1.2$, 10man, AK

• IgbrBG
      IgbrBG
      Бронз
      Тук много кофти борд.
      След рейза префлоп на MP1 (нямам инфо за него) и този борд, не посмях да продължа.
      Грешка ли е?

Ongame Network NL Hold'em Turbo No Limit Hold'em Tournament - t100/t200 Blinds - 8 players
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

MP2: t3004 15.02 BBs
      CO: t45 0.23 BBs
      Hero (BTN): t3150 15.75 BBs
      SB: t1295 6.47 BBs
      BB: t1425 7.12 BBs
      UTG: t1341 6.71 BBs
      UTG+1: t2235 11.18 BBs
      MP1: t2505 12.53 BBs

Pre Flop: (t300) Hero is BTN with K:diamond: A:heart:
      2 folds, MP1 raises to t400, 1 fold, CO calls t45 all in, Hero calls t400, 2 folds

Flop: (t1145) 8:club: 4:club: 3:spade: (3 players - 1 is all in)
      MP1 bets t300, Hero folds
  • 10 отговора
    • MadInAVacuum
      MadInAVacuum
      Бронз
      Пуш префлоп и си спестяваш всички тези проблеми на флопа. С ефективни 13BB извън позиция нямаш други варианти освен пуш/фолд.
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

Първоначално публикувано от pmitchev Пуш префлоп и си спестяваш всички тези проблеми на флопа. С ефективни 13BB извън позиция нямаш други варианти освен пуш/фолд.
      +1. Задължителен пуш префлоп с тия стакове.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • IgbrBG
      IgbrBG
      Бронз
      Пичове, чакайте малко.
      Нещо май не сте доогледали ръката
      1. Имам 15.75 BB - на практика съм чип лидер.
      2. Не съм извън позиция, а съм на бутона.

Добре,
      мислих и върху този вариант - да пушна префлоп.
      НО, нека кажа какво ми мина през главата в този момент, вие ще кажете според вас дали бъркам някъде.

Поставих опонента на някакъв стандартен диапазон - 66+, A6+, KT+, QJ+
      Първо:
      Ако има чифт, то той ме води най-малко с 55%-44% като очакван дял.
      Ако пушна в такъв момент, то на тези лимити мога спокойно да очаквам кол и опонента да държи малък чифт. Ако имаше по-голям сигурно щеше директно да пушне.
      - За съжаление доста съм изгубил при такива отигравания. :)
      Второ:
      Ако опонента попада в останалата част от диапазона, то тогава не е ли по-добре да колнем и да чакаме на борда A или K. При такава ситуация, както сме в позиция бихме могли да извлечем доста повече чипове, особено ако опонента е по-лууз.

Съгласен съм, че един пуш тук би ми донесло известно предимство. Но в крайна сметка опонента не е шортак и при една загуба от него тук, то бих останал с около 600 чипа и напрактика бих бил извън играта.
      То в крайна сметка, нали нашата цел е да стигнем до балона и да влезем в парите.
      Може и да греша, но поне така съм се научил от стратегията за SnG.
      По таблиците за начални ръце - при един рейз, в каквато и позиция да сме, то правим кол.

Най-големия проблем е, че на тези лимити мога да очаквам всичко от опонентите. :)
    • IgbrBG
      IgbrBG
      Бронз
      Забравих да пипна.
      Помоли анализатора да погледне тази ръка отново. :)
    • dondonich
      dondonich
      Бронз
      Първоначално публикувано от IgbrBG
      Пичове, чакайте малко.
      Нещо май не сте доогледали ръката...
      По таблиците за начални ръце - при един рейз, в каквато и позиция да сме, то правим кол....

Здравей,
      Само да уточня че ,ти не си погледнал правилната таблица...
      Трябвало е да погледнеш за "Междинния етап" където пише
      при един рейз - Алл ин
    • IgbrBG
      IgbrBG
      Бронз
      Здравей,

Здравей, Само да уточня че ,ти не си погледнал правилната таблица... Трябвало е да погледнеш за "Междинния етап" където пише при един рейз - Алл ин

Да, тук се съгласявам с теб. Погледнал съм грешна таблица. Просто не много често при блинд 200 сме 8 човека на масата. :)

Но, горните разсъждения, как Ви се струват.
      Готино е, като играеш по таблица или по калъп, но винаги има изключения и фактори, които влияят на решенията, които вземаме.

Поздрави!
    • MadInAVacuum
      MadInAVacuum
      Бронз

Трябва да гледаш ефективния стак - тоест най-малкия стак като сте HU - ~13.

Не съм догледал.

Относно това защо пуш е по-добър от кол:
      Една ръка можем да я слечелим по 2 начина - като спечелим с шоудаун или като ни фолднат. В твоя случай, ако го поставим на 66+, A6+, KT+, QJ+ (193 комбинации) и очакваме да ни колне с 66+, AQ+ (69 комбинации), ще печелим ~4 блинда без да рискуваме нищо в 64% от случаите. Ако колва по-широко - още по-добре за теб, защото ще имаме повече шаудаун стойност.
      Ако само колнеш и чакаш А или К на флопа, ще ги дочакаш само в ~33% от случаите, от което следва, че ще фолдваш супер много на cbet.
    • Tancuvai
      Tancuvai
      Бронз
      - За съжаление доста съм изгубил при такива отигравания. smile

Никога не позволявай на страха от загубата във флип да ти повлиява за решенията. Пуш префлоп е най-оптималния вариант и колегата над мен ти е обяснил всичко с подробности.

Аз бих пушнал и с много по-слаби ръце от АК , защото с това отиграване играча поне за мен си е донк. С този стак на тези блиндове за мен е слабо отиграване мин рейз с 12бб. Показва слабост и бих го натиснал с доста широк диапазон , тъй като е втори по стак и не би рискувал срещу теб. А дори и да ни обърне по-силна ръка винаги има шанс да го съкнем. Плюс това все пак оставаме с 3 блинда в най-лошия вариант и пак можем да се върнем в играта. Трябва да събираш чипове , за да може в пуш фолд фазата да имаш запас така да се каже и дори да изгубиш 1-2 флипа срещу шортаците да си имаш добър стак. За това аз лично пресирам големите стакове като аз самия съм такъв с цел да събера , колкото се може повече чипове за да атакувам първото място. Ако не се лъжа наградите бяха 50/30/20 за първите трима ;)
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

Първоначално публикувано от pmitchev

Трябва да гледаш ефективния стак - тоест най-малкия стак като сте HU - ~13.

Не съм догледал.

Относно това защо пуш е по-добър от кол:
      Една ръка можем да я слечелим по 2 начина - като спечелим с шоудаун или като ни фолднат. В твоя случай, ако го поставим на 66+, A6+, KT+, QJ+ (193 комбинации) и очакваме да ни колне с 66+, AQ+ (69 комбинации), ще печелим ~4 блинда без да рискуваме нищо в 64% от случаите. Ако колва по-широко - още по-добре за теб, защото ще имаме повече шаудаун стойност.
      Ако само колнеш и чакаш А или К на флопа, ще ги дочакаш само в ~33% от случаите, от което следва, че ще фолдваш супер много на cbet.
      Това, +1. Като само за ефективния стак гледаме най-големия, а не най-малкия. Предполагам е техническа грешка, но все пак да кажа.

За до около 20 блинда няма какво да го мислим. Вече с по-голям стак можем да колнем, да трибетн/колнем или дори да фолднем директно ако играча е адската скала. В конкретната ситуация единствения вариант е директен пуш.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • IgbrBG
      IgbrBG
      Бронз
      ОК.
      Разбрах идеята.
      Сметнато по този начин всичко изглежда много добре.
      Не се бях сещал да използвам комботата, за да разбия диапазона.
      Благодаря на всички за изказаните мнения!

Поздрави!