Big 50E FT АКо passive play срещу непознат.

• noob3r
      noob3r
      Платина
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $6,000(BB) Replayer
      SB ($204,266)
      BB ($100,139)
      UTG ($279,571)
      UTG+1 ($279,841)
      Hero ($242,997)
      MP1 ($196,722)
      CO ($170,709)
      BTN ($145,755)

Dealt to Hero A:heart: K:diamond:

fold, UTG+1 raises to $12,000, Hero calls $12,000, fold, fold, fold, fold, fold

FLOP ($39,000) 8:club: 7:diamond: 2:diamond:

UTG+1 bets $12,000, Hero calls $12,000

TURN ($63,000) 8:club: 7:diamond: 2:diamond: 7:heart:

UTG+1 bets $24,000, Hero calls $24,000

RIVER ($111,000) 8:club: 7:diamond: 2:diamond: 7:heart: 3:heart:

UTG+1 bets $42,000, Hero ????

Това е ФТ на big 50E.

Може би една от първите ръце. Никаква информация за тоя. Бях го проверил, но като цяло нищо особено. В последствие го видях, че е голям калъф.

Префлоп реших да взема малко по-ниско вариативното отиграване и само да колна, защото като цяло дори и за 40ББ тук УТГ срещу УТГ1 няма да ми е никак яко да се стакна без грам динамика с играча. Отделно давам шанс и на някой отзад да се направи на играч, което едва ли ще се случва често предвид, че сме УТГ и УТГ1, или просто някой шортак да се нашие с АQ.

На флопа нещо цялата му линия не ми се връзваше... Защо ще бетва така на тоя борд с готова силна ръка? Търна е същата работа.

Интересното е на ривъра дали можем да колнем предвид, че всякакви дроус миснаха и, че цялата му линия е някак странна.. Може би единствено сетове и куадс се вписват в картинката, но пак, защото бетва толкова малко на тоя борд..

П.С.

Сега се замислих дали не можех да го мин-рейзна в позиция на търна за стойност от дроус и за да чекна бихайнд на ривъра? Доста fancy, но пък може и да не е толкова лошо предвид жалките му бетове.
  • 2 отговора
    • bah22
      bah22
      Платина
      Здравей Людма,

Префлоп:
      С дадената информация кола ми харесва. Не е лошо да се опитаме да използваме предимството ни постфлоп.
      Жалко, че нямаме никакво инфо.

Флоп:
      Кол е стандартно

Търн:
      Тук по-скоро трябва да вземем решение какво да правим. Ако колнем, каква ни е идеята за ривъра? Според мен ако колнем, то тогава на бланк ривър карти се налага да платим, защото иначе защо колваме?

Ривър:
      Супер голям бланк и както и ти казваш залозите му нямат много логика. Може би някоя средно силна ръка, с която се опитва да вземе 3 улици стойност. 8х, например. Все пак много дроуве пропускат. Според мен най-лошото тук е, че нямаме никакво инфо за лошия, за да вземем по-добро решение!

А ако нямаме инфо, по-скоро клоня към кол на ривъра.

П.С. Ако ще рейзваме на търна, то по-добре да е малко по-голям от мин. Това обаче не се вързва много с идеята ни да играем по-малко вариативно.

Поздрави,
      Бах
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Ти как би я изиграл на флопа срещу непознат?