KK $4.5 180 man

• bubuahh
      bubuahh
      Бронз
      Това е финална маса.
      Опонента е 36/14 af 2,9 фолдва на сб 40%.

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $1,000(BB) Replayer
      SB ($57,723)
      BB ($30,535)
      UTG ($22,762)
      Hero ($14,918)
      UTG+2 ($38,912)
      CO ($17,068)
      BTN ($88,082)

Dealt to Hero K:club: K:heart:

fold, Hero raises to $2,000, fold, fold, fold, fold, BB calls $1,000

FLOP ($5,200) T:diamond: 8:diamond: 6:spade:

BB checks, Hero bets $2,652, BB calls $2,652

TURN ($10,504) T:diamond: 8:diamond: 6:spade: A:heart:

BB checks, Hero bets $4,306, BB raises to $25,783 (AI), Hero calls $5,860 (AI)

А) На търна заложих защото имаше доста дроус от който все още можеше да измъкна стойност, исках и да си защитя ръката. Нямам представа дали това е оптимално. Но реших, че каквото и да се случи на търна ако заложа повече не мога да фолдна, и макар ситуацията да става супер неприятна реших да си следвам плана.
      Б) Друг план който ми дойде в главата докато мислех на търна беше да чекна бихайнд на търна и да колна всеки ривър различен от Q или каро.... 7,9 или J също нямаше да изглежда добре но все пак на тях мисля, че по-скоро съм за кол на ривъра. На Q или каро съм фолд на ривъра.
      Как мислите дали план Б е по-добър? Мен ми харесва повече, защото при план А асото ще изплаши много от ръцете който са платили флопа и така или инъче няма да вземем стойност от тях със залог. От друга страна от ръце който са пропуснали до ривъра след чек на търна можем да предизвикаме блъф което може да е доста печелившо. Кофтито на план Б е, че даваме безплатна карта на търна, но пък от друга страна и без това ръката ни не се нуждае толкова много от защита на търна защото и без това е загубила много от стойността си а ръцете от който може да вземе стойност са се обезценили още повече.
  • 3 отговора
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      тука ще пушна аз :)
    • bubuahh
      bubuahh
      Бронз
      Това определено е решение но моята игра е малко по-различна, имам реиндж при 12бб дори на мин опън рейз/фолд за това и няма нужда да пушвам силните си ръце за да балансирам пушовете със слабите просто защото не пувам освен ако ситуацията не е някаква специфична
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравейте,

Префлоп е ок.

На тоя борд мисля, че е по-добре да бетнем повече за да имаме и доста по-лесно решение на търна.

Не от най-добрите карти на търна, но според мен не би трябвало да удря лошия толкова често. Аз бих пушнал, защото според мен има по-слаби ръце, които ще ни колнат, а също така искаме и да си защитим максимално ръката.

Чек с идеята да колнем на празен ривър не ми харесва, защото има не малко карти, които няма да са добри за нас.