Избор на телевизор 42 инча - моля за съвет

• adidasneone
      adidasneone
      Бронз
      Привет,

вчера имах възможност да поръчам (безплатно) следната система за домашно кино:

http://www.ebay.de/itm/LG-5-1-Heimkinosystem-BH6430P-3D-Blu-Ray-Schwarz-Home-Cinema-Komplettanlage-/390657912568?pt=DE_Elektronik_Computer_TV_Video_Elektronik_DVD_Komplettanlagen&hash=item5af506aef8

В момента използвам един плазмен дисплей на Панасоник, който за времето си беше ТОП, НО няма тунер и HDMI вход, което не ми позволява да се насладя на HD качество, ако се предлага от съответния канал.

Та.... реших да попитам за съвет и да си взема нов ТВ на изплащане, за да гледам телевизия с по-добро качество. А в този случай ще мога да гледам филми на новата система за домашно кино.

Около 1000 лв. Не съм роб на марки, но задължително да е 42 инча.

Възможно ли е човек да закупи нормален телевизор с 3D за тези пари?

Предварително ви благодаря за отделеното време и ценните съвети, които ще получа.

Хубав ден,

Мартин
  • 10 отговора
    • SariyskiS
      SariyskiS
      Бронз
      Бих ти препоръчал Samsung :]

Преди седмица-две имаше промоция в техномаркет или технополис. Качеството им е страхотия и изглеждат много готино.

Нещо подобно:

http://technomarket.bg/products/09129664/samsung-ue-40f6470
    • adidasneone
      adidasneone
      Бронз
      Май няма много желаещи или компетентни, които искат да помогнат със съвет.

SariyskiS --> благодаря
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от adidasneone
      Вероятно, да. Те вървят около тези пари.

Съветът на SariyskiS не е никак лош.
      Най-лесният тест, който можеш да си направиш е да отидеш в Технополис или Техномаркет (което ти е по-близо или налично) и да сравниш "на око" картината между различните модели. Там са пуснали HD клипове да се връткат нон-стоп. Лично аз по-хубава картина от на Samsung U-серията не бях виждал... Далеч по-наситени цветове и ясна картина от Sony, Panasonic, Phillips и LG. И тъй като Sharp не е от най-известните марки на нашия пазар, то избора се ограничава до корейските марки - Samsung и LG. Куче марките изобщо няма да ги обсъждам, Sony е с прекалено висока цена за това, което предлага, Phillips дефектират по-често, а Panasonic си е Panasonic. :D Та в дуела Samsung и LG, Samsung като че ли надделяват. (иначе откъм издръжливост, може би бих заложил на LG)

Модела, към който е дал линк SariyskiS съм го виждал в действие, както и 55"-инчовия от същата серия (един приятел си беше купил 40" и след година му стана малък, хвърляйки се на 55"). Мога да кажа, че са нещо страхотно! Очилата са АКТИВНИ (натиска се едно малко старт бутонче на тях когато започва филма) и са много по-добри от пасивните 6 чифта, които идват с 42" инчовия модел на LG (гледал съм 3D и на такъв). ОБАЧЕ си има и недостатъци, но те не идват от телевизора, а от факта, че си задължен да сваляш и гледаш неща само с хубаво качество. Ако гледаш клип или филм с лошо качество - наистина си личи, че е лошо качеството. На обикновен LG и Phillips LCD 32" (без LED подсветка) се получава нещо като "замазване" на лошата картина, докато на Samsunga изпъкват всички недъзи на сваленото BDrip и 480p видео. Взимайки подобно нещо, трябва да сваляш "големите" (в гигабайти) рилийзи. :) А а не CAM и XviD. Същото предполагам важи и за програмите - ще трябва да се подсигуриш с Full HD цифрова кабеларка, Булсатком или нещо подобно (не съм много по телевизията и не съм наясно).
      Не съм сигурен за цифрите на модела също така, че всяка година изкарват по-нови варианти на старите, но серията е една и съща с тези, които съм гледал. След проста разходка из 40 до 55 инча секцията в Технополис, определено не бих ти препоръчал друго освен Samsung U-series. :)

Не съм професионалист в тази сфера, не съм правил никакви изчисления или тестове, не съм гледал ревюта, така че мнението ми се базира на видяното като потребител. Дано съм ти бил от полза. :) Бих те посъветвал да отидеш до някоя от големите вериги за техники, да игнорираш съветите от персонала там, да погледнеш какво има на промоция в гореспоменатите (понякога изпадат супер оферти, аз така си купих LG на акция преди доста време) и да направиш едно или две кръгчета през щандовете с 42"-инчовите, сигурен съм, че и сам ще видиш разликите и ще намериш какво е най-подходящо за теб.
      А още по-добре ще е преди тази разходка, да прочетеш информация за различни модели, подсветки, екстри и т.н. в някой англо-езичен сайт, че растежа на този пазар е прекалено динамичен и всяка година има нова технология. Сега най-новото е мисля OLED дисплей и навлизането на UltraHD с 4096p резолюция...
    • adidasneone
      adidasneone
      Бронз
      Първоначално публикувано от moodkiller
      Първоначално публикувано от adidasneone
      Вероятно, да. Те вървят около тези пари.

Съветът на SariyskiS не е никак лош.
      Най-лесният тест, който можеш да си направиш е да отидеш в Технополис или Техномаркет (което ти е по-близо или налично) и да сравниш "на око" картината между различните модели. Там са пуснали HD клипове да се връткат нон-стоп. Лично аз по-хубава картина от на Samsung U-серията не бях виждал... Далеч по-наситени цветове и ясна картина от Sony, Panasonic, Phillips и LG. И тъй като Sharp не е от най-известните марки на нашия пазар, то избора се ограничава до корейските марки - Samsung и LG. Куче марките изобщо няма да ги обсъждам, Sony е с прекалено висока цена за това, което предлага, Phillips дефектират по-често, а Panasonic си е Panasonic. :D Та в дуела Samsung и LG, Samsung като че ли надделяват. (иначе откъм издръжливост, може би бих заложил на LG)

Модела, към който е дал линк SariyskiS съм го виждал в действие, както и 55"-инчовия от същата серия (един приятел си беше купил 40" и след година му стана малък, хвърляйки се на 55"). Мога да кажа, че са нещо страхотно! Очилата са АКТИВНИ (натиска се едно малко старт бутонче на тях когато започва филма) и са много по-добри от пасивните 6 чифта, които идват с 42" инчовия модел на LG (гледал съм 3D и на такъв). ОБАЧЕ си има и недостатъци, но те не идват от телевизора, а от факта, че си задължен да сваляш и гледаш неща само с хубаво качество. Ако гледаш клип или филм с лошо качество - наистина си личи, че е лошо качеството. На обикновен LG и Phillips LCD 32" (без LED подсветка) се получава нещо като "замазване" на лошата картина, докато на Samsunga изпъкват всички недъзи на сваленото BDrip и 480p видео. Взимайки подобно нещо, трябва да сваляш "големите" (в гигабайти) рилийзи. :) А а не CAM и XviD. Същото предполагам важи и за програмите - ще трябва да се подсигуриш с Full HD цифрова кабеларка, Булсатком или нещо подобно (не съм много по телевизията и не съм наясно).
      Не съм сигурен за цифрите на модела също така, че всяка година изкарват по-нови варианти на старите, но серията е една и съща с тези, които съм гледал. След проста разходка из 40 до 55 инча секцията в Технополис, определено не бих ти препоръчал друго освен Samsung U-series. :)

Не съм професионалист в тази сфера, не съм правил никакви изчисления или тестове, не съм гледал ревюта, така че мнението ми се базира на видяното като потребител. Дано съм ти бил от полза. :) Бих те посъветвал да отидеш до някоя от големите вериги за техники, да игнорираш съветите от персонала там, да погледнеш какво има на промоция в гореспоменатите (понякога изпадат супер оферти, аз така си купих LG на акция преди доста време) и да направиш едно или две кръгчета през щандовете с 42"-инчовите, сигурен съм, че и сам ще видиш разликите и ще намериш какво е най-подходящо за теб.
      А още по-добре ще е преди тази разходка, да прочетеш информация за различни модели, подсветки, екстри и т.н. в някой англо-езичен сайт, че растежа на този пазар е прекалено динамичен и всяка година има нова технология. Сега най-новото е мисля OLED дисплей и навлизането на UltraHD с 4096p резолюция...
      + човече, благодаря ти. Толкова изчерпателно и подробно си изразил какво мислиш по въпроса. Благодаря още веднъж за инфото и оценявам наистина отделеното време. Ще ида довечера до мол България, че е до нас и ще погледна Самсунг какво ще ми предложат :)

ХУБАВ УИКЕНД ЗА ВСИЧКИ ВАС :)
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Panasonic спира да произвежда плазмени екрани
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Ако все още не си взел нищо - виж новите 3D модели на Phillips. Преди малко минах през Технополис, човека на телевизорите ме изненада приятно с това, че разбираше доста и ми обясни някои неща, други вече ги бях прочел отнякъде. Показа ми някакъв 42 инчов Филипс, 3D, който вадеше кристална картина. Очите ми останаха на него. Не запомних обаче каква серия ми каза - Х ли беше, какво ли...
    • DIMIKER
      DIMIKER
      Бронз
      Това е моя фаворит ,а и според оценките на всички занимаващи се с продажба на телевизори .Погледни внимателно какви екстри има и прецени дали ти харесва
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      На 2 Филипса, които гледах, картината ми хареса повече точно от тази Ю-серия на Самсунг, която толкова хвалех. :rolleyes: Филипс използвали някаква технология за изчистване на бялото и затова картината изглеждала така кристално ясна и цветовете толкова истински ( ако съм запомнил правилно обясненията, ако ли не - нещо подобно беше :D ). Модела беше някакъв нов и намален с 400лв, от 1600 на 1200 мисля че беше.
      Не съм чел нищо, но на живо като ги видиш на една и съща Full HD сцена и си правиш сравнението. Въпреки, че зависи и от кабели, настройки, ала бала.

Като селектираш 3д 42" Филипс в сайта им са 2ри, 3ти и 4ти точно, някой от тях беше, мисля че втория. Заслужава си да се види на живо! Гледахме го двама и двамата заключихме, че е разкошен (като клипчето във вбокса). :D
    • DIMIKER
      DIMIKER
      Бронз
      всякаква необходима информация от специалисти и маниаци за всичко има само в този форум
    • phillllip
      phillllip
      Бронз
      Аз днес си взех един 42'' LG 42ЛА667с, ама още не съм се занимавал да го разучавам, мисля че е ок и е малко над 1000лв - 3Д с 4+2 чифта очила. Филипс не си вземай, пълен ташак - нито меню, нито нищо. Панасоник също, тошиба и т.н. Само Самсунг или LG, аз първо си мислех самсунг, ама ме разубедиха за очилата, че били активни и т.н., а и самсунга вече е марка и плащаш +300лв. за марката. Иначе Сони имаха една бравия, доста добра, ама нещо 2,3к ми се видяха доста, все пак цъкам на Нл25.