Телевизор за монитор?

• 20 отговора
    • hari77
      hari77
      Бронз
      РЕЗОЛЮЦИЯ : 1366 x 768
      6- стандарно
      8/9 - максимум.
    • THUGSTYLE93
      THUGSTYLE93
      Сребро
      Значи резолюцията е важна и на този монитор http://www.technopolis.bg/b2c/details/507203/P11010301/Monitor-ACER-H274HLbmid-(LED) и на този телевизор http://www.technopolis.bg/b2c/details/15346/P11090104/Televizor-PHILIPS-32PFL4308H/T-3D-LED ще събера еднакъв брой маси
    • THUGSTYLE93
      THUGSTYLE93
      Сребро
      Иска ми се да си взема една плазмичка да гледам 3Д а като разцъквам покер да побирам поне 16 маси.
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей,

Ще събереш един и същ брой маси да, но на телевизора ще можеш да ги направиш по-малки, тъй като ще е по-голям. Все пак това си има своите ограничения (например за статистиките).

Под плазма предполагам разбираш LCD / LED телевизор.

16 ще е трудно на един стандартен 1080p екран, без значение от размера.

Поздрави,
      Камен
    • ICETOO
      ICETOO
      Бронз
      Аз съм на лаптоп 16 инча с резолюция 1366х768 и 6 маси с леко застъпване и статистики се виждат добре. Не съм пробвал на ТВ 32 инча как ще стоят масите, но имай предвид, че ще ти трябва разстояние от телевизора, защото е доста голям и ще е сравнително неприятно за игра. Все пак ако това е единствена алтернатива е ок. 2х монитора за същите пари са по-оптимално решение, като и ще си по-концентиран на мониторите, защото не са толкова големи. Вече е въпрос на желание кое ще ти хареса повече, но е препоръчително да пробваш някъде или да видиш как е, защото ако си вземеш ТВ и после видиш, че е неудобно, ще си само в разход. Може тази събота ако имам време да разпъна кабелите и да свържа към ТВ вкъщи и да пиша мнение как е колко маси се събират и т.н.
    • THUGSTYLE93
      THUGSTYLE93
      Сребро
      А бе имам ги парите от покер ще го взема този убавец http://www.technopolis.bg/b2c/details/15346/P11090104/Televizor-PHILIPS-32PFL4308H/T-3D-LED пък 12-16 колкото побира толкова. То може едновременно да има маси и на телевизора и на лаптопа нали?
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Може да, но няма да ти е толкова удобно.

32 инча не е толкова голям, много хора имат 30-31' монитор като основен и си го ползват без проблем.

Поздрави,
      Камен
    • MrNiki666
      MrNiki666
      Злато
      Не си взимай щом смяташ да играеш на много маси.
      В Бг играех на 26" и на 42" , на 42" като заредя 12 маси и стават малки, ако ползваш ХМ или др софт не се вижда добре. Трябва масите да са една върху друга иначе от близо тв-то ти пържи главата при повече часа игра. С 26" пак е така. Взимай си 2 Х 22" и един до друг ги слагаш и си 5 пъти по добре
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Проблемът е, че трудно ще върже 2 екрана за 1 лаптоп, ако той не го поддържа (по всяка вероятност не го поддържа).

Поздрави,
      Камен
    • THUGSTYLE93
      THUGSTYLE93
      Сребро
      На теб с каква резолюция ти беше тоя 42 инча телевизор?
    • MrNiki666
      MrNiki666
      Злато
      Първоначално публикувано от darkonebg
      Проблемът е, че трудно ще върже 2 екрана за 1 лаптоп, ако той не го поддържа (по всяка вероятност не го поддържа).

Поздрави,
      Камен
      Първоначално публикувано от THUGSTYLE93
      На теб с каква резолюция ти беше тоя 42 инча телевизор?
      :s_thumbsup: Да трябва си сложи спец видеокарта.

1920 x 1080p
    • nikolabo
      nikolabo
      Бронз
      Ако видео картата поддържа, е много по-добре да вземеш 2560x1440, вместо телевизор...
    • Tancuvai
      Tancuvai
      Бронз
      Според мен варианта с телевизора не е вариант , защото ще се измаряш много и ще те болят очите от него. Щом ползваш лаптоп ще ти дам едно предложение , което по-горе го споменаха. Купуваш си 2 монитора 1080p, които подържат HDMI и си купуваш HDMI Splitter,който поддържа 1080p (-> Ето ти качествен сплитер ) и си решаваш проблема. Успех.

Поздрави,
      Десислав
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Сплитърът ще дупликира един сигнал (=един монитор) върху два монитора. Той не може да бъде ползван за да разшири работната площ върху два монитора.

Поздрави,
      Камен
    • Tancuvai
      Tancuvai
      Бронз
      Мдам , моя грешка.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Аз не бих си причинил това на очите (отново). Пробвал съм 32" ТВ за монитор и след 1 час вече не мога да го гледам отблизо, докато на монитора съм издържал 10 часови сесии без да имам проблеми. При това монитора ми е с TN матрица и освен Full HD не е нищо революционно и специално.
      Има си причина едното да е телевизор, а другото монитор. Иначе телевизора си е супер, но за филми и на подходящото разстояние от него. ;)
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Аз в момента в къщи съм с 42" FullHD на от около 1 метър разстояние при употреба и нямам проблеми с очите дори и след 10+ часа. Не е най-подходящият за покер, но за игри и филми е чудесен.

В офиса съм с 2x24" от около 50см, за продуктивност и покер са прекрасни.

Поздрави,
      Камен
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от darkonebg
      Аз в момента в къщи съм с 42" FullHD на от около 1 метър разстояние при употреба и нямам проблеми с очите дори и след 10+ часа. Не е най-подходящият за покер, но за игри и филми е чудесен.
      Това с проблема при всеки човек е индивидуално. Ти може да нямаш проблем, друг човек след 30 мин. прекарани пред него да е с главоболие (примерно).

По-принцип препоръките за гледане на 32"+ са от 2.5м и нагоре разстояние. За 42" е дори повече. Затова и телевизорите за игри и филми са чудесни, но за четене на текст - едва ли. Точно при текст и неща, при които се изисква продължително взиране (покер) натоварват най-много очите (поне от личен опит при мен е така).

Аз съм чувал за много хора да използват ТВ за покер, но лично при мен това не работи - изпитвам страшно главоболие след това. На всеки телевизор от разстояние по-малко от метър след 1 час съм в неспособност да продължа сесията.
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      По-принцип препоръките за гледане на 32"+ са от 2.5м и нагоре разстояние.
      Тези цифри са от времето на CRT екраните, когато всъщност екранът те облъчваше с електрони и не беше здравословно да стоиш близо до него.

Новите екрани излъчват само светлина от подсветката.

Ето тук можеш да видиш някои цифри, минималните за ~42" варират между 1.2 и 1.6 м, като основният проблем е, че под тези разстрояния виждаш пикселите дори и на 1080p дисплей. Друг проблем естествено е, че на някои хора им прилошава от динамиката на движенията (подобен симптом на това да гледаш филм на кино от първия ред).

http://en.wikipedia.org/wiki/Optimum_HDTV_viewing_distance

За покер проблемът е просто, че нямаш достатъчно пиксели за размера екран.

Поздрави,
      Камен
    • 1
    • 2