1$ AQ 6max.

• VenciLo
      VenciLo
      Бронз
      Boss Media (IPN) No-Limit Hold'em Tournament, 15/30 Blinds (5 handed) - BossMedia Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

UTG (t1,514)
      MP (t1,913)
      Button (t1,530)
      Hero (SB) (t1,455)
      BB (t1,088)

Hero's M: 32.33

Preflop: Hero is SB with A:club: , Q:diamond:
      1 fold, MP bets t60, 1 fold, Hero calls t45, BB calls t30

Flop: (t180) Q:spade: , 10:diamond: , A:diamond: (3 players)
      Hero checks, BB checks, MP bets t60, Hero raises t285, 2 folds

Здравейте!

Префлоп реших да не правя голям пот, защото постфлоп щях да съм извън позиция и за това call-нах.
      1. Вие бихте ли рейзнали тук?

На флопа има доста карти от които мога да извлека стойност, но може би трябваше да oR 1/2pot или 2/3пот. По този начин изиграно показвам прекалено силата на ръката си.
      2.Вие как бихте изиграли флопа: oR или check/rais
      3. Ако играете check/rais колко бихте заложили. Мисля че залогът ми е прекален.(може би залог от 200-210 чипа е по-добър).
  • 2 отговора
    • ICETOO
      ICETOO
      Бронз
      Лично на мен 3бет ми харесва повече префлоп, макар и извън позиция. Играчът минреизва и може да фолдне на 3бет, а също и ръката ти е доста силна. На флоп по-добре бет за защита и стойност едновременно(2/3 пот), защото дори с два чифта, ако е чек/чек/чек на флопа и на търна дойде J, K или каро няма да ти е приятно срещу двама. Относно чек реиза може би трябва да е по-малък, защото почти го 5х. Мисля че този размер, който предлагаш е ок, но все пак не съм анализатор, а просто изказвам мнение.
    • pArCh0n
      pArCh0n
      Платина
      Здравейте,

Префлоп:

Аз лично предпочитам да колвам в тези ситуации и да задържа рейнджа на опонента широк. Няма да ни е приятно, ако 3бет-нем и опонента реши да 4бетне. Тогава просто ще сме превърнали една добра ръка в блъф, защото ще трябва да фолднем.

Флоп:

Тук предпочитам сами да заложим, тъй като има доста дроус и първоначалния рейзър може да реши да не cbet-ва срещу двама и да чекне бихайнд с някакво вали или поп и по този начин да вземе безплатна карта. Затова залог от 120-130 чипа ми харесва. Ако искаме да чек/рейзнем можем да го направим до около 180-190 чипа. Твоят размер е прекалено голям.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона

Поздрави,
      pArCh0n