6 max 15$ K5 отново

• Thuler
      Thuler
      Бронз
      Poker Stars, $13.92 Buy-in (100/200 blinds) No Limit Hold'em Tournament, 2 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: 3,646 (18.2 bb)
      Hero (SB): 5,354 (26.8 bb)

Preflop: Hero is SB with 5 K
      Hero raises to 400, BB calls 200

Flop: (800) K Q T (2 players)
      BB checks, Hero bets 445, BB calls 445

Turn: (1,690) 6 (2 players)
      BB checks, Hero bets 4,509 and is all-in, BB folds

Results:
      1,690 pot
      Final Board: K Q T 6
      BB mucked and lost (-845 net)
      Hero mucked 5 K and won 1,690 (845 net)
  • 5 отговора
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей Thuler ,

Префлоп:

ОК.

Флоп:

Много по-голям продължаващ залог на този борд. Продължаващ залог до около 600 чипа е ОК.

Търн:

Губиме стойност с този пуш. Искаме лошия да ни колне с дама и с Т, а с подобен пуш не му даваме тази възможност. Бет до около 1000-1200 чипа е ОК.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      При залог на търна 1000 чипа, фолдваш на купа, J, A, 9 ?
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

Ako картата на търна беше една от изброените от теб ще заложа не повече от 1/2 пота. Все още има по-слаб ръце, от които да вземем стойност, а важното е че и често ще видим безплатен шоу даун. Все пак много ръце ще ни бият и затова бет/фолд ми харесва най-много. На карта като тази 6 :club: бет/колваме. Няма как да фолднем ТП на този дроуи борд с одса, който получаваме на HU.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Не се изразих ясно. Въпроса ми беше "ако излизе купа, Асо, 9 или Вале на ривъра, ще фолднеш ли на залог?
      Моето мнение е, че е прекалено рисковано да търсим стойност на търна с "нормален залог". След като можем да попаднем в доста неприятна ситуация на ривъра. Така изиграно на мен ми харесва повече чек на търна, като така може да вземем стойност и от блъф. Недостатъка, разбира се, е безплатната карта, но мисля, че ако планираме фолд,това е по-добрия вариант. Оувърбет на търна също ми харесва, като доста често играя така, но мисля, че трябва да се подготвим с по-голям залог на флопа.
      Това са моите разсъждения...И пак си задавам въпроса. Може ли да фолднем на ривъра при 400 флоп, 1000 търн, като имаме предвид, че трябва да го правим в близо 40 % от случаите?
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

Неприятните карти са малко, но мнооого неприятни :megusta. Голяма част от тях реално са тези, които опонента ни гони. Тоест ако бетне на тези карти на ривър той реално си е ударил ръката. Другия вариант е да гонил другия дроу и да го е изпуснал и да блъфира. Освен това на всички неутрални карти си го снап колваме. Тоест с чека на търна му даваме шанс да си удари дроуа и ако не го удари да си се предаде като пич. Така или иначе по-слаба готова ръка няма да заложи и да блъфира, а само пропусналия дроу. С чека си губиме стойност от по-слабите готови ръце, както и от дроувете. На неутрална карта на ривър ако опонента ни бетне или пушне колваме. Ако чекне пушваме. Само на лошите дроуи карти ако донкне фолдваме. Имайки всичко това предвид бета е много по-добра опция от чека на този борд.

Колкото до голям бет на флопа и търн пуш, това е ОК. Можем да бетнем на този флоп до 700 чипа и да изплющим търна. Борда е с много дроуве и не малко ръце ще ни колват, както и готови освен дроувете. Важното е да направим голям флоп бет за да не е голям оувърпуша ни на търна.

Поздрави,