99 3$

• eXeRv
      eXeRv
      Бронз
      Poker Stars, $3 Buy-in (40/80 blinds) No Limit Hold'em Tournament, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: 2,880 (36 bb)
      MP: 3,921 (49 bb)
      CO: 11,170 (139.6 bb)
      BTN: 11,573 (144.7 bb)
      Hero (SB): 5,342 (66.8 bb)

Preflop: Hero is SB with 9 9
      MP folds, CO raises to 197, BTN folds, Hero calls 157, BB folds

Flop: (474) 4 8 7 (2 players)
      Hero checks, CO checks

Turn: (474) K (2 players)
      Hero checks, CO bets 273, Hero calls 273

River: (1,020) K (2 players)
      Hero checks, CO checks

Как играем префлоп срещу непознат? Понеже сме дийп и не знам срещу лууз риба кое е по-доходоносния ход ? 3бет или кол префлоп и да играем за сет и да не увеличаваме вариацията ? Ако съм с 15-20бб е стак оф ,райт ?
  • 6 отговора
    • niki6a87
      niki6a87
      Сребро
      Можело е да 3бетнеш пре, но и така е ОК, но поне да си лийднал на флопа.Даже може да бетнеш и търна ако колне, ако си лийднал.Aко си 15бб си буташ пешката пре спокойно :) Така малко като колинг стейшън си ги играл деветките.Ако попа на ривъра не запълваше флъша щеше ли да бетнеш?
    • eXeRv
      eXeRv
      Бронз
      1.Каква е причината да залагам след като той репва попа ?
      2.Залога ми за стойност ли ще е или като блъф?
      3.Ръката ми не изглежда ли повече като блъфкечър ?
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Според мен е добре изиграна. С 3-бет префлоп нямаме добро фолд екуити срещу рандом (още по-малко срещу риба). Постфлоп , ако заложим, ще изгоним всички блъфове. Оувъркартите имат добро екуити в ръката, но какво друго може да направиш?! Ривъра е доста далече и ще ти е хард да играеш бет флоп, бет търн, чек/кол ривър. В смисъл, ако извличаш стойност от дроуве и оувъркарти. Единствено на ривъра може да се замислиш за бет/фолд с 400 чипа, но едва ли има голямо екуити, ако въобще го има.
      С 15-20 BB, 3-бет и пуш на флопа бих играл аз.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Първоначално публикувано от eXeRv
      Това сега го видях. Лол...
      1. Ще заложи тук най-вероятно със 100 %, освен ако не е от най-пасивните риби (постфлоп). Все пак ти чекваш...
      2. Залога ти на ривъра е за тънка стойност. Риба може да плати тук със немалко по-слаби ръце. Недостатъка е, че не му даваме възможност да блъфира.
      3..........
    • eXeRv
      eXeRv
      Бронз
      Първоначално публикувано от insomnia666
      Първоначално публикувано от eXeRv
      Това сега го видях. Лол...
      1. Ще заложи тук най-вероятно със 100 %, освен ако не е от най-пасивните риби (постфлоп). Все пак ти чекваш...
      2. Залога ти на ривъра е за тънка стойност. Риба може да плати тук със немалко по-слаби ръце. Недостатъка е, че не му даваме възможност да блъфира.
      3..........
      Съгласен съм ,че можем да вземем стойност при К различен от каро ,но тя ще е доста тънка ,а аз предпочитам да го оставя той да блъфира понеже очаквам да бетне с всеки чифт на флопа ИП ,т.е той има пълен въздух и ръката ми е капан за блъфове ;)
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравейте,

Префлоп кол мисля, че е стандартно, но има и резон в 3бет-а срещу точните играчи.

Флопа мисля, че е най-стандартно да го чек/колнем.

Търна е неприятна карта, защото без информация няма как да сме сигурни дали не е чекнал тоя борд за да се откаже с някакви броудуейки, или пък ги бетва 100%.

Едната линия е да бетнем търна за някаква тънка стойност и, ако ни колне, по-често да чек/фолдваме ривъра, а другата е да чек/колнем и да преоценим на ривъра.

Ривъра е добра карта, защото, ако играча е решил да прави някакви блъфове, то тоя ривър би трябвало да го спре. Като цяло донк бет на ривъра ще е доста странен и не мисля, че има много ръце, от които да вземем стойност..