No money heads-up everyone is solid

• genarr0
      genarr0
      Бронз
      Здравейте,

не съм от най-активните по форумите, но реших да си отворя блог за да ми помогне с обема на игра.В момента играя хипер търбо ху снг на ниво 30$. Смятам до края на годината да постигна статус Супернова в Покерстарс като за момента имам малко по-малко от 40 000 ВПП ( мързелувах доста през годината).
      За да постигна целта ще трябва да правя около 4500 турнира на месец в оставащите 4 месеца, което по принцип не е толкова много, но просто не мога да се мотивирам да играя и надявам се след като почна да водя блога да ме хване поне малко срам и да се стегна малко :D .
      Също така работя по въпроса да вдигна поне с 1% EV ROI-a ми като за момента е малко над 2% за около 6000 игри.
      Та това е.
      В началото мисля да поствам резултати и може би някоя интересна ръка след всеки ден игра.
      Началото на challenge-а е понеделник, но утре ще изгледам някое и друго видео да не се откъсвам напълно от покера.
      За финал:

:coolface:
  • 324 отговора
    • betdraw
      betdraw
      Бронз
      Супер аз разцъквам на 7ците в момента и ще следя блога ти, успех занапред, също така 4500к поне за мен хич не са малко, ти на колко маси цъкаш :) ?
    • kitakis
      kitakis
      Бронз
      Винаги ще съветвам хората, играещи на хипер да минат на нормални или на турбо, защото там ще правят повече пари. Ако на хипер имаш 2 процента - на турбо ще имаш 4-5, а на нормалните и повече. Вярно, че ще играеш по-малък обем, но ще учиш повече неща. На хипера играеш предимно карти, докато на другите има и покер.
    • betdraw
      betdraw
      Бронз
      @kitakis, тендецията, която поне аз виждам е повече хора да се ориентират от нормал и турбо към хипер. Правилно отбелязваш, че рой-а е по-малък, но обема е повече, рейкбека също, а и повечето слаби играчи предпочитат хиперите, защото свършват за 2-3 мин. Също за 2013 човекът с най-големи печалби досега, преди рейкбек цъка 1к-5к хипери (1.2 милиона профит май беше). А това, което казваш, че не играеш покер също не мисля, че е вярно тъй като има доста постфлоп игра в първите нива на блиндовете и тъкмо там идва по-голяма част от печалабата, а не от флиповете.
    • genarr0
      genarr0
      Бронз
      @betdraw По принцип играя на 2 маси, но понякога разцъквам и на 3. Тези 4500 турнира ги разбивам на 22-23 дни по ~210 турнира, които се правят за около 6 часа на 2 маси, ако играя на 3 може и по-бързо. Сесиите обикновено ги разделям на 3 по 2 часа.

@kitakis При които и вариант на покер и да изберем е най-важен hourly-то ни, а не ROI-a. На турбо може да имаме по-голям РОИ, но игрите които изиграваме на час са много по-малко, а това е определящ фактор при $/час.
      Също така не съм съгласен, че на хипер си играеш картите, даже бих казал че е точно обратното, но няма да влизам в полемики. Всеки си има глава на раменете и избира какво да играе и как.
    • kitakis
      kitakis
      Бронз
      Аз именно за hourly пиша, ама вчера на 3-4 ракии не се е получила сентенцията ми :facepalm: . Естествено ти си решаваш на кой лимит и на кой вид да играеш. Аз мантри не раздавам, а и се съмнявам да се съществуват. Идеята ми е да прецениш къде се чувстваш най-добре, съчетано с интерес и печалба.
    • tnotmotnotgwcrf
      tnotmotnotgwcrf
      Бронз
      Зависи и от лимита на което се играе, $/час на хипер ХУ на 7$ турнири ще е ~ еднакво с малко по-голям лимит турбота (все пак трябва да сметнем и вариацията на турнира, за една и съща банка в зависимост от типа турнир можем да играем различни нива => ако смятаме да кажем за 500$ банкрол това значи не повече от 7$ ХУ хиперки, но спокойно миксване на 7$ с 15$ турбота и авъридж байин от 10$ на турнир).

Предимството на хиперките е там че има обем почти навсякъде. И спокойно можем да правим доста турнири на ден с аверидж байин от ~70-80$, докато за да постигнем същият $/час с турбота също трябва да вкараме голям обем, а това е невъзможно дори и в старса.

Моя съвет е човек да играе там където му е по-комфортно докато се намира на ниските лимити и изгражда банка. След това така и така няма да имате избор и ако искате да катерите лимитите рано или късно ще играете хиперки :)

Поздрави
    • genarr0
      genarr0
      Бронз
      Вчера играх до късно и ме домързя да ъпдейтна и затова го правя сега.

БЕ ден, но съм доволен от обема.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, genarr0,

Пожелавам ти успех с постигането нацелите. Надявам се да си активен и в анализаторския форум и да постваш повече ръце за анализ.

Успех :)
    • genarr0
      genarr0
      Бронз
      @ YeeJr Благодаря за пожеланието. Колкото до анализите- мисля че няма анализатор на формата, който играя. Нямам и статус, но върху играта си работя !
    • tnotmotnotgwcrf
      tnotmotnotgwcrf
      Бронз
      С удоволствие ще се захвана с анализите на ръцете ти. Ако нямаш статус можеш (ако модераторите нямат нищо против) и да ги постваш в форума с по-нисък лимит.

Ако имаш желание можеш да погледнеш и частните тренировки които предлагам тук, както и повече информация за мен тук.

Поздрави.
    • genarr0
      genarr0
      Бронз
      @ tnotmotnotgwcrf Ще се възползвам от анализите ти. Също така видях темата ти. В момента пробвам някои нови неща и искам да видя дали ще дадат положителен резултат, но така или иначе в най-скоро време сигурно ще се възползвам и от коучинга.
    • genarr0
      genarr0
      Бронз
      И днешния ден отмина. Играта беше ок, но в последната сесия се налагаше да чакам доста за маси и обема пострада малко, но вчера направих повечко игри, така че нещата се компенсират

• Cradlea
      Cradlea
      Бронз
      Здравей genarr0,

Поздравления за блога. Хубаво е, че HU блоговете тук се увеличават. Пожелавам ти успех с целите.

Искам да те попитам тази графика, която си постнал е от ХЕМ2 нали така? Или греша?
    • genarr0
      genarr0
      Бронз
      От ХЕМ2 е.
    • Cradlea
      Cradlea
      Бронз
      До преди 2 месеца имаше някакъв проблем с изчисляването на EV-то за ХУ СНГ-та, но явно са го управили. По-голямата част от ХУСНГ играчите използват предимно PT4, вероятно заради coffeeHUDa и не знам за какво друго.

ПТ4 имат Download Warehouse, където има някакви готови модификацийки, статове и т.н. Ти какво би препоръчал, ако ЕВ проблема е фикснат вече, както изглежда по графиката ти?
    • genarr0
      genarr0
      Бронз
      Четох във форума на ХЕМ, че проблема с ЕВ-то е решен, но определено ако трябваше да избирам, ако мисля да играя ХУ СНГ, щях да избера ПТ4. Определено 1 от предимствата е че можеш да използваш coffeeHUD, въпреки че според мен не е нужен преди 60$ ниво ( не че няма да ти е полезен и на долните нива, но може и без него). Друго предимство е че можеш да гледаш как се справяш срещу отделните играчи по игри, докато в ХЕМ можеш да провериш това само по брой изиграни ръце( или аз поне не съм го намерил) и не се взима рейка под внимание при играта срещу определен опонент. Сигурно има и други предимства,но не съм и работил много с него. Мисля че като цяло с ПТ4 по-лесно можеш да анализираш играта при ХУ СНГ. Ако се качвам на 60$ ниво определено ще премина на ПТ4, а може и по-рано.
    • pArCh0n
      pArCh0n
      Платина
      А да те питам, ти играл ли си ХУ в 888? Ако да, как е нивото спрямо това в Покерстарс?
    • genarr0
      genarr0
      Бронз
      Играех преди година и половина, но турбота и то колкото да допълня като нямаше трафик на 6м и 9м, които игрех по това време. Играчите бяха доста слаби, но помня че рейка си беше доста голям, предполагам че и при хиперите ще е така, а това си оказва голямо влияние върху РОИ-то, колкото и да са слаби играчите. Рейкбека в 888-ците също е под всякаква критика, а и това е от значение. Предполагам че и трафика не е от най-добрите. Според мен, ако иска човек да се развива в този формат единственото място, където трябва да бъде е Покерстарс. Нивото на играчите до 15$ е доста слабо от там на горе нещата стават малко по различни, тъй като регуларите ползват програма, при която да open sit-ваш и ако не искаш да играеш срещу тях има wait list-oве и там понякога се чака за екшън, но и на 30$ има слаби регулари ( аз сядам поне с 30-40% от тях ако опашките са големи),а предполагам и по-нагоре.
    • Cradlea
      Cradlea
      Бронз
      Какъв БРМ спазваш? Малко тривиален въпрос, но на тази тема има доста различни мнения и е интересно какво работи за теб.