добре, щото блоквам Асата...
      Какъв е смисъла да 4-бет/фолдваме Дами? Ти въобще чувал ли си някой да прави подобни неща? Имам предвид с 50 ВВ стак...
      Не се заяждам, а наистина съм много учуден от отговора ти.

ПС: не си създавай динамика с реговете. Не им играй сечено и тн. Пада рой, рибата печели и се увеличават суинговете. Добри взимоотношения с другите регове=парички.
      При 8-9 рега в турнир, какво да направя? Няма как да не им играеш "сечено". Е , в случая, пича имаше Валета. И за 3 к ръце сигурно ги е 3-бетнал само срещу мен. На тези блиндове. И не знам какви добри взаимотношения мога да имам с хора, които ми крадат блиндовете с всеки две. След като съм ги колвал с К2о, Q5o и даже 89с. Питай ги за кво го правят и те не знаят. Защото са "агро"...
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей insomnia666,

Ръката ни е много трудна за отиграване в случая. Ако колнем ще играем извън позиция и ще ни бъде трудно да изиграем ръката. Така или иначе КК+ ни бият дори на нисък борд, а ще ни бъде трудно да се предадем. На борд с A и К, не рядко ще фолдваме дори и най-добрата ръка.
      С АК е супер лесно. Колваме. Удряме А и се стакваме до ривър. Удраме К, стакваме се. Държим блокър за КК, ако лошия има АА, здраве да е. Важно е и че доминираме голяма част от широкия му диапазон. АК в случая се играят много по-лесно от QQ. Съответно извън позиция срещу този опонент предпочитам да превърна в блъд валета и дами и да ги 4-бетна, а не да ги колвам префлоп. С инфото за диапазона му за 3-бет, само колвам в позиция с тях и няма да ги превърна в блъф.

Когато е рег. фест, разбира се. Няма как. Въпроса е когато преобладава риба да не правиме лайт трибети, да не барелваме и тн и тн.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Думата "ол-ин" идва веднага след думата 4-бет. Моля те, никога не взимай решението да играеш 4-бет/фолд с ръка като покет валета или десетки. Това би било блъф, а ти не се нуждаеш от подобни начални ръце за това. В допълнение на това, подобен блъф рядко ще проработва, тъй като няма по-добри ръце, които биха фолднали (шансовете някои друг играч да играе 3-бет/фолд с QQ+ са нищожни).
      Статията е тук http://bg.pokerstrategy.com/strategy/bss/1816/1/. Човека го е обяснил много добре. Аз не мога да се изразя, като него. Имай предвид, че става въпрос за два пъти по-голям стак.
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

предпочитам да превърна в блъд валета и дами и да ги 4-бетна, а не да ги колвам префлоп.

Тук говорим за конкретен играч с наблюдения, които имаш за него. В същия момент, в които то се стаква префлоп и с АКо то нашия 4-бет/фолд ще бъде грешка. Ако направим по-голям 4-бет, ще бъде грешка да фолднем дори да пушва с по-тайт диапазон. Това са изчисления, които можем да си направим. Ако опонента ни по същия начин се стаква с валета, ще е грешка да 4-бет/фолднем.
      Идеята е че ще ни бъде трудно да изиграем ръката срещу него пост флоп извън позиция срещу диапазона, който смяташ, че има за 3-бет.

Ако смяташ, че можем да я изиграеш печелившо пост флоп извън позиция, кола е супер. Особенно с наблюдения за пост флоп играта му, екстра. Както и ти казваш, рег фест е. Въпроса е че трябва да знаем кога да се отказваме на никси бордове и тн. Нещо много трудно с ръка като нашата и то извън позиция.

Поздрави,