Meine Poker Blog

• danielpetrov666
      danielpetrov666
      Бронз
      Няколко думи за мен:
      Казвам се Даниел, на 22г. от София. Скоро ги направих - зодия лъв, така че комара ми е в кръвта. :coolface: Уча програмиране, 3ти курс съм. От малък се занимавам със шах, ходил съм доста по турнири(мачкал съм майстори яко :p) и предполагам, че това ми помага да запазвам концентрация по цял ден на покера. От както почнах да гриндя на покер забравих за шаха. :D
      От 2-3 месеца се занимавам много сериозно с покер. Все още не съм решил дали искам да ставам професионалист или само да си изкарвам допълнителни доходи - както дойде.
      Online Покер историята ми накратко:
      След като изчетох почти всички статии в покерстратеги и поработих над тях, гледах и доста видеа успях да вдигна левела. Възползвах се от 10$ долара в ПКР и направих и депозит - 10$. В крайна сметка нагоре надолу/ изтеглих 30$ от ПКР и ги вкарах в pokerheaven.
      Pokerheaven:
      - В ongame записах няколко първи, втори и трети места на lucky dollar и направих +200$.
      http://prikachi.com/images/132/6484132c.jpg
      -В boss media участвах в SNG challenge вдинах малко банката и записах 16то място + 40е (2 точки под 13тия :facepalm: ) Все пак това ми даде право на участие в tripple shootout турнир с 5 000e, на който записах престижното 5то място за 225e. Изгорях първи на финалната маса, защото нервите ми не издържаха. Просто на последния шутоут играх най-успорвания хедс-ъп с 4-5 обрата, хората ни чакаха половин час. Бях толкова развълнуван, че играх като пълен тъпанар на финалната, а можех да спечеля 1000e.
      http://prikachi.com/images/105/6484105f.jpg
      В крайна сметка резултати от първия ми месец игра - почнах с 10$ и накрая бях +600$.

Втори месец , Pokerstars:
      Изтеглих си всички пари от pokerheaven и вкарах 120$ в старс(+20$ бонус = 140$). Играх какво ли не, за 1 седмица вдинах silver. Банката ми правеше суингове нагоре-надолу(40$-200$). Накрая като бях на 80$ спечелих един турнир за 260$. Вдигнах банката до 400$, после изтеглих 120$, за да играя покер на живо - http://prikachi.com/images/165/6484165A.jpg
      От там почна един велик downswing:

Резултат накрая на месеца +50$
      Трети месец, Pokerstars
      И така... в крайна сметка паднах на 50$ и тогава осъзнах, че играта ми не е толкова добра. Бях спрял да уча за около месец. Почнах отново да чета, да гледам клипове. Прочетох статиите за Психология и Дидактика, който много ми помогнаха. Реших да спазвам стриктен bankroll manangment, обаче downsing-а продължи. На 20$ след 2 седмици downswing се тилтнах яко и реших да запиша регионалния турнир за 3$+ R, който спечелих за мой голям късмет.
      При 140$ от стриктен bankroll manangment вдигнах до 200$ и сега съм си на толкова. Продължавам всеки ден да чета, да гледам клипове и да споделям спорните ми ръце за анализ като по този начин се опитвам да подобря играта си.
      Резултат +150$

Толкова за историята ми, дано не съм ви отегчил много :f_cool: Сега ще си вакрам още 100$ в старс с бонус код, да има да си отключвам още 25$. Wish me luck for next month.

Мога да дам няколко съвета за начинаещите и играчите, които си мислят, че са напред, но всъщност и те имат доста да учат(аз съм от вторите ?( :ayfkm ):
      [COLOR=teal]- След първоначалния UPSWING се опитайте да спазвате СТРИКТЕН bankroll manangment. Така при следващия downswing няма да загубите 90% от банката си. Пример - с 300$ играхте турнири по 3$, а не по 10$. Златно правило - никога не залагайте повече от 1% от банката си в турнир!
      - Не бъдете прекалено тайт в началните фази на МТТ. Опитайте се да играете loose-agressive, а в късните фази tight-agressive. Мисля, че така е най-печелившо.
      - Ако имате малка банка, но се опитвате да я вдигнете играйте regular турнири(10-15мин блиндове), а не хиперки.
      - Опитайте се да рейзвате по-малко префлоп и да играете повече постфлоп. Не се страхувайте да ви изгърбят с по-слаба ръка и да се опитвате да ги гоните. Отначало и аз влизах директно ол-ин при M>15/20 като някой рейзне, а аз съм на AK, QQ примерно и се радвах като той фолдне, защото обикновено ми правят бед-бийтове. Но в крайна сметка това не е печелившо. По-тънички рейзове и 3бетове. После ако е лош борда може и да фолднете добра тъка като AK, KK, QQ. За кеш маси също важи. Leakbuster(HM2) ми даде този съвет и откакто го спазвам играта ми е доста по-печеливша.
      -C-bet на сух борд е задължителен. Никога не го пропускайте, дори и в късни на турнири! Ако 1/2 ще ви струва повече от 1/3 от стака бет-нете по-малко. Ако не сте вързали и другия ви ри-рейзне ол-ин - просто фолднете.
      - Когато видите, че рибка рейзва/лимпва от ранна, а вие сте средна/късна позиция, рейзнете на голям рейндж и играйте HU срещу рибката. ++EV е :coolface: (пример - рибка лимпва от ранна на Q9, ви сте A9 и рейзвате, а след вас фолдва тайт играч на AJ. На флопа 3 9 J)[/COLOR]

Надявам се да съм бил полезен поне за 1 човек и не толкова отегчителен. Пожелавам на всички winings графата да е над EV графата, освен на рибите :spade: :heart: :diamond: :club: :megusta
  • 18 отговора
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей и честит ти блог, надявам се да се хвалиш с много успехи. Радвам се също, че си споделил мислите и вижданията си - надявам се да са полезни на останалите играчи.

Успех :)
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей danielpetrov666,

Честит блог и от мен, като се надявам, че наистина си си взел поука относно правилното управление на банката. :)

Поздрави,
      achko
    • MDrandeva
      MDrandeva
      Бронз
      danielpetrov666 Здравей и честит блог!

Радвам се , че някой направи блог за МТТ игра. :s_thumbsup: Когато започнах и аз да играя покер и аз играех мн Мтт-а (freerolls) след това играех 1$ви +/- , от вчера започнах да играя и сателити като успях да спечеля за Биг11 снощи (299ти) и без да искам записах някъв Фрийрол за Силвъри о там г/д на същата позиция. Преди буквално минути спечелих билет от сателит за Сторма 11$ по- късно вечерта. Играя праволинейно в началната/междинната фаза на турнирите проблема идва когато остана с 12ББ примерно, а вече сме в парите, преди балона се опитвам да натискам блиндовете,но често ме рестилват, общо взето проблема идва в късния етап на турнира. С интерес ще следя твоя блог и може да вмъкнеш някой ред от който да спечеля някой съвет за моя проблем. УСПЕХ!
    • danielpetrov666
      danielpetrov666
      Бронз
      Мерси за поздравленията!
      MDraneva, ако си с малка банка въобще не ти е на оферта да играеш сателити. В късните фази при анте 10% спокойно можеш да си играеш пуш/фолд при 17BB дори и по-малко. Погледни таблиците за пуш/фолд в МТТ и в СНГ секциите за стратегия. Тогава играта дори ти е най-проста и най-лесно се играе - или ол-ин или фолд. :) Ако си спечелил билет можеш да си го обърнеш в T-Money - отписваш турнира, който си записал просто.
    • danielpetrov666
      danielpetrov666
      Бронз
      Упс, даунсинга си продължава, ама днеска беше брутал, зелената чертичка ще завие наляво още малко. :s_cool:
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Gl
    • danielpetrov666
      danielpetrov666
      Бронз
      Tnks i na teb :)
    • danielpetrov666
      danielpetrov666
      Бронз
      На косъм бях да вдигна яко лимите като спечеля 500-1500$ от The Hotter 2.20$ в неделята. Мисля, че играх доста добре и заслужено стигнах до 12то място за 55$, където не извадих късмет и паднах на по-добрата карта, а опонента ми се съкна.
      http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/4644365_36B301083F
      Все пак след тежкото отпадане вечерта успях да покажа морално-волеви качества и с много търпение спечелих Premier Skill League Qualifier при 220 участника, което с още един добър резултат от лигата и 1670т. ми гарантира участие в Premiere League другия месец.
      Като цяло продуктивен ден с +100$ и успешно класиране за лигата.
    • S0BiEsKl
      S0BiEsKl
      Бронз
      next time bro ;)
    • danielpetrov666
      danielpetrov666
      Бронз
      Ниджа ибях макло ас!
    • vermilion7
      vermilion7
      Бронз
      Не мога да ти хвана спатиите :facepalm:
    • danielpetrov666
      danielpetrov666
      Бронз
      Днеска и утре ще направя един лек грайнд:

За Saturday Eliminator имам 2 билета(step 2), така че и другата събота и неделя ще запиша същите турнири и ще се надявам на пробив в поне 1. Общ бай-ин 28.60(+рейк) и билет за 27$. Така де:
      Buy in: 42,90$ Winnnings: 47,82$
      Ще обновявам темата след всеки завършен турнир(ако спечеля нещо) :coolface:
      Отписвам ги The Hotter 3.30$, The Hotter 4.40$ и The Bigger 5.50$. На The Bigger ме хванаха сет на сет на флопа, на The Hotter 2.20$ стрейт на флъш и ми се отигра покер, пък и днес има по-интересни неща за правене. Ще гледам как Лудогорец мачкат Уевски. Другата седмица ще пробвам пак. Важното е, че съм малко напред и си кешнах единия билет. :)
    • BulgarianPro
      BulgarianPro
      Бронз
      Първоначално публикувано от danielpetrov666
      Днеска и утре ще направя един лек грайнд:

За Saturday Eliminator имам 2 билета(step 2), така че и другата събота и неделя ще запиша същите турнири и ще се надявам на пробив в поне 1. Общ бай-ин 28.60(+рейк) и билет за 27$. Така де:
      Buy in: 55,60$ Winnnings: 0$
      Ще обновявам темата след всеки завършен турнир(ако спечеля нещо) :coolface:
      Ще спечелиш една ан***а милувка от Райчо, цървул :D
      :f_biggrin: :f_biggrin: :f_biggrin: :f_biggrin: :f_biggrin:
    • danielpetrov666
      danielpetrov666
      Бронз
      Ела да се учиш :f_cool:
    • danielpetrov666
      danielpetrov666
      Бронз
      Кнокнах един и съм с много добър стак на 27$ :s_cool: В парите съм вече на Saturday Eliminator. На 72 място ме изгоряха на 5.50[1000 cap], не ми издържа флипа 60/40 на мен иначе щях да влезна дийп там +11.04$. :s_cry: На 650 място ме изгориха на Saturday Eliminator. Пушнах с AK и хванах AA :ayfkm +31.78$ 5 турнира ми остават все още се надявам да хвана нещо по-стабилно. :megusta
    • danielpetrov666
      danielpetrov666
      Бронз
      С перфектен стак брутално изгорях на The Big 3.30$. Язък, че станах толкова рано. Малък бил шанса за сет на сет... тъпия дебил трябваше да изгори като слоуплейва AA. Много ги мразя такива. То пък взе, че му върза като на куче. Ако не се беше сетнал му взимах и неговия стак. :facepalm:
      http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/4842057_5A23D0ABFD
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      бета на флопа ми се струва малък за тези стакове и този флоп .
      На търна бих си бетнал пак, защо чекваме ?
    • danielpetrov666
      danielpetrov666
      Бронз
      Тоя дето беше на AA го слагах на 89 най-вече. Колнаха ми няколко човека един поне беше на дроу, 10-ката не е най-добрата карта на търна. Реших да го играя защитно. Като ударих фул-хаус на ривъра и си помислих екстра сега ще му взема всичките чипове фул вс стрейт. :s_confused: