Умора

• jaarJaar
      jaarJaar
      Бронз
      Как се справяте с умората, пиете ли някакви витамини или нещо подсилващо?
      В последно време, може би последния месец - месец и половина, се чувствам доста уморен и постоянно ми се спи, което ми пречи не само в покера.
      Спрях кофеина от 20 дена, понеже в началото на лятото , определено, прекалявах. Сега най-много 1 път в седмицата да пия 1 кафе. Също така започнах да пия и повече вода.
      Може да се дължи на лятното ми ежедневие и работа, но все пак ако някой има подобен проблем, ще се радвам да чуя препоръки
  • 28 отговора
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
    • sneaker1212
      sneaker1212
      Бронз
      Ако забелязваш рязка промяна по-добре върви на лекар..
      Недей търси съвети в Интернет форум.
    • 1sickmorron
      1sickmorron
      Бронз
      insomnia666

Напоследък ме кефиш
      +1 за теб
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Сериозно...Ако искаш да разбереш точно какво ти има, отиваш на ендокринолог, от там на кръвни изследвания. Проблема е, че хормоналните изследвания са доста по-скъпи и заедно с прегледа ще ти излезе сигурно 100 лева и нагоре.
    • NataliaBerk
      NataliaBerk
      Бронз
      Първоначално публикувано от insomnia666

:D
    • Stamen90
      Stamen90
      Бронз
      Първоначално публикувано от jaarJaar
      Как се справяте с умората, пиете ли някакви витамини или нещо подсилващо?
      В последно време, може би последния месец - месец и половина, се чувствам доста уморен и постоянно ми се спи, което ми пречи не само в покера.
      Спрях кофеина от 20 дена, понеже в началото на лятото , определено, прекалявах. Сега най-много 1 път в седмицата да пия 1 кафе. Също така започнах да пия и повече вода.
      Може да се дължи на лятното ми ежедневие и работа, но все пак ако някой има подобен проблем, ще се радвам да чуя препоръки
      Пиенето на вода е много +. Според мен обърни и внимание на това какво и кога ядеш. Хубавата и качествена храна влия много положително на огранизма. Плодове, зеленчуци, прясно изцедени сокова - в този сезон има в изобилие. Заедно с физическа активност - нещата се подобряват значително.
      А иначе ти най - дборе може да определиш къде е причината в умората и да отстраниш.

Поздрави и успехи по масите и извън тях!
      Стамен
    • pc1000
      pc1000
      Бронз
      Отиди на почивка за 4-5 дни , на мен ми деиства супер презареждащо .
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей,
      Ако си прекалявал с кофеина е нормално да се чувстваш като парцал. Обикновено минава известно време, докато нещата се нормализират. Това го казвам от личен опит.
      При мен работи следното:

1. лягам и ставам в едно и също време, без значение дали трябва или не. Даже събота и неделя се ококорвам в 6. Обикновено 6 часа съм ми е достатъчен. Ако си наруша режима и 8 не ми стигат.
      2. Сутрин ходя на разходки задължително по 4-5 км с кучетата, толкова и вечерта, всеки ден. Скоро ще сменя с колело или тротинетка, зимата с шейна - не знам кой повече ще се умори - аз или кучето.
      3. Ако имам много работа съм на диета - повече плодове и зеленчуци. без сладко и алкохол.
      4. Понякога си взимам витамини, но не забелязвам някаква промяна - повече за лично успокоение ги пия и никога повече от месец. Ако обаче има много работа, пия витамин С - той определено помага.
      5. Взимам си почивка - тя най-помага

Успех
    • BulgarianPro
      BulgarianPro
      Бронз
      Хаха снимката кърти :D Моя съвет е да почнеш да тренираш редовно. Фитнес или някакви домашни упражнения, каквото ти се нрави. Така ще имаш повече апетит, ще се наспиваш по-добре и ще имаш и повече енергия, а няма да се чувстваш мързелив и отпаднал. :pokerface:
    • S0BiEsKl
      S0BiEsKl
      Бронз
      Фитнеса и леките храни са много тонизиращи . В началото след тренировки ще си тотален парцал, но след седмица ще се нормализираш и ще си супер зареден с енергия. Аз не съм тренирал от близо месец. Удрям го само на ядене,пиене и всякакви простотии и съм като пречукан 24/7. Затова си връщам стария режим, малко да се заредя, че се отпуснах. Съветвам те и ти да започнеш да тренираш и ще си БОМБА.
    • DeanD
      DeanD
      Треньор
      Треньор
      Здравей,

Първоначално публикувано от jaarJaar
      Ако ходиш на работа и играеш е доста вероятно да се чувстваш попрегорял от време на време.
      Ако не си разпределяш добре силите/енергията, умората се натрупва и в един момент ако преди си успявал да свършваш всичко, което си планирал с определено време почивка с времето почивката, от която имаш нужда се увеличава. Хубаво е да си разпределяш добре, както задачите, които имаш да свъшриш за деня/седмицата/месеца(най-вече), така и менталния ресурс, който ти е нужен за целта.

Спрях кофеина от 20 дена, понеже в началото на лятото , определено, прекалявах. Сега най-много 1 път в седмицата да пия 1 кафе.
      Много добре, ако го комбинираш и с правилно хранене (въпреки, че за САЩ не знам дали има такова понятие :D ) ще е супер, а ако намериш време за някакъв спорт/медитации също ще ти помогнат да се чувстваш по-продуктивен и по-малко изморен.

Също така започнах да пия и повече вода.

От няколко месеца правя такъв експеримент, като пия по около 3 литра вода (през лятото) и ми е доста от полза.

В този блог (може и да си попадал на него вече) вярвам, че могат да се намерят не малко неща за подобряване на продуктивността и правилното разпределяне на енергията.

Поздрави,
      Деан
    • Tancuvai
      Tancuvai
      Бронз
      Бягай по 20-30 мин на ден и спи по 8-10 часа ;) Отделно можеш да си цъкаш футбол с приятели и т.н. Спорта и съня са ключовете от бараката;)
    • VaskataBuci
      VaskataBuci
      Бронз
      Нищо не пишеш за ежедневието си - ако си почнал 12 часови в някоя мина, е може би нормално ?(
    • LouderSixpounder
      LouderSixpounder
      Сребро
      Чувал ли си за бърн аут ?

Предложението за лекаря/ендокринолога не беше лошо, ама това с "пяната" по-ефективно ще да е.
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Претоварваш се според мен по написаното за себе си.Спиране на кофеина,работа,покер и явно недоспиване-натрупва се.Повечко сън и ще си ок.
    • S0BiEsKl
      S0BiEsKl
      Бронз
      Ако всички съвети не помогнат. Вместо да тренираш-лежиш,вместо вода, минаваш на - малцово уиски, почваш яко коз да вкарваш, от плодове към-сланина. :)

П.П. Бъди нашето опитно зайче :D
    • jaarJaar
      jaarJaar
      Бронз
      Мерси, най-вероятно е от претоварване, ще последвам някои съвети от тук, честно казано наистина съм занимарил спорта това лято покрай работата , но след 10 дни приключвам и започвам пак да помпя :O , мачове и т.н. Ще си оправя и режима и така.
      Иначе ежедневието ми се изразява в работа, покер , някой друг купон и т.н. , филма е че аз работя по 12 часа - дневна , нощна и 2 почивам.
      Ясно ми е , примерно, че ако си легна в 03;00 преди дневна , няма как да съм свежарка на другия ден (което става мн. често) , но когато се наспивам през другите дни, доста често се чувствам също изморен. Може би поради честите недоспивания и този режим, който съм си изградил лятото , а и покера допълнително изморява и така
      Ще пия повече вода, плодове и т.н. В момента пия около литър -1.5 , ще опитам повече
      Другия месец ще си разпределям задачите ( както е споделил Деан , мерси и ще погледна темата,) и вече би трябвало да вляза във форма
    • jaarJaar
      jaarJaar
      Бронз
      Но и бях чел някъде, че витамините доста помагали, от аптеката витамин Ц и най-вече тези си с цинк,
    • chokata
      chokata
      Бронз
      Трудно ще влезнеш в ритъм с тази работа повярваи,минал съм го тоя път и знам,намери си дневна 8 часова работа и тогава прави планове за умората и без тренировки ще влезнеш в ритъм.
    • 1
    • 2