Save game :D

• 16 отговора
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Така е, европейци сме вече :facepalm: . Аз попринцип съм им свикнал и много ги пазя, ама преди 2 седмици за малко щеше да оттече едно девойче, защото късно я видях...Гуми свирят на 5 метра от нея, даже не си направи труда да погледне какво става :facepalm: ..

Какво ли си викат " няма кой да ме отнесе мене, защото ще го глобят 200лв." :D
    • solarispoker
      solarispoker
      Бронз
      Еми като не гледат къде ходят мачкаш и това е :D
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      И мен много ме дразни тва. Мисля, че нарочно не поглеждат настрани, за да снемат всякаква отговорност от тях. Бахти тъпаците...
    • achko
      achko
      Бронз
      Първоначално публикувано от PokerPPP
      Някои пешеходци толкова нагло преминават през пешеходната пътека, сякаш са се save-нали преди нея.
      И аз съм от тези. Само че не минавам нагло, тъй като съм с предимство. Виж шофьорите, които не спират - е те са нагли.

Първоначално публикувано от insomnia666
      И мен много ме дразни тва. Мисля, че нарочно не поглеждат настрани, за да снемат всякаква отговорност от тях. Бахти тъпаците...
      А, настрани си поглеждам. Даже гледам шофьора в очите да се сети, че трябва да спре.

Поздрави,
      achko
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Мъртвия човек е с доста голямо предимство. Сакатия и той, но не чак с толкова голямо предимство.
      Едитна си поста :D . както и да е, тъпо е да не гледаш, когато пресичаш. Има всякакви олигофрени. Каква файда , като ти си прав, след като те сгазят?!
    • a111n
      a111n
      Начален
      Не е зле да се запозанеш със закона за движение по пътищата,
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Първоначално публикувано от a111n
      Ари ве....Трябва явно за такива разни "личица" да се изразявам буквално. КАКВА ПОЛЗА ОТ ПРАВИЛНИКА, КАТО ПОСЛЕ ЦЯЛ ЖИВОТ ЩЕ ИГРАЕШ НА КОМПА ОТ ИНВАЛИДНА КОЛИЧКА?! Вече се надявам да е ясно.
    • solarispoker
      solarispoker
      Бронз
      И ти си прав, ама на един познат любимия лаф е "Най-мразя да ходя на погребения на приятели дето са били с предимство"
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато

Чл. 113

Когато пресичат платното за движение, пешеходците са длъжни:
      1. ако наблизо има пешеходна пътека, да я използват;
      2. преди да навлязат на платното за движение, да се съобразят с разстоянията до приближаващите се пътни превозни средства и с тяхната скорост на движение;
      3. да не удължават ненужно пътя и времето за пресичане, както и да не спират без необходимост на платното за движение.
      Тази втората точка малко трудно ще я спазиш, ако вървиш, като кон с капаци.
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей,

Само, че закона няма да те запази жив.
      Става въпрос за индивиди, които дори не поглеждат.Аз лично спирам винаги, но както написах по-горе, скоро щях да отнеса едно момиче.Някой път човек може да се разсее примерно.Всички сме хора и всички грешим.Моят случай не беше такъв, просто нямаше видимост(имаше много висок парапет между двете платна) и момичето не се виждаше, когато я видях вече беше късно!Все пак успях да мина зад нея(за спиране изобщо нямах шанс) и ако беше погледнала, можеше да ми съдейства малко, а не да разчита на големия си късмет!

Всъщност, като не се огледаш си оставяш живота в ръцете на някой който дори не познаваш.Може да е пиян, дрогиран, заспал и т.н. което не е никак разумно според мен..
    • achko
      achko
      Бронз
      @insomnia666 Мда, едитнах го като видях твоя. :)

А иначе във Варна такива пешеходци самоубийци (почти) няма, просто защото (почти) никой не спира на пешеходна пътека, освен ако не си супер "нагъл" (като мен) и просто не излезеш на средата на пътя. Веднъж си направих експеримент в квартала и се разходих няколко пъти през булеварда точно на пешеходната пътека пред кварталната поликлиника. Стъпвам в началото на пешеходната пътека и чакам да видя дали ще спре някой. От 10-тина коли включително 1 патрулка познай колко спряха.. (нула).

Поздрави,
      achko
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Аз мисля, че те са преживяли нещо гадно. Бързали са някога си и не са могли да пресекат 20 мин и това е оставило отпечатък в съзнанието им :D . И сега са безстрашни камикадзета. А шофьорите са такива, защото на тях самите никой не им дава предимство, защо те трябва да дават?! То май цялата ни държава е такава.
      Има го и обратния случай. Спираш и някой си ти се развиква "аре ве, давай, кво спираш". Те сигурно са си направили схемата да пресекат след теб, не могат да рефрешнат толкова бързо и ги избива на ярост :D .
    • PokerPPP
      PokerPPP
      Бронз
      WOWOW! Не очаквах да предизвикам толкова коментари! Аз постнах първоначално днес, защото имаше 1 момиче, което говореше по тел, гледаше в земята докато пресичаше и дори спря по 1 време и се развика на човека с който говореше... На всичкото отгоре не беше на пешеходна пътека а 10 метра по-надолу (явно я е мързяло). Затова се радвам, че съм от шофьорите които намаляват скоростта преди пешеходни независимо дали виждат хора или не
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Законите са си закони , но малко хора ги спазваме.
      Много е лесно , всеки човек трябва да има инстинкт за самосъхранение , а не като някой овца да си пресича.
      Не зависимо в коя от двете страни сте било то пешеходец или водач на МПС бъдете по внимателни и отговорни !
    • S0BiEsKl
      S0BiEsKl
      Бронз
      Наскоро имах близка среща с един индивид пресичащ на червено. Явно пича си мисли, че като е 3 сутринта може да си пресича когато на него му е кеф.
    • maharabaduba
      maharabaduba
      Бронз
      Клубът на пешеходците поздравява всички шофьори с песента на Каризма “Минаваш през мен”