55$ 6max KTo sb vs bb

• alexd2
      alexd2
      Бронз
      Pacific, $50 Buy-in (75/150 blinds) No Limit Hold'em Tournament, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: 6,105 (40.7 bb)
      Hero (SB): 8,998 (60 bb)
      BB: 7,218 (48.1 bb)
      UTG: 4,875 (32.5 bb)
      MP: 3,123 (20.8 bb)
      CO: 4,706 (31.4 bb)

Preflop: Hero is SB with K T
      4 folds, Hero raises to 342, BB calls 192

Flop: (684) 3 Q Q (2 players)
      Hero bets 275, BB calls 275

Turn: (1,234) K (2 players)
      Hero bets 565, BB raises to 1,130, Hero calls 565

River: (3,494) T (2 players)
      Hero checks, BB bets 1,747, Hero folds

бб е

20/13/ с 4.4 3бет
      25% фолд на с бет
      бб кол стил 53%
      АГГ 2%

На търна направих втори барел за да бъда балансиран.
      Интересно че лошия ме рейзна. Не мисля че мога да фолдна още на търна понеже ако е добър играч може да знае, че често ще го барелвам с блъфове, семи блъфове. Може да ме рейзва за стойност с QT/QJ/33/AQ или ако е по-трики да го прави с ръка като А3 или на блъф. Все пак не знам как играе. На ривъра и реших да предам. С кол на търна в моя рейндж оставям й фул хаус 33,Q3s,KQ,kk,QT с които мога да продължа на ривъра.
  • 2 отговора
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Не знам защо да не можем да си фолднем на търна? На мен ми се вижда като лесен бет/фолд.

Ние сме тези, които се левелваме в тоя спот.

Тук сигурно от 100 рандъм играча най-вероятно 98 не правят такива блъфове. Не знам защо сме решили, че този тип е един от тези двама.

Всичките му Кх/дроус/чифтове са чек/кол според мен. Защо му е да рейзва А3, ако очаква да барелваме попа като блъф?
    • bah22
      bah22
      Платина
      Здравей Алекс,

Префлоп:
      ОК

Флоп:
      Такъв бет ли правим, когато сме и силни? Колко залагаме с Qx и АА? Ами ФД?
      Мисля, че може би малко по-голям залог с целия ни рендж е по-добре!

Търн:
      Без динамика мисля, че е ОК да играем бет/фолд, защото в повечето случаи лошия ще играе праволинейно. Като цяло не би трябвало да рейзва много ръце тук. Очаквам най-силните ръце да си ги колва(фулове), но пък и очаквам дроувете да ги играе по-пасивно. Най-често ще виждаме лошия да държи Qх в този случай, за да си защити ръката от дроуве и да вземе повече стойност. В този случай лошия трябва да ни флоутва със супер широк рендж, за да е хванал някакъв гътшот, с който да блъфира.

Фолда няма как е толкова грешен в подобни случаи.

Поздрави,
      Бах