6 max 15$ 9 10 пуш ?

• Thuler
      Thuler
      Бронз
      По принцип искам да попитам, как да играем офконектори, като сме доминираме опонента с 2/3 стак. Конектори като 45-56/910 можем ли да фолднем срещу лууз опонент ? Или пуша е +EV

Poker Stars, $13.92 Buy-in (150/300 blinds, 25 ante) No Limit Hold'em Tournament, 2 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: 2,656 (8.9 bb)
      Hero (SB): 6,344 (21.1 bb)

Preflop: Hero is SB with 9 T
      Hero raises to 6,319 and is all-in, BB calls 2,331 and is all-in

Flop: (5,312) K K 4 (2 players, 2 are all-in)
      Turn: (5,312) 2 (2 players, 2 are all-in)
      River: (5,312) J (2 players, 2 are all-in)

Results:
      5,312 pot
      Final Board: K K 4 2 J
      BB showed 5 A and won 5,312 (2,656 net)
      Hero showed 9 T and lost (-2,656 net)
  • 3 отговора
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей Thuler,

За толкова къси стакове ти препоръчвам да използваш Наш екуилибриума. Подобни на тези диапазони за пуш, които той предлага са супер. Очаквам лууз опоент да колва с подобни на тези на Наш.
      Ако е лууз риба колваща в всякакви глупости то тогава трябва да фолднем тъй като като пушнем 45 и подобни ръце много често ще бъдем колвани от глупости като 86, Т3, 93, J2o-J5o, Q2 и тн ръце, които са пред нас, а той трябва да ги фодлва да да е печеливш пуша ни. Срещу подобни маниакални риби трябва да пушваме по-тайт.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Няма рейндж, срещу който да губим с този пуш. Тази ръка даже се дава за кол от ВВ с такъв стак. Ако очакваш да пушва лууз срещу твоя рейз или лимп, май нямаш друга опция, освен пуш. Освен, ако не искаш да фолднеш. Ти фолдваш ли тук, ако знаеш че рибата ще колне много лууз твоя пуш и ще пушне лууз, ако съответно рейзнеш или лимпнеш?
      @parodiq, няма как да знаеш с какво ще колне подобен човек, след като и той самия не знае. Дори стейшън може да реши да фолдне Q7o. Или да колне с 86о.
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей insomnia666,

За Т9о не говорим, тази ръка я пушвам без да се замисля :D . Аз писах за ръка като 45 и подобни миски кънектори и гапери срещу лууз гемблинг маниаци колващи с каквото им падне(вчера един такъв ми сабра АJ с 93о на за 11 ББ на ХУ на хиперкам, след като колна пуша ми :facepalm: , за подобни играчи говоря).
      Срещу стейшъни е лесно като цяло. Даже пушваме по-лайт от екуилибриума предвид като цяло по-тайт диапаозоните им за кол. Разбира се това е стереотип, тъй като някои пасивен фиш може да колва с добър и подобен на Наш диапазон, но аз говоря общо за всички подобни играчи.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface: