Приятно ми е Ръш - MultiRush

• SvilenG19
      SvilenG19
      Бронз
      Здравейте колеги. От няколко месеца играя въпросните 1,10$ multirush във FullTilt , играчите са изключително слаби и имам доста бележки за тях. Само да поясня , че играя покер от 3 години като печалбите ми бяха от МТТ , но повече за мен в бъдещият challenge-блог. След дълга почивка и игра фор фън обмислям да започна отново сериозно и колебанията са мултиръш-а или СНГ 6мах в 888. Стартов капитал 50$. Не видях някъде да е обсъждам този формат, а мисля че е доста лесен като има и следващо ниво 4,40$. Вечер се събират около 130-150 човека , платените са 15-18, първо място 40-50$ като за около час.. час и половина са приключили. Има ли компетентни по случая или да отлитам към 888 и да бия микро снг.
  • 109 отговора
    • kriko92
      kriko92
      Бронз
      С такива точно турнири започнах след като понатрупах малко банка от фрийроли. Само че беше отдавна, още преди да спрат fulltilt първия път и се събираха по 500-600 човека. Много приятни турнири с хубава структура и са доста лесни за биене (или поне бяха). Добър избор :)
    • jaarJaar
      jaarJaar
      Платина
      Първоначално публикувано от kriko92
      С такива точно турнири започнах след като понатрупах малко банка от фрийроли. Само че беше отдавна, още преди да спрат fulltilt първия път и се събираха по 500-600 човека. Много приятни турнири с хубава структура и са доста лесни за биене (или поне бяха). Добър избор :)
      +1

Същите ги играх целия Април тая година, доста са лесни за биене, като 4.40 са дори и по-лесни и по-бързи от 1.10, 'щото няма ре-бай. В късните фази отваряй всичко, особено пред-финалните маси, 3бет/4бет фолдвай повече, отколкото АИ, понеже много от тях няма да имат статс за теб и мн. рядко ще те блъфират. Като цяло, агресия!
    • SvilenG19
      SvilenG19
      Бронз
      Започвам сериозен грайнд на този формат. От месец ги играя и ..... (мислех че съм брейкивън но в тилта още не съм депозирал , изградих от безплатните 10$ всичко) Последните седмици съм тотален брейкивън. 2 дена без кешване и после покрия всичко от едно топ3. И така до днес когато се реших да започна сериозно. Над 80% от играчите са по слаби и от нл2 (facebook ако някой е играл там) Общо взето играта ми е ТАГ като в първите нива AJs+, 99+ и тук таме KQ QJ от късна. Ако стака ми върви добре и се движи над средния диапазона си остава същия. Ако е около и под средния малко по широк като добавям лимпване на suited conectors (78+)от късна и пушване със средни чифтове. Ако някой има да допълни нещо да помага. Мисля да направя видео на една сесия 1 или 2 маси за да откриете грешките и да ги отстранявам. Колко дълга може да бъде една губеща серия(БИ), колко БИ са нужни за формата и още доста има да се говори за тези СНГ.
    • SvilenG19
      SvilenG19
      Бронз
      Вече започнах и направо нямам търпение да идват следващите сесий. Просто се чувствам терминатор с тези противници. Ще правя ъпдейт всеки ден или през ден. Целта е с банка от 50БИ да изиграя 1000+ турнира и да тегля чертата. Какъв е очакваният РОИ на това ниво.
    • SvilenG19
      SvilenG19
      Бронз
      Ден 1 Изиграни турнири до момента 34.
      Total winnings +8,66$
      .
      Днес забелязах че след 00:00 има доста повече хора и по голям prize pool , така че утре продължаваме по план. В началото до 6-то ниво (late reg) е доста лесно да удвоиш и утроиш началния стак поради лууз изпълненията и изплащането до край със слаби кикъри , среден чифт или дори нисък(имах случаи и с 2 оувър карти колват 3 барела по 70% от пота). Най-често отпадам когато средния стак е около 20ББ или 120/240+ когато стаковете са около и под 5к. Доста често отпаданията са с ТП срещу 2 чифта или нещо от сорта... нищо фрапиращо. Това е най-трудния етап от турнира (от 5000 до 10 000). След това идва ITM и щом балона се спука играчите започват освободена игра и за 10-15 минути финална маса е на 2 шортстака разстояние. През това време играта ни е доста тайт като целта е да съберем някой шортак в повече за спокойна игра на ФТ. Подбираме ръце с които сме готови да пушнем или да платим пуш (99+,АQ+.., АJ в късна при фолд до нас, колване на пуш не е удачен избор освен ако не е много къс стака на опонента) Това са моите наблюдения за формата.
    • SvilenG19
      SvilenG19
      Бронз
      Ден 2 Общо изиграни турнири до момента 60.
      Total winnings +20,85$

Днес денят започна доста тежко като бях -20БИ. Доста лоши ръце в които влизах фаворит но не издържаха. Постфлоп грешки нямах или поне ги отстраних. Играх доста контролирана тайт игра като бях ограничил блъфовете до минимум. Няколко пъти загубих доста чипове в отчаяни блъфове след отчаяни чекове на villain-чо , но след като бях колван с посредствени ръце спрях и отстраних грешката в движение. Успях да спечеля последния турнир за вечерта и така продължаваме напред спокойно.
    • SvilenG19
      SvilenG19
      Бронз
      Ден 3 Общо изиграни турнири 74
      Total winings +30,64$

И днес мина подобаващо. Направих си играта , отплати ми се добре и продължаваме напред с добро темпо. Гледам няма никаква активност в темата , може би не е чак толкова интересна колкото си мислех. Кажете ако пропускам нещо.
    • stankatavd
      stankatavd
      Бронз
      На мен ми е интересна и я следя, +1 при колко БИ ще скачаш на 4.40?
    • DilyanDimitrov
      DilyanDimitrov
      Бронз
      Здравей,

Успех с ръшовете, добър избор си направил с формата, хич не са лоши, и аз напоследък ги играя. Какъв ти е ника в тилта?

Лично аз нямам много игри на тоя формат, но съм имал 18 поредни без кеш и -48би за 100тина игри. Засега това е най-лошото, което съм изпитвал откъм даун, струва ми се доста стандартно имайки предвид вариацията от турбо формата.

Има немалко рег играчи на 1$, колкото и странно да звучи. Дори съм намирал хора с доста профит от тея игри. Ако си ги набелязал вече и имаш ноутове, още по-добре. Но като цяло играта е лесна и смятам че е добър формат за играждане на банка.

Успех!
    • SvilenG19
      SvilenG19
      Бронз
      Регове има .. тук таме и са отбелязани. Слабите маркирам с лилав цвят и задължително бележка, защото всеки играе по негови си правила.. Някои донкбетват със слаби ръце или средни чифтове , други пък го правят със силни и дори нътс ръце, трети колват префлоп със слаби аса извън позиция и после се изплащат докрай и всичко се записва на момента защото помага изключително много в следващи потове. За 4,40 не съм мислил защото има още доста километри да навъртя на този лимит. Мисля че с 300$ ще е най-комфортно да се кача. Някой с инфо за 4,40 който е играл , главно нивото на играчите какво е и пак да попитам какво РОИ може да се постигне на тези турнири.
    • DilyanDimitrov
      DilyanDimitrov
      Бронз
      @SvilenG19
      Относно ROI-я, за съжаление и аз не знам какъв точно е добрият ROI на тея игри, играя ги сравнително от скоро. Повечето теми, които намирам са отпреди черният петък. Четох за 30% ROI, че било добре, имаше и хора с 60% на 4.4 за около 750 игри, може би там някъде е истината.
    • SvilenG19
      SvilenG19
      Бронз
      Общо изиграни турнири 92
      Total winings +16,07$

След няколко дни почивка съм отново по масите ,но съм в bad luck ситуаций но няма място за притеснение.. в дългосрочен план сме ги смазали ;D Просто не играя най-добрата си игра и се отрази. Интересно ми е какво ще стане ако достигна и с двата входа до ФТ. Ще ме обединят това е ясно , но взимам ли приза за 10то място от единия вход.
    • DannyJQ
      DannyJQ
      Бронз
      Да, взимаш го. Успех ;)
    • SvilenG19
      SvilenG19
      Бронз
      Oбщо изиграни турнири 98
      Total winnings +53,4$

Тази вечер мина доста добре с едно 1во и едно 4то място. Нагледах се на слаби отигравания и още по-слаби играчи. Всичко върви по план и няма място за спирка. Успех по масите колеги.Играта е много лесна ,, не ги гонете.. взимайте ги ;)
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      GG , keep walking - Johnnie Walker :nh
    • SvilenG19
      SvilenG19
      Бронз
      Общо изиграни турнири 117
      Total winnings 68,50$

Джони уокър спря да ходи и започна да тича :nh Вчера имах доста тежка вечер защото успях да запиша 17 поредни без кешване , ръцете ми не издържаха , флипчетата се обръщаха с главата надолу. Въобще не се тилтвам вече от такива работи .. ставам и просто си казвам че това не е моята вечер при положение че играя правилен покер няма за какво да се тилтвам. Днес слетобяд взех един ХУ и отново сме на върха. Чудя се с какво да разнообразя и раздвижа темата да не стои толкова постно (турнири -печалби турнири-печалби). Все пак ми е първи `блог` , но предполагам до крайната цел (1000снг) ще се оформи интересна тема. Успех!
    • SvilenG19
      SvilenG19
      Бронз
      Общо изиграни турнири 139
      Total winnings 93,20$
      Ето ме отново след малка почивка. Може би слабия интерес към формата прави темата малко безинтересна но..... Определено това е моят формат и така се чувствам най-комфортно когато играя. Отделно слабите играчи правят играта още по-интересна и най-важното .. доходоносна.
      Направих график на MTOPS rush event-ите които ще мога да изиграя защото има изобилие от слаби играчи и определено си е +ЕВ да се играят.
      16.10 - 23:00 Event 19 3,30$
      19.10 - 23:00 Event 24 2,20$
      23.10 - 21:00 Event 53 2,20$
      24.10 - 23:00 Event 59 2,20$
      27.10 - 20:00 Main Event 15$
      и мисля да добавя към грайнда и всекидневния
      (6,500gtd) Rush Rebuy от 23:30 с 3,30$ вход като ще го играя като фриизаут поради късата банка.
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравей SvilenG19,

Щом не пишеме не значи че не поглеждаме и че не ни е интересно. Даже провокиран от блога ти онзи ден записах един-два турнира и направих едно 3-то място определено има валю в тези турнири.Виждам че банката расте ,значи добре се справяш но пускай и по-някоя спорна ръка да дискутираме и да развиваш играта си за по-горните нива.Успех на MTOPS !

Поздрави,

Боби.
    • SvilenG19
      SvilenG19
      Бронз
      След като прочетох няколко блога вчера следобяд бях доста надъхан за покер игра , а и предстоящият ивент от 23:00 засилваше гладът ми за покер битка. Към 21:30 един ръш (2 маси) като загрявка за ивента и като по план в 22:50 завърших 3ти за 28$. До тук добре , перфектен старт за вечерта и след минути вече бяхме на MTOPS. Поради БРМ бях предвидил 2 регистраций и евентуално 2 аддона .. нищо повече. Направих перфектен старт на 2те маси докато не дойде ужасният момент .... да спре тока :fuuu: здраве да е му кажи и след 5 мин бяхме отново по масите. Отпаднах безславно от 1та но на другата бях хванал някаква инерция и метех като багер стаковете (edit: Просто играех перфектната си игра ... надъхан от блога и 3-то място за загрявка :coolface: ) Вече бях натиснал auto addon бутона , но след няколко ръце бях със х3 (лике а босс) :D и просто беше излишно да добавя 10бб за 3$ при 70ББ стак. И така отпаднахме безславно на 709място АQ<AK , но съм много доволен от играта си и още по-надъхан за следващите ивенти които ми предстоят. Събрал съм и няколко ръце които ще постна отдолу , но нищо интересно. Няма толкова интересни ръце защото формата изисква простата игра .. squeeze , 4бет with air .. чек-рейз и други ходове които нямат място в игрите на това ниво. Единственият ти блъф е cbet и то на дооста сух борд. Всичко друго е флоп ТП бет/бет/бет gimme the chips.. и нагоре. На 4,4 може и да е по-интересно , но и там ще стигна след неопределен кратък период от време. Ето резултатите до момента

Общо изиграни турнири 147
      Total winnings 113,15$