6max 15$ 99

• Thuler
      Thuler
      Бронз
      Почти бях сигурен, че ще се отзова във флип, но предната врътка видях слабо отиграване. Кое е най-печелившо в случая ? 99 ми се струва малко над границата за колл ? Или 1010 би било печелившо срещу опонент 30/20 VPIP/PR.

П.П. Не пушнах целият стак, защото зад мен имаше много тайт опоненти, които ако решат да плащат ще бъда много назад с тази ръка

Poker Stars, $13.92 Buy-in (50/100 blinds) No Limit Hold'em Tournament, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: 1,520 (15.2 bb)
      UTG: 1,565 (15.7 bb)
      MP: 805 (8.1 bb)
      CO: 1,220 (12.2 bb)
      Hero (BTN): 2,020 (20.2 bb)
      SB: 1,870 (18.7 bb)

Preflop: Hero is BTN with 9 9
      UTG folds, MP raises to 805 and is all-in, CO folds, Hero calls 805, 2 folds

Flop: (1,760) A 4 J (2 players, 1 is all-in)
      Turn: (1,760) T (2 players, 1 is all-in)
      River: (1,760) 7 (2 players, 1 is all-in)

Results:
      1,760 pot
      Final Board: A 4 J T 7
      MP showed Q T and won 1,760 (955 net)
      Hero showed 9 9 and lost (-805 net)
  • 6 отговора
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей Thuler,

Стаковете са прекалено малки. Директно пуш. Дори някой от тайт опонентите зад нас ако пушне ще трябва да колнем. В диапазона им почти винаги има АК и AQs. Съоптветно ако вкараме толкова много от стака ни ще сме комитнати срещу късите им стакове. За около 30блинда само кол е ОК.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Аз играя по същия начин. Някой може да реши, че има ФЕ и да влезе с по-слаба ръка. Която иначе може да фолдне. Бих пушнал с 66-88 само.
      Грешно ли е?
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

Това е прекалено тънко. Трябва да пушва покети до 88 за да има стойност само в кол. Не виждам някога да пушме ръка, която доминираме, освен покети. Като дори не виждам кой ще ги пушва предвид екшъна преди него, освен може би 88. Щом смятат, че имат фолд еуити ще пушват и нещо АTs+, AJo+ и може би КQs, ръце които определено искаме да фолднат. Съответтно без някакво инфо, че зад нас има някакъв спюур с тези стакове пуш ми харесва много повече. Ако има такъв опонент зад нас и знаем, че ще пушне с доинирани покерти, аса и подобни глупости един вид кол за трап е ОК разбира се.
      Ако пушнем очаквам тези опоненти често да фолдват десетки, за валета едва ли. Важно в случая е че се фолдват няколко флипа и в зависмост от опонентите, по-често ТТ и много рядко JJ.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      @parodiq, съжалявам, ако те дразня :D , но ще те попитам за последно. Човече, аз ИСКАМ да играя срещу АJ, KQ, когато има друг играч Ол-ин. И аз съм с среден покет. Това грешно ли е?
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

Глупсти, нали затова е дисйусионен форум и форум за анализ на ръце :) . Аз самия като луд пускам ръце и винаги като не съм сигурен нещо или смятам, че нещо е по +ЕВ задавам въпрос на анализаторите. Това най-много е помогнало на играта ми. Форумът за анализ на ръце винаги е била любимата ми част от целият форум и като потребител преди и като потребител сега публикувам най-много постове там, дали е СНГ, КЕШ или МТТ е без значение.

Това е много относително. Ако знаеш, че е АJo ти реално си ОК срещу тази ръка и дори с ICM-ма си напред. Докато срещу AJs вече с ICM-а трябва да фолднеш. Ако е чип ЕВ, ще е лошо няма да ни колнат. По същия начин е и KQo/KQs.

Все пак говорим за цял диапазон тук, а не за отделни ръце. Tрябва да сложим целия диапазон на опонента ни. Ако срещу целия му диапазон е +ЕВ, тогава само кол е с повече валю. Ако е -ЕВ, тогава директно пуш без кол за индюс.

ПС: утре ще направя една калкулация в зависимост от диапазона на големия блинд как се променят нещата и ще драсна, че сега стана много късно.

Поздрави,
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Има някои неща, които калкулатора не ги отчита. Ако вземеш случайно, то тогава ти ще си Човека на масата. Тва на 6 мах. И не мисля, че някои ще фолдне Валета и Десятки. Но все пак си е до стил на игра. Аз обичам да влизам в такива спотове. Както и например да колвам срещу двама (пуш) от блиндовете с 55, 66, когато съм с 7-8 блинда.