Да го Направиш, КАКТО ТРЯБВА !!!

• MonsterHand777
      MonsterHand777
      Бронз
      :spade: :spade: :spade: Да го Направиш, КАКТО ТРЯБВА :spade: :spade: :spade:

Здравейте на всички, Казвам се Станислав, родом от Варна съм, на 24 години опитващ се да катери лимитите! С покер се занимавам от 3 години някъде, но сериозно от година и половина, започнах с 5 $ дарени от Покер Старс и успях да направя малка банка от няколко стотин долара достатъчна да започна да играя кеш . Започнах кеша от абсолютния минимум в старса а именно 2 НЛ , като в момента играя 50 НЛ. Този лимит вече го играя от близо четири месеца може и малко повече, като от началото направих много силен ъп суинг , но през последните два месеца определено съм в много сериозен даун суинг. Реших да направя този блог за да мога да подобря и развия играта си и да преборя лимита на два пъти бях само на 2 Buy In-a от 100НЛ но явно не ми беше дошло времето и все се свличах на долу като в момента съм доста далеч от него . Изпаднал съм нещо като в творческа криза и се надявам да намеря решението тук.

:diamond: :diamond: :diamond: Недостатъци и Грешки :diamond: :diamond: :diamond:

Понякога се пренасищам когато играя 10, 15 поредни дни , някак си започвам да играя машинално , и ставам несъзнателно мързелив в мисленето т.е. не дообмислям някой ситуаций , губя ЕV от дадена ръка, не извличам максимума от печелившите си ръце и т.н. Не дооглеждам кой агресивен кой не , кой колко често call-ва c-beta ми и все дреболий от който после ни боли главата.

Не си разглеждам по завързаните ръце след сесийте , последните няколко месеца само играех и мисля че това ми е една от основните грешки. Никакво време за подготовка не отделях.

:heart: :heart: :heart: Цели на Блога :heart: :heart: :heart:

:club: Да поствам поне 5 ръце на седмица за дискусия .
      :club: Да подобря обема минимум 35К ръце за месец.
      :club: Да развия и подобря играта си.
      :club: Да стана регулар на 100 НЛ (това ми беше и пъвоначалната мечта когато започвах да играя играта).

Играя на 9 бр. FULL RING маси с по девет човека, като досега правех 1000 ръце на сесия но определено ще увелича броя им.

Надявам се да се получи интересен и следен Блог , ще се старая да го обновявам редовно, така че да не застоява.

Успех на Всички , и само големи потове към нашия Аватар :s_cool: :s_cool: :s_cool:

ПС: Давам си почивка 1,2 дена ,че последните сесий ме смъкнаха 8 buy In-a и леко дистанциране от масите няма да е никак лошо ...

• 8 отговора
    • gbachiyski
      gbachiyski
      Бронз
      Пожелавам ти успех в начинанието.Мисля ,че това е начина, за да го постигнеш(постване на ръце ,въпроси,четене и преглеждане на изминалите сесии).Аз самия не успях в кеша.Не лоши резултати постигнах, но не успях да се преборя с идиотщината, и най-вече с тилта произлизащ от нея.Сега си мачкам на SNG и въобще не ми пука.
      Не разбрах само ,колко маси джиткаш едновременно.Защото 35К ръце за месец , не са ли малко? Ако е една ,може би ти доскучава и за това не проследяваш ситуациите концентрирано.Ако са прекалено много пък , ставаш робот,предсказуем при това.
      Пробвай да поразчупиш малко играта(като увеличиш лайт 3-бетите напр., след много тайт стабилна игра) или нещо такова.Просто понякога трябва нещо малко да се промени за да се тръгне в правилната посока.
      Аз например тепах 3-4 месеца на едно място,докато не стигнах до извода , че играя прекалено стегнато от страх за паричките.Сега вече играя за правилното отиграване на ръцете и сесиите и не ми пука как се трупат пачките и кой ги събира.
      Хайде успех !!! И нека картите бъдат с теб !!!

Let the CARDS be with you !!! :s_cool: :s_cool: :s_cool:
    • MonsterHand777
      MonsterHand777
      Бронз
      Мерси за пожеланието gbachiyski :f_thumbsup:

Играя на 9 маси Full Ring 50НЛ , и да точно това имах впредвид ставам като робот пнякога не толкова че не мога да се справям с броя на масите , ами просто някак губя концентрация и се разсейвам.

Отностно броя ръце е малък , да така е последните два месеца правя по 20к , което според мен е доста малко , преди гледах да правя по 50 К и спокойно успявах, но поради сериозна ангажираност в работата ми ,обема на ръцете рязско намаля . Ще се опитам да го променя това .

Отностно лайт 3 бета правя го това нещо. Понякога ми е достатъчно и да са просто суитнати картите и го 3 бетвам, без да гледам мн мн мойте карти по скоро изхождам от позицията си и статистиките. естествено не прекалявам просто добавям щипка магия чат пат :D :D :D ...
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Хубаво начало, Успех! :)
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, MonsterHand777,

Пожелавам ти успех с целите :)

Елена
    • MonsterHand777
      MonsterHand777
      Бронз
      Ето и една ръка от последната ми сесия , по правилно мисля че трябваше да се пушна на търна ...

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$0.25/$0.5 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      CO:
      $51.39
      BU:
      $20.00
      SB:
      $20.00
      BB:
      $59.22
      UTG2:
      $78.08
      MP1:
      $59.26
      MP2:
      $18.24
      MP3 (Hero):
      $50.41

Preflop: Hero is MP3 with K, K.
      2 folds, MP2 raises to $1.25, Hero calls $1.25, 4 folds, 3 folds, 2 folds, BB folds.

Flop: ($3.25) J, 5, 4 (2 players)
      MP2 bets $1.55, Hero calls $1.55.

Turn: ($6.35) 6 (2 players)
      MP2 bets $3.50, Hero calls $3.50.

River: ($13.35) 5 (2 players)
      MP2 bets $6.50, Hero raises to $15.50, MP2 calls $5.44.

Final Pot: $40.79.
      Results follow:

Hero shows two pairs, kings and fives(K K).
      MP2 shows a flush, ace high(7 A).

MP2 wins with a flush, ace high(7 A).
    • MonsterHand777
      MonsterHand777
      Бронз
      Тук играчът беше показъл известна агресия в предни ръце...

Преиграй ръка

Known players:
      SB (Hero):
      $52.43
      BB:
      $39.76
      UTG2:
      $19.25
      MP1:
      $50.00
      MP2:
      $50.00
      MP3:
      $50.00
      CO:
      $59.12
      BU:
      $65.46

Preflop: Hero is SB with J, J.
      6 folds, Hero raises to $1.50, BB calls $1.00.

Flop: ($3) T, 7, 8 (2 players)
      Hero bets $2.75, BB calls $2.75.

Turn: ($8.5) 7 (2 players)
      Hero bets $8.00, BB calls $8.00.

River: ($24.5) K (2 players)
      Hero checks, BB bets $27.51, Hero calls $27.51.

Final Pot: $79.52.
      Results follow:

Hero shows two pairs, jacks and sevens(J J).
      BB shows a full-house, eights full of sevens(8 8).

BB wins with a full-house, eights full of sevens(8 8).

:diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond:

Преиграй ръка

$0.25/$0.5 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      MP2:
      $61.31
      MP3:
      $21.75
      CO:
      $52.63
      BU:
      $54.13
      SB:
      $51.10
      BB:
      $33.38
      UTG1 (Hero):
      $115.45
      UTG2:
      $17.25
      MP1:
      $20.00

Preflop: Hero is UTG1 with A, A.
      Hero raises to $1.50, 3 folds, MP3 calls $1.50, 3 folds, BB calls $1.00.

Flop: ($4.75) 2, 9, 6 (3 players)
      BB bets $1.00, Hero raises to $4.00, MP3 folds, BB calls $3.00.

Turn: ($12.75) 5 (2 players)
      BB bets $1.00, Hero raises to $8.50, BB calls $7.50.

River: ($29.75) 4 (2 players)
      BB bets $2.00, Hero calls $2.00.

Final Pot: $33.75.
      Results follow:

Hero shows a pair of aces(A A).
      BB shows a flush, ten high(T 9).

BB wins with a flush, ten high(T 9).

:diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond: :diamond:

Преиграй ръка

Known players:
      MP1:
      $63.20
      MP2:
      $50.00
      MP3:
      $21.25
      CO (Hero):
      $79.26
      BU:
      $44.53
      SB:
      $50.00
      BB:
      $63.49
      UTG2:
      $38.00

Preflop: Hero is CO with A, Q.
      UTG2 calls $0.50, 3 folds, Hero raises to $2.50, 3 folds, UTG2 calls $2.00.

Flop: ($5.75) 6, 5, J (2 players)
      UTG2 checks, Hero bets $3.75, UTG2 calls $3.75.

Turn: ($13.25) T (2 players)
      UTG2 checks, Hero bets $7.25, UTG2 calls $7.25.

River: ($27.75) 7 (2 players)
      UTG2 checks, Hero checks.

Final Pot: $27.75.
      Results follow:

Hero shows high card ace(A Q).
      UTG2 shows a pair of sixes(K 6).

UTG2 wins with a pair of sixes(K 6).

• MonsterHand777
      MonsterHand777
      Бронз
      Ето и графика от днешната сесия, която направих на обяд. Горните постове с ръцете са от нея. Имах нужда от една такава сесия да позакрепя малко . Довечера ще видим , може пак да направя една вечерна сесия ...

• MonsterHand777
      MonsterHand777
      Бронз
      Бях доста болен последната седмица, държа си ме около десетина дена яко грип и не бях в състоние да грайндя направих няколко злополучни сесий след това и нещата като цяло не вървят добре в последно време. Решил съм малко да се разтоваря като сваля лимита, някак си ми е много напрегнато в момента , постоянно губя постоянно по време на сесия си следя колко buy In-a съм назад като спечеля няколко пък се тайтвам и гледам да не губя спечелеото, не става така. Попринцип на 50 НЛ си ми е комфортно но като се случи такъв суинг от +20 buy In-a надолу искам да променя нещо. Затова съм решил да сваля лимита за известно време да си върна увереноста и да почна пак да печеля , ще постна довечера някоя др ръка , и успех по масите , нядявам се следвщото ми включване тук в блога да е печелившо :s_cool: