$3<$50<

• enchev5
      enchev5
      Бронз
      Здравейте!
      Казвам се Ясен , не бих казал , че съм нов във форума.Просто не пиша често.
      До сега няколко пъти съм депозирал по 20$ или съм печелил някой друг долар от фрийроли , но поради не спазване на БРМ винаги съм занулявал за около месец някъде..

В момента играя в евро покер след спечелване на добра банка от фриирол.
      Challange 1 - От $3 до $50: изпълнено!

Старите цели бяха:
      1.Достигане на 50$
      2.Спазване на БРМ
      3.Да разбера дали мога да играя печелившо и без глупости

Мисля ,че като цяло за момента успявам да играя умно и да не се поддавам на дяволчето ТИЛТ повече от необходимото.

Ще продължа да играя в ЕвроПокер докато банката ми не стане достатъчно голяма за да депозирам в Покерстарс.
      Challanage 2 - In progress
      Новите цели са :
      1.Достигане на статус сребро и евентуално злато (ипълнено )
      2.Увеличаване на банката от $50 до 200$ ( няма да се притискам от дати)
      3.Закупуването на покер софтуер след нарастване на печалбите
      4.Спазване на БРМ
  • 56 отговора
    • sergo233
      sergo233
      Бронз
      Успех,брат :nh Все пак не очаквай да стигнеш бързо до отговор на точка 3 от плана ти :D Ще следя,поствай и интересни ръце.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей,

Това е напълно постижима цел и ти пожелавам успех :)

Елена
    • enchev5
      enchev5
      Бронз
      Днес нямах късмет като цяло .. записах бг турнира за 0.22 ( и направих един адд-он за 20 ) , но отпаднах малко преди парите. От този турнир съм назад $0.42.
      Записах и 18 турнира от $0.10 360 човека , картите не издържаха като цяло , успях да кешна 3 пъти ( 2 от които пред финални маси за жалост).
      Както и да е , дано утре имам по-голям късмет и повече влизания в парите! :)
      Старт банка : $3,06
      Банка : $1,95

Ето и някои интересни ръце :
      http://www.boomplayer.com/poker-hands/Boom/4853719_BA91B871E7
      http://www.boomplayer.com/poker-hands/Boom/4852506_52B313F45F
      http://www.boomplayer.com/poker-hands/Boom/4851475_7D0D86F9F6

На тази много ми хареса как ми върза:

http://www.boomplayer.com/poker-hands/Boom/4851638_B81B92D78F
      Не беше за голям пот , но все пак ми хареса :)

Това е от мен за днес.
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      Здравей enchev5,

и аз съм минал по този път. Съвет от мен все още не играй 0,22$ БГ Турнира (прекалено малка банка имаш за него). Играй само 0,10$ 360ман, като наблегни на пуш и фолд играта (не кзавам че не я знаеш, но тя е важна за тоиз тип турнири). При достигане на 15$ мисля че можеш да пробваш 0,25$ форамтитр - 45ч. или 90ч (90ч са с по-бавни блиндове) и мисля че от 45 човековите по-бързо можеш да качиш банката. А БГ турнира според мен може да си го заредиш чак когато имаш банка 25$ и повече защото е рибай.

За ръцете лошо са ти били АА, а ръката с КJ e стандартен флип от тях ще има много такива.

Успех от мен :)
    • enchev5
      enchev5
      Бронз
      Първоначално публикувано от ma6inata100
      Здравей enchev5,

и аз съм минал по този път. Съвет от мен все още не играй 0,22$ БГ Турнира (прекалено малка банка имаш за него). Играй само 0,10$ 360ман, като наблегни на пуш и фолд играта (не кзавам че не я знаеш, но тя е важна за тоиз тип турнири). При достигане на 15$ мисля че можеш да пробваш 0,25$ форамтитр - 45ч. или 90ч (90ч са с по-бавни блиндове) и мисля че от 45 човековите по-бързо можеш да качиш банката. А БГ турнира според мен може да си го заредиш чак когато имаш банка 25$ и повече защото е рибай.

За ръцете лошо са ти били АА, а ръката с КJ e стандартен флип от тях ще има много такива.

Успех от мен :)
      И аз останах с впечатление ,че ми е рано за бг турнира , както и да го гледам от там ми изгоряха 4 бай ина,а 3 те ми кешвания снощи дойдоха от последните 4 маси.

Относно пуш и фолда винаги има какво повече да се научи.По този повод се сещтам ,че имаше някаква програмка тук в сайта която беше точно за фазата на пуш и фолд , ако някой може да ми каже коя беше :) .

За днес плана е 2 сесии по 10/15 турнира , като първата я почвам след малко.
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      ICM Trainer Light - e програма има я в раздела софтуер ( може да почнеш с нея )
      и после да си свалиш ICM Trainer.

Първата е с 10 нива тренировки за пуш/фолд.
    • enchev5
      enchev5
      Бронз
      Първите 10 свършиха само със едно мин. кешване .. много е гаден тоя формат с тея 3 минутни блайндове , но надеждада умира последна имам още 11 бай-ина.
      Малко по-късно ще ги заредя и тях , мисля да ги пусна на макс 2-3 маси за да мога повече да следя играта.
      Банка: $1,19
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      тоя формат е много кофти по-добре пробвай с фрийроли да дигнеш малко банката и да пробваш някой турнири с по-малка вариация защото тия почти не приличат на покер
    • S0BiEsKl
      S0BiEsKl
      Бронз
      Аз пък играя само турбо и хипеларки... Всеки има свой предпочитания . Малко са терсене тези 0.10$ защото повечете затварят очите и се вкарват алл ин . Което е добре понякога, но неможе да разбереш кой какво играе.... Нз по колко маси играеш, но ако зареждаш над 10 наведнъж, може и да не успяваш да се концентрираш добре. ;)
      Айде късмет и не падай духом . Едно 1-во място ще те изтреля с двойна банка от преди .
    • enchev5
      enchev5
      Бронз
      Благодаря за подкрепата :)
      Малко инфо от снощи..
      Вечерната сесия играх на 3 маси едновременно за да следя играта по-добре , но нямаше огромна полза от това. Големи съкаути , голямо чудо. Както и да е от 11 турнира влязох в парите само 2 и крайната банка беше 0.48$ , след това играх малко фиксед лимит холдем и я вдигнах до 1.10$. Днес пак ще атакувам 0.10 360 човека и ако пак не кешна добре мисля да вдигна банката от кеш фиксед лимит или но лимит до 6,7 долара и да почна 0,25$ 45 ман.
      Това е от мен за сега , като свърши сесията пак ще драсна някой ред. :)

p.s Снощи май нямаше интересни ръце , ще проверя боом плеъра после да видя дали съм качил нещо и ще го постна тук.
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      щом умееш фиксед лимит-а аз бих ти предложил да продължиш до 7-8 и от там захванеш 0.25 снг-та така таман ще имаш по стабилна банка за сега за фиксед
      Успех
    • enchev5
      enchev5
      Бронз
      След поредния ужасен ден на 10 центовите турнири успях да се зануля.. сега ще пробвам да вдигна банката от фрийроли които не малко се доближават по начин на игра до 10 цент 360 човека :) . Ще играя фрийролите в старса покер хевъна и още някоя друга зала.
      Другия варянт е да депозирам 10$ и да започна от 0.25$ 45 човека , но за сега май ще отложа тази опция.
    • enchev5
      enchev5
      Бронз
      Днес играх някой друг фрийрол и резултата е билет за турнир на стойност 1.10$ дано да закача нещо от него :)

Не знам защо не ми се появява снимката , но станах 12 ти от около 3100 човека.
    • bonev70
      bonev70
      Бронз
      enchev5,извинявай но смятам,че едно такова предизвикателство по никакъв начин няма да ти помогне.
      Първо 3$ са много малко и може да ги загубиш много бързо,което при теб не се е получило но все пак си фалирал.А и защо до 50$?Ако беше ги направил за 2 дни щеше да решиш,че винаги ще е така и си добър играч ли?
      Смятам,че единствените изпълними цели които могат да мотивират един играч са брой ръце или турнири на месец.
      Тая година форума се изпълни с десетки предизвикателства с парични цели,като болшинството от тях се прекратяваха много бързо,вероятно поради разминавания с очакванията в началото.
      Ако си поставиш цел 100К кеш ръце или 3000 СНГ например,ако си сериозен всеки ден ще си мотивиран,защото ако не играеш 1 ден от графика ти няма да успееш.
      Така,че съвета ми е просто си играй и не се затормозявай с парични цели,а ако си сериозен си постави цел която не е свързана с пари.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, bonev70,

Всъщност enchev си е поставил и други предизвикателства извън паричното - да спазва БРМ и да учи повече :) Мисля, че няма нищо лошо в тези цели, това че някой не ги е постигнал не е причина да не се поставят. А за човек, който иска да разбере дали става за покер, 50$ според мен са идеална цел.

enchev това със зануляването никак не е приятно, но за съжаление с банка от 3$ не е никаква изненада. Виждам, че не си активен във форума за анализ на ръце, затова ти препоръчвам да пускаш ръце за анализ, за да подобриш играта си.

Тук за снг
      Тук за мтт

Успех
    • bonev70
      bonev70
      Бронз
      YeeJr,когато спечелиш 50$ не разбираш дали ставаш за покер играч,а когато ги загубиш.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, bonev70,

Разбира се, че спечелването на 50$ не те прави нито покер играч, нито ти дава представа дали ставаш, но пък ти дава доста добра идея какво точно е покерът, защото предполагам ще се съгласиш, че повечето, да не кажа всички, започват с идеята, че покерът е лесно печелене на пари. Не искам да влизам във философски спорове и предлагам да уважаваме целите на другите и да се стремим да им даваме повече съвети, отколкото да им набиваме, че избраните предизвикателства няма да им помогнат.

Поздрави
    • enchev5
      enchev5
      Бронз
      Първоначално публикувано от YeeJr
      Здравей, bonev70,

Разбира се, че спечелването на 50$ не те прави нито покер играч, нито ти дава представа дали ставаш, но пък ти дава доста добра идея какво точно е покерът, защото предполагам ще се съгласиш, че повечето, да не кажа всички, започват с идеята, че покерът е лесно печелене на пари. Не искам да влизам във философски спорове и предлагам да уважаваме целите на другите и да се стремим да им даваме повече съвети, отколкото да им набиваме, че избраните предизвикателства няма да им помогнат.

Поздрави
      Здравей , не поствам ръце в форума за анализ поради причината , че не знам как да го правя. :) Ако ми обясниш , ще променя това и ще поствам ръце в които не съм бил сигурен.

bonev70

1.С 3$ не мога да гоня брой ръце или турнири.Исках да видя дали мога да победя 10 центовите турнири с тази банка и не успях. Ако ги бях победил щях да кача лимита на 0.25. Основната ми цел е да се науча да спазвам БРМ за да няма рискове за банката ( а дори да има такъв да сваля 1 лимит на долу и всичко да е както си трябва).
      2.Не съм казал , че като постигна целта от 3 до 50 долара ще съм си направил извод дали ставам за покер играч .. просто като ги достигна ще кача следващия лимит и после следващия и така .
      3.Също така имам поставени цели да чета повечко материали и да гледам видеота на лайв сесии и обикновени обучаващи видеа.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей,

Мисля, че този видеоматериал ще ти помогне. Но ако имаш въпроси, не се притеснявай да ги зададеш :)

Успех