The Big 10E A8o

• dimitarm
      dimitarm
      Бронз
      Poker Stars, $9 Buy-in (3,000/6,000 blinds, 750 ante) No Limit Hold'em Tournament, 7 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: 122,178 (20.4 bb)
      MP1: 185,581 (30.9 bb)
      MP2: 89,325 (14.9 bb)
      MP3: 227,362 (37.9 bb)
      CO: 213,144 (35.5 bb)
      Hero (BTN): 195,299 (32.5 bb)
      SB: 393,926 (65.7 bb)

Preflop: Hero is BTN with A 8
      3 folds, CO raises to 12,000, Hero raises to 27,899, 2 folds, CO raises to 212,394 and is all-in, Hero folds

Results:
      70,048 pot
      CO mucked and won 70,048 (41,399 net)

На тази маса сме от около 15 ръце. Опонента е бг про и двамата бяхме най-активните на масата като в този момент мисля, че и двамата рънвахме нещо от типа на 33/27 като той трибетваше доста активно, а аз мисля, че все още не бях трибетвал и все още нямахме някаква заигравка директно помежду си.
      Префлоп мисля, че ръката не е добра за кол и за това трибетвам. Проблема тук е че като трибетвам не съм сигурен дали е за стойност или на блъф :facepalm: , защото очаквам в този спот той да ги бута супер често и съответно трябва да го 3бетвам само с ръце с който съм готов да се стакна, а А8о не е много яка ръка за стакване с 33бб. Колебаех се да колна, но реших, че мога да изчакам по-добра възможност.
      В крайна сметка, кое е най-доброто решение префлоп? Може би колкото и слабо да изглежа директен фолд, ако няма да се стакваме с тази ръка?
      Обяснението стана малко дълго, но ми е интересно дали разсъжденията ми са адекватни към ситуацията?
  • 1 отговор
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей,

Префлоп:

Аз мисля, че тук предпочитам 3бет-а пред флата, защото ръката ни играе доста трудно постфлоп и е много слаба.

Като цяло ми харесва 3бета тук. Кофтито е, че ситуацията е доста очевидна за 3бет/блъф. COvsBTN и доста по-често ще получаваме 4бет/блъф, от колкото, ако бяхме от по-ранни позиции.

Като цяло тук можем да направим някакъв супер малък 3бет от сорта на 25К за да му дадем шанс той да може да направи 4бет без да се комитне и ние да можем да 5бет пушнем, но това определено е супер вариатнивно и аз лично не го препоръчвам на подобни турнир, защото играчите са супер слаби и е абсолютно излишно.

3бет/кол определено не ме кефи, защото няма как да е +ЕВ в дългосрочен план. Доста рядко ще попаднем на такъв тип spewer срещу който да сме добре с А8 тук..

Мисля, че 3бет/фолд-а като цяло е ок, защото според мен играча ще има достатъчно широк рендж от CO за да фолдва достатъчно висок % от него на нашия 3бет и в дългосрочен план според мен ще е доходоносно.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Noob3R