Stars Can't Hold me l The Challenge

• JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      Така дойде времето и аз да си направя блог :P Надявам се това да подобри играта ми и да поддържа интереса ми към играта.

Започнах преди седмица в старса СНГ 0.25$ 45 човека с банка 10$.
      В началото нямаше никакъв късмет и слезнах до 5$, но сега от време на време взимам ръце, което ми помогна за 2 дена да се върна пак на 10$.
      В последните 12 турнира съм 17 БИ напред.

Целите на това предизвикателство са:
      1) Да подобря играта си
      2) Да направя 150 турнира
      3) Поне да удвоя банката

Цел 2 е да такава, защото нямам много възможност за игра и с тези бавни турове бройката ще е по-малка.

Най-вероятно предизвикателството ще е за месец Август, но може и да продължи след това в зависимост от резултатите :)

Почвам с 41 БИ на тези турнири, което за мен е достатъчно, защото те са бавни и вариацията е по-малко. Играя с ник JustBhopIt и които иска може да ме гледа :)
  • 90 отговора
    • JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      Първата сесия не започна много добре.. Записах 4 турнира като бързо отпаднах на 2, а на другите два бях малко под началния стак след бед бийтс като този:
      http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/4264499_060E8BAF74

После нещата се пооправиха и на двата останали турнира стигнах финални :nh На единия завърших шести, а на другия - първи :f_cool:

Първоначална банка: 10,40$
      Текуща банка: 13,25$
      Турнири: 4
    • JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      Вчера и днес времето стигна за 7 тура - едно 4то, едно 6то и едно 8мо място :f_cry:
    • alfabizzi
      alfabizzi
      Бронз
      здравей и успех в всички начинания !
      първата цел е много важна, а третата не знам защо си я писал :)
      подобриш ли играта си резултатите ще са на лице :P
      бих те посъветвал да не рискуваш много особено първия 1час и ако не си с добра ръка, гледай стаковете и имай впредвид ICM ;-) :club:
    • JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      Благодаря ти!
      Ами не знам защо я писах, може би, защото напоследък играех добре, а нямаше никакви резултати поради една или друга причина..
      В началната фаза много лесно трупам стак, което явно се дължи на ниското ниво на играчите :f_biggrin: Горе-долу на всеки 2 тура имам 1 финална, но поради разпределението на парите не съм се удвоил още сега :coolface:
    • JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      В последните две сесии слаба работа.. 7 турнира, от които едно 3-то място..

Текуща банка: 13,46$
      Турнири: 18
    • JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      Днес успях да изиграя още 2 сесии. Забелязах нещо интересно при мен, а то е че печеля 90% от потовете при шоудаун, което явно е заради тайт играта ми. Като резултат отбелязвам 5 финални маси от 9 турнири, но не и някакъв голям напредък в банката...

Текуща банка: 14,90$
      Турнири: 27
    • JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      Старса не беше на кеф тази сутрин.. Раздаде ми 6 пъти АА, от които само 1 път взех чипове. Малките ми чифтове не издържаха и успях да запиша само едно 7-мо място и едно 8-мо.
    • JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      Добър вечер на всички стратези :P Явно е, че ще си пиша сам в блога, но това не ме притеснява докато има резултат :pokerface:

Вчера и днес записах още 10 тура като успях да постигна две 1-ви места и едно 6-то, което е голям успех. Не липсваха и бед бийтс като например този:
      http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/4347877_91285BBFCB
      Тук трябваше да пушна префлоп, но така или иначе се изправях срещу 33 и една 3-ка го спасяваше. Имаше и А7 < ТТ, КК < Ах, 55 < 99 и други такива, което си е просто липса на късмет в момента, а не друго.

На последния тур имаше някакъв украйнец, когото явно успях да разгневя и той ми написа, че с такива игра до никъде няма да стигна и че ще съм на минус ( аз лимпвах на финалната и после му биех ал-ин на флопа ). Е да де но с него останахме хедс-ъп и го победих след доста фолдове и КQ > KT.

Начална банка: 10,40$
      Текуща банка: 18,54$
      Турнири: 37

Накрая завършвам с музикален поздрав
    • JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      Тези руснаци може ли да са толкова тъпи и така да им връзва :fuuu:

Чип лидера на тази снимка беше някаква голяма вързия и прибираше наред. На 40-тата минута от турнира вече беше почнала финалната, което е поне 30 минути по-рано от обикновено. Този и на финалната продължи с постоянните ал-ин и от 15 ръце загуби само 2-3 и ни изхвърли един по един. Не знам как им хрумва да влизат постоянно с ръце като 65 и J3, ама никак не е забавно да ти бият ръката с такава.
    • JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      Пълен крах ме налегна последните 2 дни :ayfkm Проблема е и в играта ми, и в липсата на късмет в някои отигравания. Записах само едно 5-то място, което не ме топли особено. Ще пробвам да изгладя играта си до утре и да тръгна пак нагоре :challenge

Начална банка: 10,40$
      Текуща банка: 16,47$
      Турнири: 49
    • JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      През днешния ден намалих грешките и играх малко по тайт, което със сигурност подобри играта ми, но пък благодарение на 3-4 по-големи съка пак съм на минус за деня ;( Все пак има светлина в тунела и утре ще се движа към нея :s_cool:

Текуща банка: 15,96$
      Турнири: 59
    • JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      Може би е време да сменя името на темата :facepalm: Може би все пак старса може да ме спре с тези съкове, които ми предлага..
      Още в началото на днешната сесия КК вс. 88 и онзи прави флъш с осмицата. Загубих и JJ вс. Ах , АТ вс. 76 (направих фул с Т, а рибата каре със седмицата :facepalm: ) и няколко ниски чифта. Ще е чудо ако се докопам до нещо днес :s_cry:
    • JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      Твърде бързо приключи сесията след 77< 4J и 55<Ах. Играта ми не върви и е време за почивка преди да е слязла много банката :f_frown:

Текуща банка: 14,36$
      Турнири: 66

Ето и едно поздравче:
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      При банка $16, можеш да пробваш 1-2 турнира SNG на една маса с вход $1.5. В ден който старса не те е..ва разбира се :) .
      Ако се класираш до трето място - продължаваш в същия дух ако загубиш се върни на 0.25$

И за ръката QJs - в турнирите когато си ПЪРВИ префлоп - или рейз (може да е само с 2ББ, но добре е поне 3ББ) или не играй изобщо.

Ако играеш по-тайт не играй турбо турнири по възможност - важно е качеството не количеството
    • JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      Благодаря ти за съветите, ще ги имам впредвид :) Нямам планове засега да се пускам на 1,50$ поради малката банка, макар и само 1-2 опита. Просто в последните дни старса е много бесен на ривъра и изгаряш за секунди :facepalm: . Турбота попринцип не обичам да играя, точно защото с тайт игра трудно се прогресира при тях. Засега си оставам на 0.25$ с 10 минутни блиндове :rolleyes:
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      И аз съм ги играл тези турнири. Съвет от мен играй ABC покер, и глеадай да не се забъркваш в сложни ситуации. Не обръщай много внимание на това че те бият ръце в които си водил и се съсредоточи над самата игра.
    • JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      Най-накрая счупих каръка и направих сесия на + :fuckyeah
      Отново не започнах по най-добрия начин, но постепенно подобрих играта си и успях да се удвоя със сет и с АА на две от масите.
      Впоследствие достигнах две финални и записах трето и първо място :nh

Много ми хареса как успях да накарам един руснак да си хвърли ръката с блъф на едната финална:
      http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/4422889_8DB6102014
      Той ми показа АА и ги фолдна :roto2:

След тази ръка набързо изхвърчаха 5 човека и останахме аз и китайчето вляво от мен. Получи се хедс-ъп, който продължи повече от 40 минути, но накрая го победих с тази ръка:

Тез жълтурковци били опасни.. На два пъти оставаше под 10к, но му даваше все да се удвоява :megusta

Текуща банка: 16,27$
      Турнири: 80
    • JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      Добър ден на всички четящи блогчето ми! В сутрешната сесия признавам си старса този път беше на моя страна и доста често получавах сетове и флъшове =) Веднъж даже успях да съкна АА с АК :s_evil:

Е да де обаче направих няколко грешки и не успях до край да реализирам потенциала на туровете и съм напред "само" с около 8 БИ след 3-то и 5-то място.

Текуща банка: 18,18$
      Турнири: 85
    • JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      Защо се похвалих, че ми е тръгнала картата :facepalm:
      http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/4436526_1E160A5926
      http://www.boomplayer.com/bg/poker-hands/Boom/4436538_C33BC2AF9B