AQ след скуиз $4.5 180ман

• bubuahh
      bubuahh
      Бронз
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $300(BB) Replayer
      SB ($10,693)
      BB ($5,856)
      UTG ($6,280)
      UTG+1 ($13,812)
      UTG+2 ($4,516)
      Hero ($8,113)
      BTN ($9,796)

Dealt to Hero Q:spade: A:diamond:

fold, UTG+1 raises to $600, fold, Hero calls $600, BTN raises to $1,800, fold, fold, fold, Hero raises to $8,088 (AI), BTN calls $6,288

FLOP ($17,401) T:heart: 5:club: 5:diamond:

TURN ($17,401) T:heart: 5:club: 5:diamond: 6:heart:

RIVER ($17,401) T:heart: 5:club: 5:diamond: 6:heart: 4:diamond:

Hero shows Q:spade: A:diamond:
      (Pre 28%, Flop 12.8%, Turn 6.8%)

BTN shows K:spade: K:heart:
      (Pre 72%, Flop 87.2%, Turn 93.2%)

BTN wins $17,401

Тук играта ми е малко необмислена. Опонента когото флатвам като цяло има сравнително широк диапазон 26/26, според мен много по- добре е 3бет за стойност. Когато колвам и получавам скиз от БУ изглежда като скуиз със много блъфове а и той самия има над 11% 3бет... дори и да е така третото ми действие е абсолютно алогично 4бет алл-ин?! според мен от сегашна гледна точка е по- добре само кол за да оставя блъфовете му и ако хитна да се стакна, а така след пуша ми той може да плати с ръце срещу който не стоя добре.
  • 3 отговора
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      След като има рейз и от УТГ и ти колваш, не мисля ,че има много блъфове в ренджа му, по-скоро е бет за стойност. Не сте толкова дълбоки ,че да блъфира така, ако сте с по 80+ блайнда можеш да 4 бет/фолднеш. Така играно най-много кол и ако удариш А се стакваш. Аз по скоро клоня към фолд.
    • bubuahh
      bubuahh
      Бронз
      Е то именно, че колвам след рейз от сравнилно широк диапазон прави ренджа ми да изглежда слаб. Имнно поради тази причина предполагам, че има блъфове в ренджа на 3бетващия който по принцип има 11% 3бет и явно обича да го прави, но с 11% няма как да го прави само със силни ръце. В 3бет рейнджа му предполагам има много Аx,Kx sutied, сутед конектори, някой покетчифтове както и топ 4.7% за стойност. Срещу такув диапазон стоя сравнително добре и мисля, че при тази ми игра мога да колна 3бета му и да се стакна със всеки ТП.
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравейте,

Тук срещу първия играч, ако имате някаква заигравка, можем да 3бетнем за да се стакенем с него.

Тези 11% 3бет за БТН за колко ръце са? Честно казано аз лично не очаквам на 4,5$ турнир да имат достатъчно блъфове в подобен спот за да ни е ок движението в дългосрочен план.

Това, което си казал, че ние когато флатнем, едва ли имаме много силна ръка (което не трябва да е така на 100%) е така, но не мисля, че играчите на тези нива го осъзнават и експлойтват достатъчно.

В такива спотове, дори и да знаем, че лошия има много блъфове, то според мен е най-добре да пушнем, от колкото да колваме, защото просто AQ не е ръка, която играе добре постфлоп извън позиция с ефективен стак от 30ББ..

Аз съм за тайт фолд след скуииза.