1$ 22 6max

• VenciLo
      VenciLo
      Бронз
      Boss Media (IPN) No-Limit Hold'em Tournament, 15/30 Blinds (5 handed) - BossMedia Converter Tool from http://flopturnriver.com/

MP (t1,500)
      Button (t1,500)
      Hero (SB) (t1,500)
      BB (t1,500)
      UTG (t1,500)

Hero's M: 33.33

Preflop: Hero is SB with 2:spade: , 2:club:
      1 fold, MP calls t30, Button calls t30, Hero calls t15, BB checks

Flop: (t120) 2:diamond: , 3:spade: , 3:club: (4 players)
      Hero checks, BB checks, MP checks, Button checks

Turn: (t120) Q:heart: (4 players)
      Hero checks, BB checks, MP checks, Button bets t30, Hero calls t30, 1 fold, MP calls t30

River: (t210) 9:club: (3 players)
      Hero bets t105, 1 fold, Button calls t105

Total pot: t420

Button had Q:diamond: , 8:spade: (two pair, Queens and threes).
      Hero had 2:spade: , 2:club: (full house, twos over threes).
      Outcome: Hero won t420

Здравейте!
      Тази ръка беше първата от започване на турнира.
      Мога ли да извлека повече стойност от ръката.

флопа:
      Как бихте изиграли флопа. check/call или бет/call?
      Направих check за да позволя на опонентите да ударят някоя висока карта и да залагат срещу мен. Не знам дали е по-добре да заложа и да се изолирам срещу по-малко опоненти, защото все пак са 4 опонента срещу мен.

търна:
      Тук запазих линията от флопа. Не съм сигурен дали е правилно, защото ако заложа може би Q ще ми плати тук и на ривър. Опонета заложи много малко и реших да call-на за да го задържа в ръката (ако има A, K, J и ако удари на ривъра да мога да извлека стойност.)

Ривър:
      Залагам за стойност 1/2пот за да не изгоня опонента. Не знам дали залог 2/3 пот ще е по-добре.

Как бихте изиграли ръката и какво бихте подобрили?
      Поздрави!
  • 1 отговор
    • pArCh0n
      pArCh0n
      Платина
      Здравей VenciLo,

Префлоп:

Ок.

Флоп:

Най-добре е да чекнем и да оставим някой да заложи, като чек/кол е най-добрата ни опция.

Търн:

Предпочитам да заложим сами около 50 чипа и след това да бетнем ривъра. След като чекваме и опонента бетва 30, предпочитам да рейзнем до около 90 чипа, за да изградим пота.

Ривър:

Така както сме играли, най-добре е да чек/рейзнем ривъра. Той ако няма Q, така или иначе няма да колне залог, а ако има Q и ние донкнем ривъра, той най-вероятно само ще колне и няма да рейзне. Ако играем чей/рейз, той доста трудно ще фолдне Q в тази ситуация.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона

Поздрави,
      pArCh0n