sunday storm A8s

• bubuahh
      bubuahh
      Бронз
      Опонента е непознат, за 19 ръце играе 37/16. Ръката се играе 200 места преди парите. Лично разчитам поради това да имам повече ФЕ, естествено ми е убегнал факта, че противника е германец.

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $1,600(BB) Replayer
      SB ($24,637)
      BB ($53,109)
      UTG ($114,885)
      Hero ($24,333)
      UTG+2 ($57,370)
      MP1 ($46,937)
      MP2 ($20,914)
      CO ($21,132)
      BTN ($36,910)

Dealt to Hero A:club: 8:club:

fold, Hero raises to $3,200, fold, fold, fold, CO calls $3,200, fold, fold, fold

FLOP ($10,240) 4:club: 7:club: T:spade:

Hero bets $4,800, CO calls $4,800

TURN ($19,840) 4:club: 7:club: T:spade: J:diamond:

Hero bets $16,173 (AI), CO calls $12,972 (AI)

RIVER ($45,784) 4:club: 7:club: T:spade: J:diamond: 4:diamond:

Hero shows A:club: 8:club:
      (Pre 60%, Flop 85.6%, Turn 34.1%)

CO shows K:spade: J:heart:
      (Pre 40%, Flop 14.4%, Turn 65.9%)

CO wins $45,784

Добре ли е изиграна ръката? Или може би по пасивен подход ще е по-добър? От друга страна пък ако ще отварям А8с ще си удрям ФД и ще играя пасивно може би тогава вообще ще е по-добре да не я отварям?
  • 4 отговора
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Аз съм за фолд пре. Иначе така изиграно :nh, кофти късмет. Един съвет. Гледай винаги преди да рейзнеш стаковете след теб. Тука имаш 3-4 решовинг стака и един голям в позиция. Мисля , че това е много лууз отиграване. Туак си ударил дриимборда, ама виждаш маймуната кво прави :facepalm: И тия ги забрави , че имаш екуити понеже сте близо до парите за кеш от 15$ . Особено на такива масовки с донкове. И ръката е за малкия форум :D

GL
    • bubuahh
      bubuahh
      Бронз
      Мерси за коментара comodus14! :)

Ще пробвам да обясня защо от време на време отварям такива, че и доста по- лоши ръце а в тези случай играя рейз/фолд доста често. Идеята ми е да подържам лооз имидж на масите си и ако статистикте ми започнат да стават да речем 14/11 отварям няколко лооз ръце-първо с идеята да открадна и второ да фолдна по-някога когато изглежда, че имам добри оод да платя. Това ми носи няколко ползи 1. доста често успява кражбата ми от УТГ да речем-защото иглежда силно, 2. повишава стойноста ми на впйп/пфр което кара играчите да играят по лооз срещу мен и често ми се изплащат ръцете, 3. повишава стойноста ми на фолд вс 3бет по някога на дадена маса а истината е, че по принцип играя доста тайт ефекта от това е, че хората се объркват доста. Общо взето използвам тайт имиджа си да открадна когато реша и да си повлиая на статиските.
      Недостигът на тези отваряни е, че по някога губя по 2бб което май почти винаги се компенсира от случайте когато печеля по 2бб+ без игра... Като примерно в случая:
      Ще фолдна вс всеки 3бет шов на тази маса и ще загубя 2бб, може би за някой от стаковете ще изглежда, че имам добри оод но истината е, че статистиките ми са адски тайт и не очаквам хората да ме 3бетват леко, така че мисля имам лесен фолд.... пък и съм на менението, че не винаги е възможно да печелим, по някога е добре да дадем на хората да откраднат 2бб от нас ;)

п.п. Ще се въздържа да поствам ръце където отварям J4s от УТГ примерно :D :D :D :facepalm: :facepalm:
      п.п.2. извинявам се за объркването на форума за постване на ръцете, съвсем неумишлено е.
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      Аз лично бих отиграл тази ръка по два начина

1. Фолд - мисля че е доста слаба ръката за да отваряме с 2 ГБ от начална позиция и дори да излезе А на флопа доста често ще се оказвам назад и извън позиция, ще трябва да играме без информация. Другият аргумент за фолд е малкия ни стак 15 ГБ. Ако сме със стак по-голям от 25-30 ГБ може и да отворим по-лууз.

2. ПУШ - при положение че М ни е 5, ако е 6 ще е малко по-лууз, но зависи от опонентите ни. ( по мой изчилсниея в този момента твоя М е 5,5 ).
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравейте,

Според мен е по-добре да фолднем префлоп..

Не мисля, че на тези нива някой от играчите изобщо обръща внимание на това, че ние не сме играли ръка от 20 ръце, или че статистиките ни са 14/11. То шанса те дори да не знаят какво е HEM, или PT, е доста голям на тоя турнир.

Не очаквам, ако някой има KQ просто да ги фолдне, а да играем извън позиция с тая ръка и стака ни не е нещото, което искаме.

По-скоро бих рейзнал ръка като KQ тук, от колкото А8с.

На флопа е стандартно.