Omaha Hi/Lo...The new adventure

• Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Здравейте.
      Казвам се Атанас и това ми е четвъртия блог тук,така че няма да изпадам в детайли около моя личност.
      Играя покер от доста време,като 1-2 година фрийрол,като мислих че забогатяването от покер е лесно... Един спечелен фрийрол,после някой друг турнир и ez live.

От както съм вложил собствени средства съм няколко вещи на + от покер,благодарение на късмет най-вече и един 99 880 000 000-та ръка в старса. Смело заявявам,че съм губещ играч. До сега изкарването на пари от покер не би е било приоритет,но доста неща се промениха тази година и трябва да го взема на сериозно,най-малкото заради многото вложено време. Нещо повече в личен план-студент съм,от сравнително малък град близо до Плевен,лятото освен дълги почивки при авери в Варна заниманията ми се свеждат до нула. Опитах се да си намеря работа по морето към края на сесията ми,но никъде парите не си струваха,за това,това лято работя върху себе си. Започнах да ходя на фитнес два месеца преди да завърша семестъра и след като се върнах от море отново си направих карта. Тренирам 6 дена в седмицата,упражнявам се английския също така,тъй като другото лято ще ходя на бригада в САЩ или Англия/има време/,пък и е предимство като цяло.Отново започвам с малка банка в Старс,където преди 2 дни депозирах 10$,понеже в момента нямам възможност за по-голям депозит,а там е единственото място,където мога да играя омаха хай/лоу без проблеми с трафика.Другото е,че помощни програми не ми вървят на кошника,а за омахата май-май не са чак толкова важно за микролимитите. Запалих се по формата преди около месец,като играх в ПКР,но там трафика и рейка са убийствени. Имам и около 10$ банка там,като с нея ще играя ХЪ снг и 6макс супер спийд.
      Идеята е да започна да изкачвам лимитите в омахата,като разчитам главно на постфлоп игра,тъй като там повечето игра е математика най-вече и има страшни рибки.
      Блога го направих,понеже не съм виждал блогове на омаха играчи тук,а формата все още ми е мъгла един вид...кога мога да се стакна...че сет на флопа не е толкова непобедим,че с А2 при пот 685 често ще печеля само 1/4 и т.н. Общо взето се надявам на това,някой да дава съвети и да дава някой коментар към ръцете,които ме мъчат.
      БТВ вчера играх първия ми Омаха хай/лоу турнир в старса. 2,20$ 15мин блиндове 103 играхме 15 платени места. Станах 9ти,но парите бяха при първите 3 места. На финалната имах 6-7 ББ,като можеше да дотрапам 1-2 места още,но имах шанс за удвояване/утрояване и се стакнах с А :spade: 3 :spade: К :heart: 6 :heart: понеже бях на големия блинд и ми се стори достатъчно добра срещу двама...
      Преди винаги съм гледал на рейкбек,бонуси FPP/VPP като начина за печалба от покер и съм поставял обема пред качеството,но мисля че и това ми е основна грешка,която трябва да изкореня.
      http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/4324701_C71B507161 ето една ръка от вчера,за която не съм сигурен дали мога да се стакна срещу двама.
      Заминавам на фитнес и ще направя една дълга сесия след това.

П.П. Вендж,плс запази професионалните си съвети,ако смяташ да даваш бро :D

Поздрави
  • 21 отговора
    • yago215
      yago215
      Бронз
      Заради яките парчета ще ти споделя аз как му казвам на хай/лоу формата : сплит/рейк...можеш да го считаш за съвет. Успех!
    • joro8112
      joro8112
      Бронз
      Здравей.
      Аз от 2-3 месеца играя основно Омаха Hi lo(kеш формат) и според това, което съм видял лично за мен това е най-интересната и печеливша игра.
      В сравнение с другите формати има повечко по-слаби играчи и такива които играят за кеф.Освен това вариацията е доста по-малка в сравнение с Омаха hi,че и с холдема.
      Естествено това за рейка е напълно вярно,но според мен се компенсира от това което съм посочил горе.
      Има обаче и още нещо-поради това,че играта е сравнително по-лесна(в сравнение с Омаха hi и особено с Холдем)-в смисъл по-лесно може да се прилагат печелвши "системи" и да се придържаш към тях,а и не е нужна кой знае каква креативност-много хора я подценяват.Четох една статия,много добре написана и много ми помогна,в която се казва,че PLO hi lo и HoldemHU са игрите,в които играчитенай-много надценяват уменията си.

Успех и от мен.
    • Vengeance166
      Vengeance166
      Бронз
      Аз гледам нещо друго, хората в призовите места на Battle of the planets ниските орбити играят предимно хи ло, 18 мен май, може би и от там може да се удара нещо :megusta
    • chokata
      chokata
      Бронз
      Първоначално публикувано от joro8112
      Освен това вариацията е доста по-малка в сравнение с Омаха hi,че и с холдема.
      Ти сериозно ли :facepalm: :ayfkm дано така да ти върви играта,че да не усещаш вариацията,иначе си много заблуден aкo го мислиш наистина....
    • joro8112
      joro8112
      Бронз
      Първоначално публикувано от chokata
      Първоначално публикувано от joro8112
      Освен това вариацията е доста по-малка в сравнение с Омаха hi,че и с холдема.
      Ти сериозно ли :facepalm: :ayfkm дано така да ти върви играта,че да не усещаш вариацията,иначе си много заблуден aкo го мислиш наистина....
      За кое точно съм се заблудил толкова?
      Със сигурност вариацията в Омаха hi lo e много по-малка от тази в Омаха hi,aко не си съгласен с това,не знам кой е заблудения.
      Дали вариацията в Омаха HI lo e по-малка от тази в холдем-да,според мен е по-малка(поне при мен е така),но при други може и да не е така.
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Здравейте.

Много се радвам,че се е получила дискусия на тема,където съм абсолютно некомпетентен и не мога да изкажа мнение,така че ще чета само какво казват батковците :D
      yago,това за парчетата ще го приема като комплимент. Относно рейка,не мога да се съглася. Играя в старса на най-ниския лимит 0,01/0,02 и рейка мисля,че е 4%
      Относно това за battle of planets,мерси за идеята,но нямам нужния банкрол,за да ги играя тези 1,50 18човекови,както и никакъв опит в СнГ този формат. Може би като кача банката ще заредя няколко пробно да видя как е водата :D
      Идея си нямам как стои въпроса с вариацията в този формат... Аз гледам да не се вкарвам в големи потове без нътс и да не надувам пота,преди да съм видял флопа. Общо взето се придържам към идеята да отварям префлоп за малкия пот,понеже има 8 малки и 5 големи карти/асата ги блоя за малки/ и да имам сютед асо като влизам в ръка. Не знам колко +ЕВ е,то и според ситуацията ги отварям и по-широко,например само 4 високи от бутона и СБ/ББ ако не е имало екшън преди мен.Общо взето мисля,че схванахте идеята.
      И така:

ДЕН 1

Нямаше много време за игра,понеже се върнах към 17:30 от фитнес,къпах се,ядох/обичайните неща/,занимавах се с кучето ми,понеже е бебе все още и иска много внимание и не играх много,много. На плюс съм около 2 стака,като банката е 16,50$ Имам да чистя една ключова грешка,от която губя много,а именно да плащам бетове с размера на пота,например когато съм със А232 да кажем и пота е КJ8,и да се опитвам да гоня ниския пот.
      Пускам някой епизод на Chuck/забравих да спомена в резюмето,че съм любител на сериали/ и да заспивам,понеже се опитвам сутрин да ставам към 11...
      http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/4351894_ED9E57E4E2 -колко хубаво е да играеш срещу човек,който не знае правилата :s_cool:

Поздрави
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато

Имам да чистя една ключова грешка,от която губя много,а именно да плащам бетове с размера на пота,например когато съм със А232 да кажем и пота е КJ8,и да се опитвам да гоня ниския пот.
      Направо сменяй формата, Малък Заеко... :D . Това А2xx много го обичате, ей. Ами , ако дойде двойка или Асо?
      За тоя формат мисля, че имаме много малко предимство. Основно от някакви такива грешки, които споменаваш по-горе. На турнирите се печели, заради висок ИТМ. При Омаха Хай също е така...
    • faktor1
      faktor1
      Бронз
      Трака кърти, и най-вече дим4о. :D
    • sneaker1212
      sneaker1212
      Бронз
      Първоначално публикувано от insomnia666

Имам да чистя една ключова грешка,от която губя много,а именно да плащам бетове с размера на пота,например когато съм със А232 да кажем и пота е КJ8,и да се опитвам да гоня ниския пот.
      Направо сменяй формата, Малък Заеко... :D . Това А2xx много го обичате, ей. Ами , ако дойде двойка или Асо?
      За тоя формат мисля, че имаме много малко предимство. Основно от някакви такива грешки, които споменаваш по-горе. На турнирите се печели, заради висок ИТМ. При Омаха Хай също е така...
      Не съм сигурен че знаеш точно какво говориш...Има толкова лоши играчи, че предимството ти е далеч по високо от холдема особенно постфлоп.Със сигурност добрите играчи имат по виок рой на омаха хи/ло.
      Обърни внимание на шаркскопа ледербоарда 18 човека.

Иначе успех за блога ..Аз преди играех основно омаха хи/ло ,ама по едно време ми писна и се отказах сега не ми е основната игра.Може и пак да почна ще се види.
      Иначе като съвет по добре натрупай известна банка на микрото и се насочи към sng 18 човека и турнири .
      И това доста пасивно и лошо /за мене/ е изиграно. http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/4351894_ED9E57E4E2 мен лично ме дразни много.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Аз пък не съм сигурен, че ми прочете целия пост.

На турнирите се печели, заради висок ИТМ. При Омаха Хай също е така...
      Което ще рече, че на масите има толкова много екшън, че едно удвояване ни вкарва в парите много често. Тва за 18 човека...Иначе и на МТТ се влиза доста лесно в парите. Това не означава, че имаме голямо предимство в самата игра.
      Всеки си има право на мнение. Дори да "не знае за какво говори".
    • sneaker1212
      sneaker1212
      Бронз
      Съжалявам,,Никаква логика не мога да намеря в подобно твърдение..
      И на 18 и на турнири се взема най-много пари от първите места не от минкеш и итм.
      И чак пък лесен итм наистина не разбирам какво имаш предвид.Като преди това твърдеше.''За тоя формат мисля, че имаме много малко предимство''
      Забавно..
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      И на 18 и на турнири се взема най-много пари от първите места не от минкеш и итм.
      "Минкеш"...Ей това вече е забавно. IN THE MONEY...Никой не е казал, че ще гориш всеки път след балона. Ти, като си такъв грандоман, играй винаги за първото място. Много ли съм ти смешен, пич? Замисли се дали ти не си смешен на някой друг. Омаха Хай лоу Нинджа. Може да общуваш и по-нормално...Или не можеш?!
      Това, че не можеш да откриеш логика в думите ми, не значи, че я няма...
      Ще ти обясня много просто, за да го асимилираш. В турнирите със всеки отпаднал играч чиповете ти се оскъпяват, заради вероятноста да влезеш в парите без игра. Това, да горят играчите и съответно да печелиш, явно е нещо много по-различно от това да им събираш чиповете с твоето "предимство".
    • sneaker1212
      sneaker1212
      Бронз
      Ако предпочиташ думата ''смешен'' бих се изразил доста по хардокор за човек, който в рамката на няколко реда твърди, че се печели от висок итм ,има лесен итм,като същевременно нямаш голямо предимство в самата игра.
      На по прост език двете твърдения за почти взаимно изключващи се..xD
      Ти ми кажи какво впечатление правиш.>?
      PS;Много ясно
      Разбирам какво говориш по нагоре ,ама макар и вярно и то е грешно като стратегия.
      Горкичкия неразбран гений..

Аххааа Определено съм комплексар и не знам какво говора както си противореча. Ай лека, че да си губя времето по форуми не ми е хоби.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Отказвам се, печелиш. Обърках се с друг формат...Онова беше Стъд Хай Лоу. От това твойту верно много се печелеше. Ама не го мога, да го е*а...
      Ко беше? Чакаш АА23 и направо разцепваш. Ниска, висока , мазало направо.
      Разбирам какво говориш по нагоре ,ама макар и вярно и то е грешно като стратегия.
      Къде говоря за стратегия , ве? ТИ СИ УНИКАЛЕН...Аре, тежък случай...Аз , ако съм "гений", ти си комплексар явно. Радвам се , че се комплексира...
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Ей оспамихте блогчето на човека :facepalm: Дано някой админ да почисти :)
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Направо Господ да вземе да почисти, че не се издържа...
    • faktor1
      faktor1
      Бронз
      Първоначално публикувано от insomnia666
      Направо Господ да вземе да почисти, че не се издържа...
      :D :facepalm: :D
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Направо сменяй формата, Малък Заеко...

Ако дойде А или 2 ще ги гътам с фулхаус :D Никъде не казвам,че играя правилно,просто някакви основи :)
      sneaker1212-мерси! Не си първия,който го казва това за СнГ,само че не знам дали играчите там ще са също толкова слаби колкото в кеша. Ако потръгна нагоре ще заредя със сигурност.
      Относно тази ръка: http://www.boomplayer.com/en/poker-hands...1894_ED9E57E4E2 -както казах играя пасивно префлоп,защото не се чувствам комфортно. На флора може би е трябвало да бетна,а на търна чекнах,понеже не знам човека срещу мен какъв ще е,и много често може да разделя малкия пот,понеже не рядко играчи влизат с А2 в ръка,а и избягвам да фрийролвам,заради купите. Мерси,ще си взема бележка!

След малко се пускам по масите,че станах много късно и пак деня ще ми се стори къс...

Поздрави
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Здравейте.

ДЕН 2

Супер лош ден. Още от сутринта с влизането дропнах 2 стака и едвам едвам ги избих. Сега играх близо 2 часа и резултата е умопомрачителен...
      Записах турнира,който кешнах преди 2 дни. Там отпаднах около 50-ти като през цялото време нямаше карта. На кеш масите беше още по зле. От близо 6-7 ситуации ОлИн спечелих една

Записах и един СнГ от тези,за които говорите и го играя в момента. На къде по-лошо може да стане. Като го приключа най-вероятно ще спра за деня.

банка: 6,01$

Поздрави
    • 1
    • 2